מימוש זכויות לאחר פגיעה ופנייה לעורך דין

עורך דין למימוש זכויות
עורך דין למימוש זכויות

בעולם מושלם אף הורה שילדו נפגע בתאונה לא צריך היה לפנות לעורך דין על מנת לממש את הזכויות של ילדו. עם זאת, במקרים של תאונות שונות שהובילו לנכות זמנית, צמיתה או למוות, הרי שמדובר בסכומי כסף גבוהים מאוד ומטבע הדברים כל גורם שעשוי היה להיות אחראי יוצא למלחמה על מנת להימנע מתשלום הפיצויים הרלוונטיים.

קבלת פיצויים במקרה של תאונות תלמידים היא עניין מורכב וחשוב ועל כן מומלץ מאוד לפנות לעורך דין המתמצא בתחום תאונות ופגיעות.

ביטוח תאונות אישיות לתלמיד

לפי חוק לימוד חובה זכאי כל תלמיד במדינת ישראל לכיסוי של פוליסת ביטוח תאונות אישיות. הפוליסה מכסה את התלמיד נגד נזקי גוף שעשויים להיגרם לו במהלך כל ימות השנה ובכל שעות היממה.

בין אם הילד נפגע במהלך השהות בבית הספר או בגן ובין אם נפגע במהלך חופשה משפחתית, עדיין הוא מכוסה במסגרת הביטוח. בכל מקרה של פגיעה על הוריו לגשת למזכירות המוסד על מנת להגיש טופס תביעה ולאחר שהם ממלאים אותו עליהם להגיש אותו לחברת הביטוח על מנת לקבל פיצויים.

הורים רבים לא מודעים לכך שהביטוח מכסה את ילדיהם גם במקרים בהם התאונה התרחשה באשמתם המלאה, גם במקרה שבו שהו בביתם ואפילו במקרים מסוימים בהם הפציעה התרחשה בזמן ששהו עם משפחתם מחוץ למדינת ישראל.

מתי צריך לשכור את שירותיו של עורך דין למימוש זכויות?

ישנם מקרים מאוד מורכבים שעלולים להתרחש שמצריכים נוכחות של עורך דין. כך למשל במקרים מסוימים הפציעה הייתה תוצאה של רשלנות ברורה מצד הצוות החינוכי ולא אחת קורה שהפציעה הייתה תוצאה של ליקוי או כשל בנייה כלשהו.

במקרים כאלו ניתן להגיש תביעה לא לחברת הביטוח אלא דווקא למשרד החינוך, לרשות המקומית שבתחום השיפוט שלה פועל המוסד החינוכי שבו אירעה התאונה או למוסד החינוכי עצמו.

כיצד ניתן לדעת למי להגיש את התביעה? ובכן, בדיוק כאן נכנס לתמונה עו"ד למימוש זכויות. רק עורך דין שמתמחה בתחום תביעות נזיקין בדגש על תלמידים שמבוטחים בביטוח תאונות אישיות לתלמיד יכול לייעץ להורים בנוגע למסלול התביעה המתאים להם ביותר באופן אישי.

דוגמאות רלוונטיות

  • אם למשל תלמיד נפל מאופניו ובעקבות כך סבל מנכות צמיתה, הרי שיש לבדוק האם הנפילה מהאופניים התרחשה כתוצאה מליקוי במדרכה או כתוצאה מליקוי באופניים, כתוצאה מפזיזות אישית או אולי כתוצאה מכך שהמורה לא השגיחה עליו בזמן הטיול לצורך העניין.
  • במקרים מסוימים הגורמים האחראיים השונים עלולים לנסות "לגלגל" את האחריות הלאה לגורמים אחרים. כך למשל במקרה של תאונה בבית הספר משרד החינוך יכול להטיל את האשמה על רשת בתי הספר, רשת בתי הספר יכולה להתנער מאחריות ולהנחות את ההורים להגיש את התביעה למשרד החינוך וכן הלאה והלאה. במצבים כאלו הורים רבים מרגישים שהם "נופלים בין הכיסאות" וחשים חוסר אונים גדול. גם במקרים כאלו רצוי מאוד לפנות לעורך דין.

על אילו סכומי פיצויים מדובר?

באופן עקרוני כשמדובר בהגשת תביעה לחברת הביטוח שבמסגרת הביטוח שלה מבוטח התלמיד כנגד תאונות אישיות סכום הפיצוי המקסימאלי הקבוע על פי חוק הוא מאתיים ושמונים אלף שקלים. במקרים כאלו לא נבדק מי הוא האחראי לתאונה אלא רק מה היא מידת החומרה של הנזק שנגרם.

במקרים בהם מוגשת תביעת נזיקין, הרי שאין גובה מרבי לסכום הפיצויים. במקרים כאלו משקללים נתונים רבים מספור שכוללים את אובדן ההשתכרות העתידי, את מידת הסבל והכאב שנגרמו לילד, את כמות הוצאות שההורים נאלצו לעמוד בהן ועוד.

באופן כללי נכתוב לסיום כי בכל מקרה שבו הילד נפצע או נפגע, חשוב מאוד לפנות לעורך דין שמתמצא בתחום ושעוסק בו באופן שוטף על מנת להבין את תמונת המצב השלמה ועל מנת לדעת באילו צעדים כדאי לנקוט על מנת לממש את הזכויות המגיעות לתלמיד ולהוריו על פי החוק.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום