EMI חברה לביטוח משכנתאות

העובדה היא כי מחירי הדירות בארץ עלו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים. משנה לשנה, הנטל הכלכלי הכרוך ברכישת דירה מקשה עוד יותר על הקונים הפוטנציאליים, כך שברור שעם כל הרצון הטוב, המוטיבציה והעבודה המכניסה- האמצעי היחידי שיכול לאפשר להם לעמוד ברכישת דירה הוא המשכנתא הידועה לכל.

עדיין, לא מעט רוכשי בתים מבינים כי תשלום סדיר של המשכנתא אינו פשוט כלל, ולעיתים אינם מסוגלים לעמוד בו. על מנת שבנקי המשכנתאות או שאר נותני השירותים בתחום המשכנתא לא ייקלעו לבור כלכלי עמוק עקב חוסר תשלום בזמן של המשכנתא, בלי קשר לסיבותיו, החל להופיע בשדה המשחק הישראלי שחקן נוסף: EMI חברה לביטוח משכנתאות.

ראשית: מהי המשכנתא? ומדוע היא נחשבת למאיימת כל כך?

כאמור, רכישת דירה מאלצת את הקונה הפוטנציאלי להיפרד ממיליוני שקלים. מכיוון שלמרבית האוכלוסייה חשבון הבנק אינו כולל שישה אפסים בשום שלב בחייהם, ברור כי יש צורך להיעזר באמצעי חיצוני. המשכנתא היא הכלי האידיאלי: היא משעבדת את הנכס העתיד להירכש כבטוחה להחזרת ההלוואה אשר ניתנת במסגרתה הרכישה.

ניתן למצוא משכנתאות במגוון מסלולים ותוכניות. פרמטרים כמו גובה הריבית, סוג ההצמדה, משך ההלוואה ונקודות היציאה מבטיחים את כלליה בכל עסקה. בדרך כלל, התשלום החודשי הוא קבוע, כך שהמשכנתא מתמשכת על פני עשרות שנים, וגובהה מגיע לכ-90% ממחירו של הנכס האמור.

הגורם המעורב: בנק למשכנתאות

לרוב, הגורם אשר מעניק את ההלוואה הזו הוא בנק למשכנתאות, אשר פועל תחת רישיון הניתן מהמדינה. בישראל קיימים כיום עשרה בנקים כאלה, לצד מספר חברות ביטוח אשר מעניקות הלוואה לרכישת דירה- וכולם מתקיימים לפי עמלות ההלוואות או השירותים. כאשר התשלומים לא ניתנים בזמן חברות ביטוח משכנתא מבטחות את הבנק ומונעות את הנזק הכספי העצום.

על חברת הביטוח EMI

EMI הינה חברת ביטוח ישראלית אשר תחומי פעילותה הם ביטוח אשראי וביטוח משכנתא.

החברה, אשר נמצאת בבעלות "הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים בע'מ", החלה לפעול בשוק הישראלי בשנת 1998, והייתה פורצת דרך בתחום זה.

קהל הלקוחות של החברה רחב בהחלט. לצד כל אחד מבנקי המשכנתאות הפועלים בישראל, משרתת EMI גם את שאר הגופים הפיננסיים הפועלים בתחום המשכנתאות, באישורו של בנק ישראל. בין לקוחותיה ניתן למנות בנקים מסחריים, בנקים למשכנתאות, חברות ביטוח, מוסדות פיננסים וכן הלאה.

תחומי הפעילות של EMI

פעילותה העיקרית של חברת EMI היא שיווק ומכירה של ביטוח אשראי למגורים אשר נרכשים בעזרת משכנתא. באופן ספציפי יותר, החברה מעניקה שיפוי לנזקים אשר עלולים להיגרם עקב חוסר פירעון של הלוואות המשכנתא, כאשר עיקר המקרים נוגעים למשכונו הראשון של הנכס למגורים, ולאחר מימושו.

החברה מחזיקה ברישיון מבטח אשר ניתן לה מטעם גורמי הפיקוח בישראל, וכן על פי החוק לפיקוח על עסקי הביטוח. למעשה, עד היום היא החברה היחידה בישראל הפועלת בתחום זה, ומחזור הכנסותיה השנתי עומד על מיליונים רבים של שקלים.

עליית מחירי הדירות מגבירה את הצורך בביטוח

עקב העלייה המטאורית במחירי הדירות לה כולנו היינו עדים בשנים 2008-2010, גדל באופן ניכר גם סכום המשכנתא. בשנת 2010, למשל, מחיר המשכנתאות שניתנו בישראל מסתכם בלא פחות מ-55 מיליארד שקל, כאשר סכום המשכנתא הממוצעת הוא למעלה מחצי מיליון שקלים.

יחד עם עליית הריבית הנקבעת על ידי נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, הדאגה של כל בנק מאי פירעון ההלוואות הופכת לברורה בהחלט, כמו גם הצורך לבטח את עצמו. כאשר בוחנים את החברה, לא מפיע לגלות כי היקף הפרמיות שלה מגיע לכ-15 מיליון ש"ח ברבעון, וכי כמות הנעזרים בשירותי החברה רק עולה ככל שעובר הזמן.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום