ביטוח אובדן כושר עבודה

אנשים עובדים כי הם צריכים לפרנס את עצמם ואת משפחותיהם, מעבר לכך שמדובר ברצון שלנו להרוויח וליהנות מאיכות חיים מסוימת מדובר בסופו של דבר על הצורך שלנו לשרוד, יש את אלו שיצליחו לעשות זאת טוב מאחרים ויש את אלו שישרדו אך אין ספק שבלי עבודה קשה מאוד להסתדר בעולם זה.

אנשים עובדים כל יום, כל השבוע וכל השנה, הם מקיימים את עצמם ואפילו מצליחים לקנות בית במשכנתא ולהחזיק רכב, אך מה יקרה אם כל זה יפסק בפתאומיות יום אחד ולא תוכלו לעבוד? האם אנשים יכולים לחיות מחסכונות? ומה קורה כשהם נגמרים או אם אין אותם כלל? בדיוק לשם כך אנשים עושים כיום ביטוח פנסיוני מסוג ביטוח אובדן כושר עבודה.

תפקידו של ביטוח אובדן כושר עבודה הוא להבטיח הכנסה חודשית שוטפת במידה ולא ניתן לעבוד מסיבות בריאותיות.

מהי משמעות ביטוח אובדן כושר עבודה?

משמעותו של ביטוח זה היא הבטחת הכנסת אדם במידה והוא אינו יכול לעבוד משום שנפגעה בריאותית בשל מחלה או תאונה. גובה הפיצוי החודשי יהיה בגובה מקסימום של 75% מהכנסתו ברוטו אך חשוב להבין שהפיצוי חייב במס.

חברת הביטוח תשלם את תשלומי ביטוח אובדן כושר העבודה כל עוד לא ניתן לחזור לעבוד, כמו כן תשלומי הביטוח ישולמו גם לאחר גיל הפרישה ולאורך כל חייו של המבוטח.

איזה סוגים של ביטוח אובדן כושר עבודה ישנם?

בכל חברת ביטוח תוכלו למצוא כיום מגוון רחב במיוחד של ביטוחי אובדן כושר עבודה, לכל ביטוח כזה יש עוד סעיפים רבים ושונים שניתן להוסיף או לשמוט מהביטוח, על חלקם תהיה תוספת תשלום וחלקם יהיו בחינם.

ההבדלים בין הפוליסות השונות מתיישב בדרך כלל בהגדרת העיסוק של אנשים, זאת אומרת שבעל מקצוע של הצווארון הכחול יחתום על ביטוח אובדן כושר עבודה בו יש סעיף שאומר כי אם יוכל לעבוד בכל מקצוע סביר אחר למעט עבודתו הוא לא יקבל פיצוי, לעומת זאת במקצועות הצווארון הלבן אין את סעיף זה והם יהיו רשאים לקבל את הפיצוי עד שיוכלו לחזור לעבודתם.

למה צריך לשים לב כשרוכשים פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה ?

אז אמרנו שההבדל בין הפוליסות משתנה על פי הגדרת העיסוק וכאן חשוב לציין שיש הבדל בין הגדרה של עיסוק ומקצוע, כשאנו מדברים על הגדרה של עיסוק אנו מדברים על תחומים אפורים רבים בהם כן נוכל לקבל את פיצויי הביטוח, במקרה המקצועי חברת ביטוח תמיד תפנה את המבוטח לעסוק בעבודה אחרת.

בנושא זה יש לציין כי פעמים ניתן לשנות את ההגדרות ולמשל אדם שעוסק בטכנאות מחשבים יכול לרשום את עצמו תחת ההגדרה של עיסוק ולא מקצוע ולהגדיל את סיכוייו לקבל את פיצויי הביטוח.

חשוב לשים לב לכל הסעיפים הקטנים שכן בכל חברת ביטוח יש סעיפים שונים והסעיף הקטן ביותר שנראה לכם שולי במיוחד יכול להוות את ההבדל בין קבלת פיצויי הביטוח או אי קבלתם. בסעיפי החריגים למשל אין כיסוי לשמירת היריון ובחלק יש ואין ספק שאכן מדובר במקרה של אובדן כושר עבודה זמני ומי שמתעתדת להיות בהריון צריכה לכלול אותו. כדאי לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה בסוכנות המתמחה בתחום זה על מנת להתאים בצורה אופטימאלית את הגדרות התוכנית לצרכים שלכם.

עוד נושא חשוב הוא כל סעיפי מחלות הנפש ופגיעות טרור שכן בתחום זה כל חברת ביטוח מספקת כיסוי שונה או שלא מספקת כלל.

כיצד בוחרים ביטוח אובדן כושר עבודה?

חשוב להבין שמרבית החברות מספקות פחות או יותר אותו ביטוח אובדן כושר עבודה ולמעשה ההבדלים מתיישבים בסעיפים הקטנים. אז מה עליכם לעשות בעניין אותם סעיפים קטנים ? אם למשל אתם נמצאים באזור מסוכן מבחינת נזקי טרור מומלץ לכם לבחור פוליסת ביטוח שתכלול נזקי טרור, אם במשפחתם יש היסטוריה של מחלות נפש רצוי שתחתמו על פוליסת ביטוח בה יש כיסוי על תחום זה וכן הלאה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום