מה עדיף: ביטוח ישיר או ביטוח דרך סוכן?

ישנן חברות ביטוח רבות בארץ, כל אחת מהן מציעה פוליסות ביטוח רבות ובעוד שבעבר ניתן היה לרכוש ביטוח רק באמצעות סוכני הביטוח כיום ניתן לעשות זאת על ידי הביטוח הישיר. הביטוח הישיר החל את דרכו באמצעות הטלפון – אנשים היו מתקשרים, שיחת הטלפון הייתה מוקלטת וללא חתימת המבוטח הוא היה יכול לרכוש ביטוח בכל זמן ובכל מקום.

ביטוח באמצעות סוכן עדיין נשאר ביטוח לגיטימי וזאת משום שאנשים רבים מעדיפים לחתום על הביטוח שלהם באופן אישי, הם רוצים שמישהו יסביר להם לעומק על הביטוחים השונים, על כדאיות הוספת נקודות מסוימות וכן הלאה.

ביטוח בעידן האינטרנט

הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו לעשות שימוש נרחב באינטרנט, כך קרה שבתחום הביטוח אתרי האינטרנט הפכו לכלי השימושי ביותר גם כשמדובר בסוכנים וגם כשמדובר בביטוח ישיר. אתרי האינטרנט של חברות הביטוח מציעים לנו לקרוא מידע על החברות, על יציבותן הכלכלית ועל פוליסות הביטוח השונות אשר מוצעות דרכן.

השינוי הגדול בתחום הביטוח הישיר נעשה כאשר ניתנה האפשרות לרכוש ביטוח ישיר דרך אתרי האינטרנט, כלי שימושי זה לא רק שסיפק מידע, הוא גם אפשר רכישת פוליסה בדקות ספורות. ועדיין, נשאלת השאלה האם עדיף לרכוש ביטוח באמצעות ביטוח ישיר או דרך סוכן וזאת מאחר ואתרי האינטרנט עדיין לא מהווים אינדיקציה לבחירת ביטוח מקיף ואיכותי.

מה ההבדל בין ביטוח ישיר לביטוח דרך סוכן ביטוח?

ההבדלים בין חברות הביטוח הישיר לחברות אשר פועלות באמצעות סוכני ביטוח רבים. בראש ובראש ובראשונה יש להפריח את השמועה שמספרת על כך שביטוחים ישירים הם זולים בהרבה מהביטוחים דרך הסוכן.

אמנם ברכישת ביטוח דרך ביטוח ישיר אין אנו משלמים את עמלות הסוכן אך יש צורך בכוח אדם רב להזנת הביטוחים ושליחת הניירת הרצויה. העולם שלנו הוא ממוחשב אך לא עד כדי כך שאין אנו זקוקים למי שיתפעל את המחשבים והטלפונים.

ביטוח ישיר מחזיק בטלפניות רבות, ההוצאות על הפרסום הן כבירות לעומת הביטוחים האחרים משום שזו הדרך היחידה שלהם להגיע אל הקהל וכל אלו מעלים משמעותית את מחיר פוליסות הביטוח השונות. ביטוח באמצעות סוכן אכן עולה לנו עמלת סוכן אך אין זה אומר כי מחיר זה יהיה גבוה בהרבה ממחיר הביטוח הישיר.

יתרונות וחסרונות ביטוח ישיר לעומת ביטוח באמצעות סוכן

לכל סוג ביטוח יתרונות וחסרונות, כל אדם אשר מתלבט בין שני סוגי הביטוחים צריך לברר עם עצמו מה חשוב לו בעיקר ועל פי כך לבחור את חברת הביטוח בה הוא מעוניין.

בואו נתחיל עם חברות הביטוח הישיר להן יתרונות רבים : אתם חוסכים זמן וכסף על טרטורים, ניירת, פגישות ודיבורים ולמעשה רוכשים פוליסות ביטוח בכמה דקות באמצעות הטלפון או האינטרנט. לאנשים אשר מבינים מעט בתחום ולהם אינדיקציה על סוג הביטוח המוצע מומלץ לרכוש כך ביטוח. עם זאת, ישנם גם חסרונות לביטוח הישיר, בראש ובראשונה יש להבין שהביטוח הישיר הוא מאוד לא אישי ולאלו המעוניינים ביחס אישי הוא לא מתאים. כמו כן, פעמים רבות ניתן לראות כי מוקדני הביטוח הישיר אינם בקיאים ומקצועיים בתחום הביטוח.

עכשיו לסוכני הביטוח: תפקידם הוא למכור לנו ביטוח. היתרון הגדול ברכישת ביטוח דרכם הוא המקצועיות. סוכן ביטוח יישב אתכם, יסביר לכם לפרטי פרטים על הביטוח, יענה לכם בסבלנות ומקצועיות על כל שאלה שתתעורר וילווה אתכם לכל אורך תקופת הביטוח בכל בעיה שתתעורר.

לסיכום נאמר כי אין תשובה חד משמעית וברורה מה עדיף : סוכן ביטוח או ביטוח ישיר, לכן כל אחד צריך לבחון איזה ביטוח מתאים לו לאחר שיקולים אישיים וכלכליים.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום