ביטוח תרמילאים

ביטוח תרמילאיםהטיול הגדול אחרי הצבא, או בכל שלב אחר בחיים, הוא ללא ספק חוויה מכוננת, מדהימה ומומלצת במיוחד. אך מעבר לבחירת היעד המועדף מתוך המבחר העשיר הקיים בעולמנו, קניית ציוד, תכנון מסלולים, לוגיסטיקה של הטיול ושלביו השונים וכיוצא באלו, חשוב גם להישאר "עם רגליים על הקרקע" ולדאוג גם לסכנות הקיימות במסגרת טיולי תרמילאים באשר הם ולדאוג שתהיה מכוסים על כל צרה שלא תבוא!

ביטוח תרמילאים היא "מוצר" חובה עבור כל תרמילאי ומטייל, חשוב מאוד ואתם חייבים לדאוג לכך מראש בדיוק כמו רכישת תיק, קניית נעליים ותכנון הטיול. ביטוח תרמילאים לא רק מספק שקט נפשי להורים אלא בפועל יכול גם להציל את חייכם, לחסוך כסף ובירוקרטיה במקרה תאונות ופציעות וגם לספק פיצוי כספי בעת תקלות שונות שעלולות לצוץ במהלך הטיול.

ביטוחי תרמילאים נקראים לעיתים גם ביטוח מוצ'ילרים, ביטוח לטיול הגדול, ביטוח מטיילים וכן הלאה – כאשר מדובר על אותה מהות של מוצר ביטוחי ועל ביטוח מקיף יותר מביטוח נסיעות לחו"ל סטנדרטי. יש בישראל כמה חברות ביטוח המתמחות בתחום זה ומציעות חבילות ייעודיות של ביטוח תרמילאים בעוד שחברות אחרות מציעות לתרמילאים הצעירים ביטוחי נסיעות לחו"ל עם התאמות למהות הטיול הגדול.

לכמה זמן מיועד הביטוח

תרמילאי הוא לרוב מישהו אשר יוצא לטיול גדול וארוך יחסית בחו"ל, לא לחופשה בת שבוע-שבועיים באירופה או אפילו ביעדים יותר אקזוטיים. כל חברת ביטוח מגבילה את הפוליסות של ביטוח תרמילאים מבחינת זמנים, כאשר ההגבלה היא בעיקר למינימום ימים בחו"ל 20-30 ימים מינימום הם הטווח המקובל. יש חברות המגבילות את הביטוח לכיסוי של 180 ימים ואחרות רק דורשות שהשהות תהיה מעל מספר ימים מסוים, 30 נניח, אך לא הגבלת הכיסוי לתקופות שהות ארוכות.

מכאן, שמדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל מיוחד הפונה רק למי שיוצא לטיול ארוך, קהל יעד המאופיין בגילאים צעירים של אחרי צבא ובמאפייני טיול יחסית דומים בהתאם לאזור הנבחר בעולם.

מה כולל הביטוח לתרמילאים?

באופן כללי, ביטוח תרמילאים כולל כיסוי לסיכונים ונזקים גופניים ונזקים לרכוש – בדומה לביטוח נסיעות לחו"ל סטנדרטי. כך שהביטוח מורכב לרוב מביטוח רפואי ומביטוח רכוש, ניתן לרכוש פוליסות מיוחדות הכוללות רק את ההתייחסות להיבטים הבריאותיים והפיזיים וללא כיסוי לרכוש וניתן להרחיב את הכיסויים גם בהיבט הבריאותי, גם לבקשות מיוחדות כמו חילוץ והטסה, ספורט אקסטרים או הרחבות על כיסוי לרכוש. נושאים וכיסויים שנפוץ לראות במסגרת פוליסות ביטוח תרמילאים הם:

  • כיסוי הוצאות רפואיות בעת השהות בחו"ל, עד תקרה שהיא לרוב גבוהה וחוצה את רף מיליון הדולר.
  • כיסוי הטסה רפואית דחופה או מסיבות רפואיות שאינן דחופות ביותר לישראל, כולל ליווי של צוות רפואי מישראל והציוד הדרוש בהתאם למצב המבוטח.
  • שירותי איתור וחילוץ מהשטח ע"י צוותים ייעודיים ומיומנים מישראל שטסים ליעד בהתאם לקריאת חירום.
  • כיסוי ביטוחי להשתתפות בספורט אקסטרים כגון סקי, בנג'י, צניחה, שייט ושאר פעילויות שתרמילאים נוהגים לבצע בעת הטיול – ניתן שלא לכלול סעיף זה ולחסוך מעט, אך לרוב מומלץ מאוד להשאיר אותו בפוליסה.
  • אפשרות לכיסוי מיוחד לפגיעות עקב שימוש בסמים.
  • כיסוי למקרי פגיעות פיזיות או ברכוש בעת אסונות טבע.
  • כיסוי מורחב לרכוש ומטען של המבוטח – גניבות ציוד, נזק לציוד, אובדן בטיסות וכן הלאה.

בנוסף, ביטוח תרמילאים כולל לרוב מוקדי שירות לקוחות המאפשרים ליצור קשר 24/7 גם למבוטח וגם למשפחות במקרי חירום או חשש לחירום. מבחינת הכיסויים הרפואיים, אלו הם החשובים ביותר בביטוח לצד שירותי חילוץ והצלה שבהחלט הצילו את חייהם של ישראלים רבים בחו"ל. הכיסוי כולל תרופות, אשפוזים, ניתוחים, הטסה מיידית לישראל ולמעשה כמעט כל צורך רפואי שעולה – אתם ממש לא רוצים להתחיל להיכנס להוצאות ולבירוקרטיה של התעסקות בנושאים הרפואיים לבדכם במדינות זרות! עלות ביטוח תרמילאים נמוכה יחסית, ברמה של כמה דולרים לכל יום.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום