ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הוא אפיק חיסכון אשר מיועד לתשלום פנסיה, הייחוד של ביטוח זה מתיישב בעובדה שהוא כולל ביטוח ריסק ואף ביטוח אובדן כושר עבודה במקרים רבים. זהו אפיק חיסכון המיועד לגיל הפרישה וחברת הביטוח היא זו שתשא בסיכון הביטוחי אשר קיים בפוליסה ומכאן גם שמו – ביטוח ריסק.

הרבה אנשים חושבים שהם לא יכולים לעשות ביטוח מנהלים משום שהם אינם מנהלים אך הם כן יכולים, למעשה, ביטוח מנהלים יכולים לעשות שכירים, עצמאיים וכל מי המעוניין בו.

ביטוח זה משתלם משום שחברות הפנסיה מאפשרות לאנשים ליהנות מגובה פנסיה אחיד אשר אינו מושפע מגורמים חיצוניים כגון עלייה בתוחלת החיים.

ביטוח מנהלים יכול להיות מנוהל אך ורק על ידי חברה אשר לה רישיון מבטח בתחום ביטוח חיים, לא כל אחד יכול לבוא ולקבל רישיון כזה, יש צורך בהון התחלתי כדי להבטיח שיהיה גיבוי לכספי המבוטחים משום סיכוני ההשקעות השונים.

ומה בכל זאת משפיע על גובה התשלומים המתקבלים לאחר גיל הפרישה?

הסכום אשר יתקבל בגיל הפרישה יהיה מושפע בעיקר מסכום הכסף אשר נצבר במהלך השנים. זאת אומרת שאם הפקדתם סכום קטן מאוד במשך השנים הרי שהחיסכון יהיה בהתאם, אם הפקדתם במשך שנים רבות סכומים גדולים הרי שהחיסכון גם כן יהיה מכובד. יש לקחת בחשבון גם את התשואה (הכסף מושקע בשוק ההון והוא צובר רווחים עם השנים, כמה שהתשואות של חברת הביטוח גבוהות יותר כך המבוטח יגדיל את סכומי הפנסיה).

על הפקדות ודמי ניהול של ביטוח מנהלים

ההפקדות לביטוח מנהלים משתנות בין עצמאיים לשכירים. העובד השכיר מתחלק עם תשלום הפרמיה עם המעסיק שלו, בנוסף, יכול המעסיק להוסיף לעובד עוד 7.5% כתגמולים ואף עוד 8.33% כשכר פיצויים עתידי. עצמאיים יכולים להפקיד עד 16% מההכנסה החודשית שלהם ואף להיות זכאים לניכוי מס או זיכוי מס על תשלומים אלו.

דמי הניהול משתנים מחברה לחברה אך הם מוגבלים לתקרה של 2% מהחיסכון המצטבר. כמו כן, יכולה חברת הביטוח לגבות דמי ניהול על ההפקדות השוטפות לפוליסה עד לגובה 11% אך אין ספק כי התחרות בתחום עושה את שלה וכך המבוטחים יכולים ליהנות מדמי ניהול נמוכים במיוחד.

כיצד יש לבחור חברה לעשות בה ביטוח מנהלים?

בחירת חברות ביטוח לשם רכישת ביטוח מנהלים צריכה להיעשות לאחר שיקולים רבים וזאת משום שבתחום זה הפרמטרים אותם יש לשקול הם רבים.

בראש בראשונה יש לבחון האם חברת הביטוח משקיעה את הכסף בצורה נבונה והאם יש לה תשואות גבוהות לאורך השנים, אין להסתמך על תשואות גבוהות במיוחד אך קצרות אלא על תשואות יציבות לאורך השנים כי רק אלו יוכלו להבטיח את היציבות הדרושה בתחום זה.

דמי הניהול הם גם שיקול אותו יש לקחת בחשבון וזאת משום שלאורך השנים הם הופכים לסכום מכובד ביותר. רצוי להתמקח בתחום זה ולנסות להוריד את דמי הניהול כמה שניתן.

ואחרון חביב אך לא פחות חשוב הוא עניין השירות. לאורך זמן אתם רוצים שהחברה המנהלת את כספי החיסכון שלכם תהיה זמינה ואדיבה וזאת כדי שתדעו שתמיד יש לכם דלת פתוחה לדעת מה קורה עם כספכם. מדובר על שנים רבות ולכן לא מומלץ לזלזל בתחום זה, לחברות מסוימות איכות שירות גבוהה במיוחד ולחברות אחרות פחות. אם חשוב לכם להישאר מעודכנים ואם היחס האישי חשוב לכם רצוי שתבחרו חברת ביטוח בה יש דגש גדול על תחום השירות.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום