פגיעה במתקן שעשועים/ מחוץ לבית/ פארק

פגיעה במתקן שעשועים
פגיעה במתקן שעשועים

ישנן סיטואציות רבות בחיים שקשה עד בלתי אפשרי לצפות מראש. כך למשל כאשר הורה יושב על ספסל ומביט בבנו שמשתעשע להנאתו על מתקן שעשועים בגן ציבורי, הוא לא באמת צופה את זה שבמהלך המשחק בנו ייפול מהמתקן או שחלילה המתקן יקרוס בשל תחזוקה לקויה.

עם זאת, אין זה סוד שתאונות עלולות להתרחש בכל מקום שהוא. התאונות יכולות להתרחש במהלך שעות הפעילות של הלימודים בין כותלי הגן או בית הספר, במהלך חופשה משפחתית וכמובן שגם בין כותלי הבית.

אז מה יש לעשות במקרה של נזק פיזי שנגרם לילד מחוץ לביתו? במאמר זה נפרט אודות הדרכים בהן עליכם לנקוט על מנת לקבל את הפיצויים המגיעים לכם על פי חוק.

ביטוח תאונות אישיות לתלמיד

כל תלמיד שזכאי לחינוך חינם במדינת ישראל צריך להיות מבוטח על פי החוק בביטוח תאונות אישיות. מדובר על פוליסת ביטוח שמכסה את התלמיד או את ההולך לגן ילדים בכל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע. המשמעות היא שהפוליסה מכסה את המבוטחים גם בשעות הפעילות של המוסד החינוכי אך באותה מידה גם בזמן שהם נמצאים בביתם, בחוג השערה, בטיול משפחתי או בפארק, במתקן שעשועים ועוד.

גובה הפיצויים מחושב לפי מידת החומרה של הנזק תוך שקלול מספר ימי הלימודים שהוחסרו והוצאות נוספות שייתכן וההורים נאלצו לעמוד בהן.

כך למשל במקרה של תאונה שהובילה למות המבוטח יהיו זכאים הוריו או האפוטרופוסים שלו לפיצויים בגובה של מאה וארבעים אלף שקלים ובמידה ובעקבות התאונה נותר הילד עם נכות בשיעור של מאה אחוז, הוא יהיה זכאי לפיצויים בגובה של שלוש מאות וחמישים אלף שקלים.

כאשר מחשבים את הפיצויים לא לוקחים בחשבון את הגורם האחראי לתאונה. למעשה התאונה יכולה הייתה להיגרם גם באחריותו המלאה של הנפגע ועדיין הוא יהיה זכאי לפיצויים כספיים. כך למשל גם אם הילד קפץ מגובה רב מהקומה העליונה של מתקן השעשועים, עדיין הוא יהיה זכאי לקבלת פיצוי כספי.

פגיעה במתקן שעשועים/ מחוץ לבית/ פארק בשל רשלנות

בנוסף לכך שכל נזק שמכוסה במסגרת הפוליסה יכול לזכות את המבוטח או את הוריו בפיצוי כספי, חשוב לדעת שבמקרים מסוימים ניתן לבחור במסלול נוסף להגשת תביעה. בעוד שהתביעה במקרה של פגיעה כלשהי מוגשת לחברת הביטוח שסיפקה את הפוליסה, הרי שבמקרים בהם התקיימה רשלנות ניתן להגיש תביעה נגד הגורם שהתרשל.

כך למשל במידה והרשות המקומית לא דאגה לתחזק כראוי את המתקן בגן הציבורי ובעקבות זאת המתקן קרס על הילדים ששיחקו בו, ניתן בהחלט להגיש תביעת נזיקין נגד הרשות המקומית. באופן דומה אם אחת המגלשות בפארק המים לא תוחזקה כהלכה ובעקבות זאת אחד הילדים נפל מגובה רב, ניתן להגיש תביעה לבעלים של פארק המים.

חשיבות ההתייעצות עם עורך דין במקרה של פגיעה במתקן שעשועים/ מחוץ לבית/ פארק

מאחר וישנם מספר מסלולי תביעה ומאחר וכל בחירה במסלול זה או אחר צריכה להיעשות בכובד ראש, חשוב מאוד בכל מקרה של נזק לילד או לנער להתייעץ תחילה עם עורך דין שמתמחה בתחום ושמכיר את החוק מלפנים ומאחור.

מדי שנה מיליוני שקלים נשארים בקופותיהן של חברות הביטוח ושל הגופים השונים שהיו אחראים לנזקים חמורים פשוט משום שהורי הילדים לא קיבלו את המידע הרלוונטי למצבם.

בהתאם לכך אנחנו פונים אליכם ומפצירים בכם שבכל מקרה שבו הילד שלכם נפצע מחוץ לבית, עשו את הדבר הנכון, פנו לעורך דין מקצועי ובררו מולו מה הן הזכויות המגיעות לכם על פי חוק. כמו כן עלינו ליידע אתכם שזוהי חובתו של בית הספר או הגן להעביר לידיכם העתק של פוליסת הביטוח נגד תאונות אישיות בצירוף של טופס גילוי נאות עד חודש מפתיחת שנת הלימודים.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום