ביטוח ילדים בחוג

ביטוח ילדים בחוגי העשרה
ביטוח ילדים בחוגי העשרה

כאשר הורים שולחים את ילדיהם לחוגי העשרה לאחר שעות הלימודים, הדבר האחרון שהם מדמיינים שיקרה הוא שייגרם להם נזק כלשהו.

חוגי ההעשרה אמורים להעשיר את עולמו של הילד, לחזק את הביטחון העצמי שלו, להרחיב את אופקיו ולשפר את כושרו הגופני במקרים מסוימים אך לא אחת קורה שבמהלך הפעילות בחוג הילד נפצע מסיבות כאלו ואחרות. ישנם סוגי הביטוח השונים שמכסים את הגורמים השונים נגד נזקים שאירעו במהלך פעילות חוגית.

ביטוח תאונות אישיות לתלמיד

הורים רבים לא מודעים לכך שחלק מתשלומי החובה אותם הם משלמים בתחילתה של כל שנה לגן או לבית הספר כולל תשלום עבור פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד.

פוליסה זו שנרכשת מחברות ביטוח פרטיות מכסה את הילדים במהלך כל שעות היממה גם מחוץ לכותלי המוסד החינוכי. כך למשל הפוליסה מכסה את הילד כאשר הוא שוהה לצורך העניין בחדרו, בחצר ביתו וגם כמובן במסגרת פעילות של חוג.

במקרה של נזק שנגרם במהלך פעילות בחוג או במהלך כל פעילות אחרת ניתן להגיש תביעה לקבלת פיצויים דרך הרשות המקומית שאליה שייך בית הספר או הגן אליו רשום התלמיד לחברת הביטוח שסיפקה את הפוליסה. במקרה של תביעה שמוגשת לחברת הביטוח לא נלקח בחשבון הגורם האחראי לתאונה. די בכך שניתן להוכיח כי נגרם נזק כדי לקבל פיצויים. הפיצויים הניתנים בגין נזקים נקבעים בהתאם למידת החומרה של הפציעה ובהתאם לאחוזי הנכות מהם סובל הילד בעקבות התאונה.

ביטוח תאונות אישיות מורחב

ישנם חוגים שונים שעל מנת להתקבל אליהם יש לשלם עבור פוליסה מורחבת בעוד שאחרים מסתפקים בפוליסה הבסיסית.

ההמלצה הגורפת מפי המומחים בתחום היא לבדוק לפני הרישום לחוג את סוג הביטוח שמציעים המפעילים של החוג. בדרך כלל כשמדובר על חוגי ספורט בדגש על חוגי ספורט אקסטרים, חלה החובה לבטח את הילדים הרשומים לחוג בפוליסות מיוחדות כיוון ששיעור הפציעות בחוגים אלה גבוה יותר.

תביעת נזיקין

ישנן פציעות שמתרחשות מבלי שישנו גורם מסוים שהפר את חובת הזהירות כלפי הילד. עם זאת, במקרים לא מעטים קורה שישנו גורם אחד אחראי או אפילו מספר גורמים שבעקבות הרשלנות שלהם התרחשה התאונה.

כך למשל קורה לא אחת שמאמן בחוג ספורט דוחק את הילדים מעבר לגבולות היכולת שלהם, מה שעלול להוביל לנזקים פיזיים חמורים של ממש. במקרים אחרים הרשות המקומית לא דאגה לתחזוקה התקינה של המבנה שבו מתקיים החוג ובעקבות כך עולה הסיכון לפציעות.

בניגוד למקרים בהם מוגשת תביעה לחברת הביטוח שסיפקה את פוליסת ביטוח תאונות אישיות, כאן בהחלט ישנו משקל למידת הזהירות ולמידת האחריות המקצועית שהופרה. כל מקרה של תביעת נזיקין נבדק לגופו תוך שקלול הנסיבות, האספקטים השונים של התאונה וכמובן מידת החומרה של הנזק שנגרם.

מתי ישנו צורך להתייעץ עם עורך דין?

במאמר זה הענקנו לכם טעימה על קצה המזלג של תחום הביטוח של ילדים בחוג. הנקודה שחשוב להבין היא שמדובר על נושא מורכב ביותר וכיום נראה כי מיליוני שקלים נשארים בקופותיהן של חברות הביטוח פשוט בשל בורות וחוסר מידע.

אי לכך, בכל מקרה של נזק שנגרם לילד במהלך הפעילות בחוג, ישנה חשיבות עליונה ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בתחום ושמכיר את החוק מלפנים ומאחור על מנת שזכויותיכם לא תקופחנה.

עורך דין שעוסק בתחום באופן שוטף ומתמצא בדינים הרלוונטיים יכול ליידע אתכם בנוגע לזכויות המגיעות לכם על פי חוק, למנוע מכם התרוצצויות מיותרות, להדריך אתכם בנוגע לצעדים הבאים שלכם ולהביא לכך שתזכו לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם.

 

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום