פגיעה מחוץ למסגרת-תאונת דרכים, עבודה או בפעולות איבה

פיצוי במקרה של פגיעה
פיצוי במקרה של פגיעה

מדי שנה נפגעים תלמידים רבים במדינת ישראל כתוצאה מתאונות שונות ולעתים אף משונות אך לרוע המזל הורים רבים לא מודעים לכך שבשל נזק פיזי או נפשי שנגרם לילדיהם, באפשרותם להגיש תביעה לקבלת פיצויים.

בדרך כלל הנזקים שנגרמים לתלמידים מכוסים במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד. מדובר על פוליסה מיוחדת שכל מי שזכאי לחינוך חינם במדינת ישראל צריך להיות מכוסה בה וזאת בניגוד למה שהורים רבים יודעים.

למעשה התשלום על הפוליסה מהווה חלק מתשלומי החובה של ההורים במדינת ישראל ומשולם לחברות ביטוח פרטיות על ידי הרשויות המקומיות השונות.

מה מכסה הפוליסה של ביטוח תאונות אישיות לתלמיד?

פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מכסה את המבוטחים כנגד נזקים 365 ימים בשנה, עשרים וארבע שעות ביממה. כשמחשבים את גובה הפיצויים לא לוקחים בחשבון את הגורם האחראי לתאונה. כך למשל התאונה הייתה יכולה להיגרם באשמתו המלאה של התלמיד ועדיין הוא יהיה זכאי לקבלת פיצויים על פי חוק.

התאונות המכוסות על ידי הפוליסה יכולות להתרחש מחוץ לבית הספר או לגן, בגינה הפרטית של ההורים ואפילו במהלך חופשה משפחתית ועדיין הילד יהיה מכוסה על ידי הפוליסה. עם זאת, לא כל סוג של תאונה מכוסה על ידי הפוליסה כפי שנסביר במאמר זה.

תאונות אשר לא מכוסות על ידי הפוליסה

כפי שהסגירה הכותרת, במידה והפגיעה התרחשה בתאונת דרכים, בתאונת עבודה או כחלק מפעולת איבה, הרי שהפוליסה לא תכסה אותה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמקרים אלו מכוסים על ידי המוסד לביטוח לאומי או על ידי חברות ביטוח שונות. בנוסף לכך ישנם מצבים מסוימים שלא מכוסים על ידי המוסד לביטוח לאומי בהם ניתן להגיש תביעה נגד גורמים שונים שבעקבות רשלנותם התרחשה הפגיעה.

כך למשל אם הילד נפצע בעקבות ליקויים במדרכה, הרי שניתן להגיש תביעה נגד הרשות המקומית ואם הילד נפצע בהפסקה משום שבית הספר לא מינה מורה אחראית שתפקח על הנעשה בחצר בית הספר במהלך ההפסקה, הרי שניתן להגיש בהחלט תביעת רשלנות מקצועית נגד בית הספר או משרד החינוך.

הצעד הראשון בכל מקרה של פגיעה בתאונת דרכים, עבודה או פעולת איבה

מדי שנה במדינת ישראל מיליוני שקלים נשארים בקופת הביטוח הלאומי במקום להגיע לאלו הזקוקים להם ולאלו הראויים להם על פי חוק. הסיבה לכך נעוצה פעמים רבות בבורות.

חד וחלק – ידע הוא כוח ובמקרה שלהלן ידע הוא כסף. ישנם מסלולים שונים שבהם צריך להגיש את התביעות השונות בכל מקרה ומקרה וישנם סעדים שונים שפעמים רבות הנפגעים ובני משפחותיהם כלל לא מודעים לקיומם ולכך שהם זכאים להם בזכות ולא בחסד.

אי לכך, הצעד הראשון שחשוב לעשות בכל מקרה של פגיעה בתאונת דרכים, עבודה או פעולת איבה הוא ליצור קשר עם עורך דין שמתמחה בתחום על מנת לקבל את תמונת המצב הבהירה והמלאה ביותר בהתאם לנסיבות האירוע.

חשוב להבין שישנם הבדלים בין קטינים לבין בגירים מבחינת החוק בכל הקשור לתביעות ביטוח. כך למשל אם אזרח ישראלי מעל גיל שמונה עשרה נפגע בתאונת דרכים ואיבד את כושר התפקוד שלו כתוצאה מכך, הוא זכאי לקבלת קצבה בעד תשעים ימים של אובדן הכושר לכל היותר.

עם זאת, הרוב המוחלט של התלמידים לא הגיעו עוד לגיל שמונה עשרה ולכן במקרה של פגיעה, יש להגיש תביעה לחברת הביטוח של הרכב בו נסעו בלבד.

גם כאן ניתן להבין את החשיבות של פנייה לעורך דין שעוסק בתחום על מנת שלא לבזבז זמן מיותר על תביעות סרק ועל מנת למקסם את סכום הפיצויים המגיעים לניזוק או לקרוביו על פי החוק.

ראו גם:

פגיעה מחוץ למסגרת

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום