אשרא – החברה הישראלית לביטוח ייצוא

לא צריך להיות מעורה יתר על המידה בעולם הכלכלה כדי להבין שישראל היא אחת המדינות המפותחות בעולם. התעשייה הישראלית ממציאה טכנולוגיות מתקדמות ביותר, שיעור הפטנטים של אנשי המדינה הוא מהגבוהים בעולם והסכמי הסחר הבינלאומיים בהן מעורבים אנשי המדינה חולשים על מדינות רבות בכל רחבי הגלובוס.

בכל עסקה הכוללת ייצוא אל מעבר לים, קיים חשש כי הגורמים אשר רוכשים את השירות או המוצר לא ישלמו את הכספים במועדם. בחלק מהמקרים, התשלומים אינם מגיעים כלל. בדיוק למטרה הזו הוקמה החברה הממשלתית "אשרא", ומזה שנים רבות היא מעניקה ביטוח ייצוא המעניק ביטחון כלכלי מלא לעוסקים בייצוא למדינות העולם השונות.

אודות אשרא

אשרא- החברה הישראלית לביטוח ייצוא בע'מ (או בעבר: "החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ") היא חברה אשר נמצאת בבעלות ממשלתית מלאה, והיא נועדה לסייע ליצואנים הרבים של המדינה בביצוע עסקאותיהם – וזאת תוך ביטוח עסקאות אשראי, ביטוח השקעות חיצוניות לטווח בינוני או ארוך ועוד.

החברה הוקמה כבר ב-1957, שעה שמגמת הגלובאליזציה בעולם הגבירה את הפעילות העסקית הבינלאומית. פעילותה מסייעת לעסקנים הישראליים למזער את הסיכונים האפשריים ולקבל מימון המבטיח להם ביטחון.

מלבד זאת, מעניקה החברה ייעוץ ומידע נרחב אשר מסייעים ליצואנים להבין את המגמות הקיימות בשוק העולמי ואת האירועים הפוליטיים המאפיינים מדינה מסוימת בנקודת זמן נתונה.

מהם הסיכונים בפעילות ייצוא?

אין ספק שפעולת ייצוא מוצלחת יכולה להכניס לקופות העסקן מיליוני דולרים. מצד שני, עסקה שבה הצד השני לא עומד בהתחייבותו עלולה לגרום לפשיטת רגל. במובן הזה, ניתן להבחין בין שני סיכונים אפשריים, שהפוליסות השונות מכסות את מרביתם.

הראשון נוגע לרמה המסחרית ("רמת המיקרו"), ומתייחס לחוסר יכולת של הצד השני בעסקה לשלם את החוב – בין אם עקב פשיטת רגל, בעיות פיננסיות או כל סיבה אחרת.

הגורם השני הוא מקיף יותר, וכולל פעילויות ברמה רחבה (אותה נכנה "רמת המאקרו"). בהקשר הזה, ניתן לציין מלחמות, מהומות או הפיכות במדינות האמורות (כפי שחווו אנשי עסקים רבים שביצעו עסקאות עם גורם במדינות הערביות לאחרונה), תהליכים של הלאמה, הפקעה או החרמה, הגבלות על המרות מטבע או העברות מט'ח, וכן הלאה.

מעורבות בכל תהליכי הייצוא

השירותים של אשרא ניתנים לאנשים המעוניינים בקשרים עסקיים עם מדינות רבות ברחבי העולם. כ-80% אחוזים מעסקאות הייצוא למדינות העולם המפתחות מלווים על ידי החברה, כמו גם מרבית המדינות אשר ממוקמות במזרח אירופה, אמריקה הדרומית ודרום מזרח אסיה.

היקפי הביטוח נאמדים בלמעלה ממיליארד דולרים מדי שנה, וכוללים מגוון רב של תחומים: רפואה, תקשורת, תעשייה, ביטחון, הנדסה, אנרגיה, מוצרים חקלאיים וכן הלאה.

אילו פוליסות מציעה אשרא?

מתוך הידיעה כי כל עסקה טומנת בחובה היבטים נרחבים, מאפשרת אשרא לרכוש מגוון פוליסות ביטוח ייצוא – בהתאם לפרטים הייחודיים של העסקה, לענף בו היא נעשית ולמאפייני המדינה האמורה.

כך, למשל, ניתן לרכוש פוליסות ביטוחי משלוחים או טרום משלוחים, ביטוחי אשראי, ליסינג, ניכיון שטרות, עסקאות אשראי בין-בנקאיות, השקעות בשווקים זרים – והרשימה עוד ארוכה.

מילת המפתח: מידע אמין

העולם הכלכלי משתנה מדי יום. כמעט כל תמורה מדינית, בטחונית או פיננסית משנה את התמונה בעשרות מונים. לצורך זה בדיוק, מנסים אנשי אשרא להיות מעורבים ככל האפשר בכל פרטי העסקאות השונות, לעיתים עד לרמת החוזה הכתוב.

לרשות החברה מאגרי מידע נרחבים, אשר כוללים מידע עדכני ומדויק על כל קונה וקונה, וכן על המדינות מהן הם באים. הקהל הרחב יכול להתעדכן בעצמו במידע הזה, באמצעות העלון השבועי המקוון ששולחת אשרא אל תיבת הדואר האלקטרוני של לקוחותיה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום