ב.ס.ס.ח חברה לביטוח אשראי

מדי יום, נעשות אינספור עסקאות אשראי, בסדר גודל משתנה. בכל אחד מהמקרים, החשש הגדול ביותר של נותן השירות הוא כי הלקוח לא יעמוד בהתחייבות התשלום שלו, דבר אשר עלול לגרום לצד הראשון לנזקים כלכליים בהיקף של מיליוני שקלים.

הידיעה שאלפי שקלים מונחים על הכף, ושחברות האשראי, הלקוח או מי מטעמו עלולים שלא להשיב את הסכום במלואו- מספיקה כדי לגרום לחשש לא מבוטל. למרבה המזל, שימוש בשירותיה של ב.ס.ס.ח חברה לביטוח אשראי, יכול בהחלט למנוע אי נעימות רבה.

אודות ב.ס.ס.ח

ב.ס.ס.ח, החברה הישראלית לביטוח אשראי, נוסדה בשנת 1957 עם מטרה ברורה אחת: לספק מענה ביטוחי מלא לכל אדם אשר מרבה לעשות עסקאות אשראי. מאז ועד היום מבטחת החברה מכירות בסדר גודל עצום (מעל 11 מיליארד דולר בשנה) – בעסקאות בינלאומיות ובעסקאות פנים ארציות כאחד.

החברה נמצאת בבעלותם של Euler Hermes, ארגון ביטוח האשראי הגדול מסוגו בעולם, חברת "הראל השקעות בביטוח ופיננסים" ואף איגוד "ביטוח חקלאי". נכון להיום, מבטחת החברה אשראי בלמעלה מ-100 מדינות בכל רחבי העולם, ומציעה את שירותיה לחברות המובילות במשק הישראלי והעולמי.

מהו למעשה ביטוח אשראי?

כאמור, מרבית העסקאות היום נעשות באמצעות אשראי. לא פעם, החיוב בפועל לא אפשרי מסיבות שונות: כאשר הלקוח לא מסוגל לשלם את החובות עקב חדלות פירעון, קשיים פיננסיים, אירועים ברמה פרטית או מדינית המקשים על התשלום וכן הלאה.

ביטוח אשראי מאפשר למציעי השירותים, בין אם המדובר הוא במוכרים, יצואנים או ספקים, לקבל הגנה מלאה מפני מקרים שבהם הלקוח לא יעמוד בתשלומים אליהם התחייב.

מקרים אלה, כידוע, עלולים לפגוע במאזן ההכנסות של החברה באופן אנוש. למרבה הצער, ההיסטוריה הכלכלית מלאה בדוגמאות של חברות שלא יכלו להמשיך להתקיים עקב חוסר תשלום שכזה.

מגוון שירותים משלימים

חברת ב.ס.ס.ח מספקת ללקוחותיה מגוון רחב של שירותים משלימים הנוגעים לתחום האשראי. בין השירותים האלה, ניתן למנות תוכניות למימון של עסקאות ייבוא, מימון המבוסס על ביטוח האשראי, תוכניות לביטוח עלויות הייצור וההפקה, ביטוחי מקדמות, ערבויות לביצוע בפועל וכן הלאה.

מעבר לכך, מציעה החברה שלל תוכניות המותאמות לצרכים ייחודיים שמאפיינים את הפעילות הכלכלית. ביטוחי סחר חוץ, ביטוח ייצוא, ביטוחי אשראי במקרה של משלוחים בישראל, ביטוח אשראי של חברות בת וערוצי שיווק ועוד.

כמה זה עולה לצרכן?

מיותר לציין שכל תוכנית ביטוח שמציעה ב.ס.ס.ח- חברה לביטוח אשראי, כוללת תנאים שונים בתכלית, אשר משפיעים על מחירה באופן מובהק. במרבית המקרים, מכסות התוכניות אחוזים גבוהים מאד מההפסד המשוער- לרוב כ-80 אחוז מגובה ההסכם.

ומה המחיר של ביטוח זה? גם שאלה זו אינה מוחלטת בכל המקרים. בדרך כלל, אחוז ההשתתפות העצמית שמשלם הלקוח לאחר מקרה שמצריך את יישום הפוליסה בפועל נע בין 10% ל-15% מגובה הנזק.

היבטים עסקיים של החברה

ב.ס.ס.ח- חברה לביטוח אשראי פועלת בשיתוף פעולה עם מבטחי המשנה המובילים מסוגם בעולם, וכן מדורגת בדירוג Aa3 היוקרתי. היקף הפעילות השנתי המשוער של החברה עולה על 25 מיליון דולרים, והוא מושפע רבות מהמצב הפוליטי במדינות העולם.

בתחילת שנת 2011, למשל, נתקלה החברה בבעיה לא פשוטה, שעה שהמהפכה הפוליטית במצרים סיפקה לכלכלנים המצריים "תירוץ" ראוי שלא לשלם את חובותיהם לאנשי העסקים הישראליים. לפי ההערכה, חובות אלה נעמדו בכ-45 מיליון דולרים, עובדה שהביאה את החברה להשהות לתקופה מסוימת את הכיסוי הביטוחי על הסוחרים עם גורמים במדינה זו.

כיום, מעסיקה החברה עשרות עובדים, אשר מעורבים בכל שלבי התהליך. משרדי החברה ממוקמים ברחוב אריה שנקר 2 בתל אביב.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום