פיצוי עבור נכות קבועה

נכות קבועה
נכות קבועה

ביטוח תאונות אישיות מקבל כל תלמיד הזכאי לחינוך חינם. הפוליסה מסופקת על ידי חברות ביטוח פרטיות הנבחרות על ידי הרשות המקומית.

על חברות הביטוח להעביר העתקים של פוליסת הביטוח לרשות המקומית שאחראית על העברת הפוליסה בצירוף טופס גילוי נאות לבתי הספר שבתחום השיפוט שלה. לאחר מכן זהו תפקידם של בתי הספר להעביר את הטפסים הרלוונטיים להורי התלמידים תוך שלושים יום מתחילת שנת הלימודים.

מצבים שלא מכוסים על ידי הפוליסה

באופן עקרוני הפוליסה של ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מכסה את המבוטחים נגד שורה ארוכה של מצבים. הורים רבים לא מודעים לכך שילדיהם מבוטחים גם נגד תאונות שהתרחשו מחוץ לשעות הלימודים ואפילו בימי שבת. עם זאת, על פי החוק הנהוג במדינת ישראל פוליסת ביטוח תאונות אישיות מכסה את המבוטחים עשרים וארבע שעות ביממה, שלוש מאות שישים וחמישה ימים בשנה.

המשמעות היא שהמבוטחים יכולים להיפצע בעקבות תאונה שהתרחשה בביתם ואפילו בזמן חופשה משפחתית בחו"ל ועדיין לקבל את כספי הפיצויים המגיעים להם על פי החוק.

המקרים שלא מכוסים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד הם מקרים של תאונת עבודה או תאונת דרכים, מקרים של רשלנות רפואית או מקרים של נזקים בעקבות פעולת איבה שמכוסים על ידי המוסד לביטוח לאומי.

מה הוא סכום הפיצוי עבור נכות קבועה?

גובה הפיצוי בגין נכות קבועה או צמיתה נקבע מדי שנה מחדש. הפיצוי ניתן עבור תלמידים שסובלים מנכות בשיעור של עשרה אחוזים ומעלה כשסכום הפיצוי הממוצע עומד על שלושים וחמישה אלף שקלים. עם זאת, במקרים בהם הנכות מוגדרת כקשה במיוחד, ייתכן ולסכום הפיצויים המקסימלי תתווסף תוספת בשיעור של חמישים אחוז.

כמו כן חשוב לדעת שהפוליסה לא מכסה רק את התלמיד המבוטח אלא גם את הוריו במידה ונפצעו במהלך פעילות בית ספרית. נכון לכתיבת שורות אלה סכום הפיצויים שמשולם להורה שנפצע בעקבות תאונה שהתרחשה במהלך פעילות בית ספרית שלקח בה חלק עומד על 340 אלף שקלים עבור נכות של מאה אחוז ולפיכך נכות בשיעור של חמישים אחוז תזכה את ההורה בפיצויים בגובה של מאה ושבעים אלף שקלים.

האם ניתנים גם פיצויים עבור מקרים בהם נקבעת נכות זמנית?

זו הנקודה להדגיש שהפוליסה של ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מכסה את המבוטחים גם נגד מקרים של נכות זמנית, כלומר במקרים בהם התקיימה נכות שחלפה לה.

נכון להיום, ימי הנכות הזמנית עבורם זכאים המבוטחים לקבל תשלום מחושבים החל מהיום השישי לקיום הנכות. התנאים שבהם צריכים לעמוד המבוטחים על מנת לקבל את הפיצויים בגין נכות זמנית כוללים תקופה של נכות זמנית שעולה על שלושה שבועות אך לא עולה על שישה חודשים.

בגין כל יום של נכות זמנית משולמים למבוטח פיצויים בגובה של שמונים וחמישה שקלים ובמידה ומדובר על תקופה שבמהלכה היה המבוטח מאושפז הרי שיש להוסיף לסכום זה 128 שקלים נוספים עבור כל יום אשפוז.

פיצויים נוספים

בנוסף לפיצויים שניתנים עבור מקרים של נכות זמנית או קבועה הפוליסה מחייבת מתן פיצויים גם במקרה של מוות והדבר נכון לגבי המבוטח בדיוק כפי שהוא נכון עבור ההורה שנהרג במהלך פעילות בית ספרית שלקח בה חלק. בנוסף לכך הפוליסה מכסה הפסדים כספיים במקרה שבו ההורים היו צריכים להוציא כספים בגין הוצאות רפואיות או השכרת ציוד עזר רפואי כמו למשל כיסא גלגלים או קביים למשך תקופה קבועה של עד חצי שנה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום