ביטוח אשראי

כמו שראינו בשנים האחרונות, אי אפשר לסמוך על הכלכלה במאה אחוז. הכול יכול ללכת חלק ואז ביום בהיר אחד הבורסות נופלות ואנשים מוצאים עצמם פושטים רגל ולא יכולים לשלם את חובותיהם. עסקים קמים כמו שהם נופלים ואלו שחשבו שהם בפסגת העולם יכולים למצוא את עצמם מהר מאוד בתחתיתו וזאת גם מבלי שעשו טעויות הרות גורל.

בדיוק בשל כל הסיבות הללו קיים ביטוח אשראי. ביטוח זה נועד להגן עלינו מפני פשיטות רגל, מפני פיגורים בתשלומים של הלקוחות ומפני הפסדים מגוונים בשל אי תשלום הלקוחות. אנו מדברים על לקוחות בארץ ובחו"ל גם יחד.

מדוע חשוב לעשות ביטוח אשראי?

אשראי הוא דבר בו בעלי עסק רבים משתמשים. המכירה באשראי גוררת אחריה בעיות רבות וסיכונים אפשריים ולכן כל מי שמבצע מכירה באשראי צריך לבדו את רמת הסיכון של מדינת היעד, את כושר הפירעון של הקונה ולהתאים את גובה האשראי להיקף פעילות הקונה. גם לאחר שהאשראי כבר ניתן יש להמשיך ולטפל בנושא ולעסוק רבות בטיפול בפיגורים בתשלומים, בקשיי גבייה ובטיפול בחובות של קונים אשר נקלעו לקשיים כספיים שונים.

ביטוח אשראי יכול לפתור את כל הבעיות הללו ולהגן עליכם כבעלי עסק, הוא נועד לתת לכם את הביטחון כי הכספים אותם הלקוחות חייבים לכם יגיעו לכיסכם וכי ההפסדים אותם אתם תספגו לא יהיו כבדים מידי ויגרמו לכם בסופו של דבר לקרוס.

איזה כיסויים ביטוח אשראי מספק לכם?

בדומה לביטוח עסק, ביטוח אשראי מספק שלל כיסויים ושירותים לעסקים ובעלי עסקים. בראש ובראשונה חברת הביטוח תבצע בדיקה של הלקוחות המבקשים אשראי. היא תבחן אילו לקוחות יניבו לכם צמיחה עסקית ומאילו לקוחות כדאי לכם להישמר. היא מנהלת את אשראי הלקוחות, מנהלת את הסיכונים ובודקת את כושר הפירעון שלהם ואת נפח האשראי אותו ניתן לתת להם.

חברה אשר מספקת ביטוח אשראי מסייעת לכם לגבות את החובות שלכם, במקרים רבים היא אף לוקחת על עצמה את הטיפול המשפטי ללא תוספת תשלום. במידה והלקוחות לא ישלמו חברת הביטוח נותנת כיסוי עבור ההפסדים שספגתם והוא יינתן במקרה של פיגור בתשלום, כינוס נכסים או פשיטת רגל של הלקוחות.

מה חשוב לדעת על ביטוח אשראי?

אנשים יוצאים מנקודת הנחה כי תשלום נוסף לעוד גוף יכול להביא להוצאות מיותרות ובצדק בעלי עסקים מנסים לחסוך כמה שהם רק יכולים. חשוב להבין שביטוח אשראי לא נחשב כהוצאה אלא כהשקעה כי בטווח הארוך ניתן לראות כי כמעט כל עסק סופג הפסדים מסוג כל שהוא כאשר מדובר באשראי ללקוחות.

אנו לא יכולים לצפות מהלכים מסוימים אצל גופים אחרים ואנו בטח לא יכולים לנבא מפולות של עסקים ולכן חשוב מבעוד מועד להתכונן למצבים אלו. בסופו של דבר עסקים מבינים כי ייתכן מאוד שיום אחד לקוח לא ישלם להם, וכאן לא מדובר על לקוח במכולת שלא שילם על הקרטיב שלו, אנו מדברים על תשלומים גדולים במיוחד ופעמים אי פירעונם יכול לגרום לחברה אחרת לפשוט את הרגל.

דבר חשוב נוסף שיש לדעת על ביטוח אשראי הוא שעצם קיומו חשוב מבחינת חוזק החברה. אתם עצמכם יכולים לישון בשקט כאשר יש לכם ביטוח אשראי אך גם המשקיעים שלכם. כל חברה לה משקיעים בפועל ומשקיעים פוטנציאלים יכולה להציג לראווה את הביטוח שכן הוא מבטיח גם להם הגנה על ההשקעה. אין ספק כי חברות להן יש ביטוח אשראי מוצאות עצמן מחוזרות יותר על ידי משקיעים בשל עובדה זו.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום