ביטוח אתרי אינטרנט

האינטרנט נכנס לחיינו בסערה לפני מעל עשור. עוד לא הספקנו להתרגל לרעיון שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לרכוש מחשב ולהציב אותו בסלון וכבר ניתן לתקשר עם אנשים ברחבי העולם, להיות חלק מרשתות חברתיות עולמיות ולהיכנס למיליוני אתרים בכל רחבי העולם.

האינטרנט פתח בעבורנו עולמות רבים, הן מבחינת התעסוקה והן מבחינה אישית. למרות כל זאת הוא גם הציב מולנו סיכונים רבים שלא היו מוכרים לנו קודם לכן.

האינטרנט משמש אותנו כיום למגוון רחב של שימושים. אנשים רבים משתמשים באינטרנט בתחום המדיה, רבים עושים בו שימוש לעסקיהם ולמעשה תחום התקשורת באינטרנט הוא כל כך נרחב עד כי כמעט כל בית עסק עושה באינטרנט שימוש.

מהו ביטוח אינטרנט?

הסיכונים אליהם אנו חשופים בשל השימוש באינטרנט הם רבים ומגוונים. משום שתחום זה נחשב עדיין לתחום חדש, לא רבות הן חברות הביטוח אשר מספקות אותו, אך ניתן למצוא כמה חברות ביטוח אשר מספקות את השירות ומוכרות ביטוח אתרי אינטרנט, שהוא ביטוח אלמנטרי.

ביטוח אתרי אינטרנט הוא ביטוח אשר נועד לספק מענה כספי למקרים בהם ישנם נזקים ישירים או עקיפים אשר קשורים באינטרנט. אנחנו מדברים על נזקים ישירים או עקיפים שהמקור שלהם הוא בהשמטה, פגם או טעות. נזקי פשיעה על ידי מתחרה או עובד שסרח, נזקים לצד שלישי שמקורם בהפרת זכויות, פגיעה בפרטיות, הוצאת דיבה, הפרת תנאי סודיות, נזקים לבעלי אתרים עקב חדירת וירוסים או העברתם באופן לא מודע לצד שלישי, נזקים לצד שלישי עקב כשלים בגין חוקי הגנת מאגרי מידע ונזקים שמקורם בתוכנות ריגול או קריסת מערכות אבטחה.

מתי יש לעשות ביטוח אינטרנט?

ניתן לומר כי לכל אתר אינטרנט יש מאפיינים שונים ולכן גם רמות הסיכון באתר הן שונות. אם למשל יש לכם אתר תדמית הרי הוא לא חשוף יתר על המידה לסיכונים. אם יש לכם אתר גדול אשר עוסק בפעילויות של מכירה, שיווק ומתן מידע הרי שהוא חשוף יותר לסיכונים.

כאשר אתם שוקלים אם לרכוש ביטוח אינטרנט או לא עליכם להגדיר לעצמכם מהם הסיכונים והאם אתם באמת חשופים לסיכונים אשר יכולים לפגוע בכם כלכלית לטווח הארוך.

כיצד ניתן להגדיר ביטוח אינטרנט?

כאשר אנו מדברים על ביטוח אינטרנט אנו למעשה דברים על ביטוח אשר מורכב מתנאים שונים ומפוליסות שונות. הביטוח יכול לכלול ביטוח רכוש, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח אחריות מוצר, ביטוח חבות כלפי צד לישי, ביטוח אובדן תוצאתי ועוד. לכל אחת מפוליסות אלו יש תנאים כללים אך ניתן להוסיף להן חריגים וזאת כדי שיהיו מותאמים לצרכים הספציפיים של הלקוח.

מדוע חשוב לעשות ביטוח אינטרנט?

האינטרנט הוא תחום פרוץ ורחב כל כך וישנם גם גורמים עוינים בתוכו. אנו יכולים לראות לא מעט כי טעות אחת קטנה אותה עשה עובד באתר אינטרנט מובילה לתביעת ענק שעלולה לגרום לפשיטת רגל. בנושא שה יש לציין כי כל חברה שמכבדת את עצמה ומעוניינת לשמור על האתר שלה צריכה להעסיק בעל מקצוע אשר יפקח על תחום זה וייתן לאתר האינטרנט את ההגנה המקסימאלית לה הוא זקוק. אך בכל זאת אנו יכולים לראות שכל ההגנות אינן עוזרות במצבים מסוימים ועל בעלי האתר להגן על האינטרסים שלהם ולבטח את האתר.

כיום אנו מתייחסים לאתרי אינטרנט גדולים כמו לכל עסק אחר וכמו כל עסק שמעוניין להגן על עצמו, כך גם בעלי אתרי האינטרנט צריכים להגן על עצמם.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום