ביטוח אופניים

ישנם שלוש סכנות עיקריות בהם רוכב אופניים עלול להיתקל: נזק לרכוש האופניים, נזק בגוף של הרוכב ונזק שנגרם על ידי הרוכב לצד שלישי, לרכושו או לגופו. כל נזק כזה ניתן לבטח בצורה מסויימת על מנת שהרוכב יחוש מוגן ובטוח. מומלץ לעשות ביטוח אופניים למרות שזהו כלי רכב בלתי ממונע מאחר והשימוש המרובה בו והסכנות הטמונות ברכיבה עליו גבוהים מאוד.

ביטוח לאופניים עצמם

ניתן לבטח את האופניים כנגד גניבות, נזקים שנעשו לאופניים בזדון, תאונות שגרמו נזק לאופניים כתוצאה מתאונות דרכים או כתוצאה מנפילת האופניים ממתקן ייעודי. כיסוי ביטוחי לשברים של שילדת האופניים ואף ניתן להרחיב את הביטוח לכיסוי התקף גם בחו"ל.

ביטוח לרוכב האופניים

חשוב שרוכב האופניים יבין שביטוח לאופניים צריך לכלול ביטוח אישי שלו. עליו לדאוג שהוא מבוטח והוא מקבל ביטוח בריאותי וסיעודי מלא למקרה הצורך. אופניים זהו תחביב ספורטיבי שיכול לגרום לפציעות קלות וקשות לכן חשוב לוודא שיש לרוכב האופניים ביטוח תאונות.

ביטוח צד ג'

נסיעה על אופניים עלולה לגרום לפגיעה בהולך רגל או רוכב אופניים אחר. חשוב להיזהר ולשים לב שקיים ביטוח צד נוסף. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות הרחבת ביטוח הדירה או הרחבת הפוליסה הייעודית שבה הרוכב מבוטח מלפני כן.

תנאים לביטוח רוכבי אופניים

לרוב לכל חברת ביטוח יש הגבלות מסויימות הקשורות לביטוח מסוג זה. למשל ביטוח לאופניים לא מכסה התייבשות. רוכב האופניים מחוייב לשים קסדה על הראש, לנסוע רק בשבילי אופניים מסודרים או כבישים סלולים, אסור לרוכב האופניים לחנות בשולי הכביש וכאשר רוכב האופניים נוסע בשעות החשיכה בשטחים עירוניים עליו להדליק אורות על מנת שיראה למרחוק.

תנאים והגבלות אלו מגנות על רוכב האופניים ומסייעות לו להקטין את הנזקים העלולים להיגרם לו בשל הרכיבה על האופניים. למשפחות עם ילדים מומלץ לשקול לערוך ביטוח לאופניים גם לילדים וכך להגן עליהם מפני פגיעות ונזקים שונים.

מדוע חשוב לעשות ביטוח לאופניים?

האופניים נהיו כלי רכב נפוץ בכביש. זהו ענף ספורטיבי שהולך ומתפתח בשנים האחרונות. כיום ילדים ומבוגרים נוהגים לרכוב על אופניים לבית הספר ולעבודה, בתור תחביב או בתור תחליף לנסיעה במכונית. בשל ריבוי השימוש ברכיבה על אופניים חשוב להקפיד ולראות שהאופניים מבוטחות כולל הרוכב הנוסע עליהם. ביטוח לאופניים מאפשר נהיגה חלקה ובטוחה.

כאשר מחליטים לבטח את האופניים חשוב להקפיד ולראות שהאופניים תקינות, ניתנות לשימוש ויש להן את כל אביזרי המיגון הנלווים: קסדות, כפפות ואמצעי תאורה לילית. חשוב להקפיד על נסיעה זהירה ובטוחה, בדרכים מוכרות ולא לקחת סיכונים מיותרים.

ביטוח לאופניים בחו"ל

יש אנשים שהתחביב שלהם הוא רכיבה על אופניים. לכן חלק מהכיף שלהם הוא לנסוע על אופניים גם בחו"ל. האפשרות להכיר נופים יפיפיים וישובים מרחוקים באמצעות האופניים קורצת לאנשים רבים. ניתן לערוך ביטוח אופניים שהוא בעתם ביטוח נסיעות לחו"ל לפני הטיסה וכך לקבל ביטוח מקיף מלא למקרים של פציעות ואפילו חילוץ. בנוסף כך האופניים מבוטחות במקרים של גניבה או הרס בטיול.

ביטוח לאופניים לכל המעוניין

עלות ביטוח אופניים אינה יקרה והיא כדאית ומשתלמת. לעיתים מדובר בכמה מאות שקלים לחודש. חשוב לדעת שביטוח אופניים כדאי לכל האנשים הרוכבים על אופניים כולל הילדים והמבוגרים שבמשפחה.

זהו ביטוח פשוט וקל שלאו דווקא אנשים מודעים אליו אך הוא שימושי וחיוני. ביטוח לאופניים מיועד לאנשים המבינים שנסיעה על אופניים מצריכה זהירות ולקיחת אחריות. רוכב על אופניים חשוף לפגיעות רבות וזקוק לביטוח שיגן עליו מפני נזקים שונים.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום