ביטוח גני ילדים ופעוטונים

ביטוח גני ילדים ופעוטוניםעבור מפעילי גני ילדים, פעוטונים, צהרונים, משפחתונים וכן הלאה יש מבנה הוצאות לא פשוט לעומת היקף ההכנסות ובאופן כללי מדובר על תחום עסקי מורכב ולא קל, כאשר כמובן שמדובר על תחום חשוב ביותר לכל ההורים, לילדים ולמדינה עצמה. אחד הנושאים המהותיים "מאחורי הקלעים" של ניהול מוסד חינוכי שכזה לילדים הוא הביטוח. על בעלי המקום לדאוג לכיסוי הביטוחי המקיף והמתאים ביותר הן עבורם, עבור המקום עצמו ועבור העובדות.

בעוד שאסור לבעלי גני ילדים ופעוטונים לפעול ללא ביטוח מתאים – בחירה באפיק כזה עלולה מאוד לסבך את העניינים ולגרור עלויות אדירות במקרים שונים – יש  רמות כיסוי שונות שלא את כולן חייבים לקחת אלא בהתאם להעדפות, לתנאים בפועל ולשיקולים תקציב כמובן.

ביטוח ייעודי ולא ביטוח עסק סטנדרטי

ניהול גן ילדים או פעוטון אינו דומה לאף עסק אחר, זהו מצב מורכב ועדין יותר, הילדים אינם צרכנים או לקוחות רגילים כמובן וגם ההורים אינם בדיוק לקוחות כמו בעסק מסחרי שבו מעבירים סחורה או מספקים שירות אלא מדובר על קשר עמוק ומורכב יותר. לכן חשוב מאוד לרכוש ביטוח גני ילדים או ביטוח פעוטונים ייעודי ומגורמים המתמחים בתחום זה, לא לרכוש ביטוח עסקי סטנדרטי שעשוי שלא לכלול כיסוים חשובים מאוד ורלבנטיים להפעלת מוסד חינוכי.

למרות הנאמר לעיל, בכל מקרה חשוב לבחון את הכיסויים הביטוחיים בצורה מקצועית ואחת לתקופה על מנת לוודא שהגן ובעליו מכוסים בצורה המיטבית. מעבר לכיסויים הייעודיים של ביטוח גני ילדים ופעוטונים בהחלט רצוי לכלול גם כיסויים עסקיים כלליים וכיסויים למבנה עצמו.

כיסוי ביטוחי במסגרת ביטוח לגני ילדים

פוליסות ביטוח גני ילדים ופעוטונים נבנו באופן ייחודי וייעודי עבור העסקים המיוחדים שעליהם הן מגנות. הכיסויים הביטוחיים הכלליים והבסיסיים ברוב המקרים של ביטוחי גני ילדים ופעוטונים הינם חשובים מאוד והם כוללים את הנושאים הבאים:

 • ביטוח צד שלישי לגן עצמו
 • כיסוי ביטוחי לתאונות בהן מעורבים הילדים בגן כמו גם הוריהם או כל מבקר אחר בגן.
 • ביטוח רכוש לתכולת הגן וביטוח מבנה למקום בו נמצא הגן בפועל (לנזקים פיזיים למבנה עצמו).
 • ביטוחי תאונות לעובדות הגן ולגננת עצמה (במקרים רבים היא הבעלים של הגן).
 • כיסוי להגנה משפטית במקרי תביעות נגד הגן ובעליו.

באופן עקרוני, הכיסויים הביטוחיים אינם מוגבלים רק לשטח הגן אלא גם לנזקים, תאונות וכדומה שאירעו במהלך פעילות הגן – טיול למשל או בכניסה לגן. עבור חלק מהכיסויים יש השתתפות עצמית מסוימת, שגם אותה ניתן להפחית בתוספת קטנה לפרמיה החודשית/שנתית.

תוספות מיוחדות ונוספות לביטוחי גני ילדים

מעבר לכיסויים הבסיסיים, החשובים ביותר והכלליים של ביטוח גני ילדים ופעוטונים, יש תוספות שאפשר להוסיף לפוליסות – תוספות אשר במקרים רבים מאוד נכללות אוטומטית בחבילות הביטוח שמציעים הגורמים השונים הפעילים בתחום. כמו כן ניתן להוסיף כיסויים מיוחדים בהקשר לחבילת ביטוח הגן. תוספות אלו כוללות למשל את הדוגמאות הבאות:

 • כיסוי לשירותי ביקור רופא בגן.
 • שירותי אמבולנס לפינוי מיידי של ילדים, עובדים וכיוצא באלו במקרי תאונות.
 • הוספת לחצן מצוקה מיוחד המתחבר למוקד סיוע ייעודי.
 • ביטוחי אובדן כושר עבודה לגננת – כולל עבור ימי מחלה.
 • ביטוח סיעודי לגננת/בעלי הגן.
 • ביטוח נכות לגננת/בעלי הגן.
 • ביטוח פנסיוני ייעודי לגננת/בעלי הגן.

רכישת ביטוח גני ילדים ופעוטונים

רכישת הכיסוי המתאים ביותר של ביטוח גני ילדים ופעוטונים היא קריטית ואין לזלזל בכך אפילו לרגע, תמיד חייבת להיות לגן חבילת כיסויים ביטוחיים תקפה ורלבנטית. מחירי הביטוח משתנים ובכל מקרה עליהם להיות משוקללים בתמחור פעילות הגן (כמובן שבמסגרת גנים מוכרים במסגרת חוק חינוך חינם מעל גיל 3 המצב מפוקח וספציפי).

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום