ביטוח הגנה משפטית – כיסוי הוצאות משפטיות

אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לעמוד במצב של תביעה משפטית מורכבת בה הוא מהווה את הצד הנתבע. האפשרות הזו וודאי מעלה חששות רבות אצל כולנו. על אף שרבים מאיתנו עשויים לומר לעצמם "לי זה לא יקרה", הרי שהסטטיסטיקות מוכיחות אחרת. מידי יום נתבעים רבים על מעשים שנעשו ברשלנות וללא תשומת לב והוכחו כפליליים. כל אחד מאיתנו עשוי להמצא במצב של חוסר תשומת לב רגעית ומצב זה עשוי להגרם בתאונה, נזק ובהליך משפטי.

בכדי להתכונן למצב זה מוצע ביטוח הגנה משפטית או בלועזית legal expenses insurance. ביטוח זה הינו סוג ביטוח עבור ההוצאות אשר עשויות להינתן כתשלום לעורך דין אשר יגן על מבוטח התביעה. עשויה זו להיות תביעה פלילית ואזרחית כאחת. תביעה אזרחית עשויה להיות עבור עבירות גרימת מוות לאדם אחר כתוצאה מנהיגה בכל רכב ממונע (עם רישיון נושא תוקף).

פוליסות של ביטוח הגנה משפטית אפשר לעשות עבור סיכונים שאינם דווקא בנהיגה אלא למשל: אי שמירה על כלי ירייה כלשהו ועל חומרים מסוכנים אשר ברשותך, גרימת סכנה כלשהי עבור ילדים, גרימת נזק וחבלה בעקבות רשלנות, סיכון של רכוש אדם אחר או נתיבי שיט.

מהו הכיסוי העיקרי בפוליסת ביטוח הגנה משפטית?

הכיסוי העיקרי בפוליסת ביטוח הגנה משפטית הוא עבור רוב התהליכים המשפטיים אשר עשויים לקרות כנגד המבוטח (כולל דין פלילי קל – דין פלילי אשר מקסימום העונש עבור עבירה בגינו יהיה עד 3 שנות מאסר עבור המבוטח. פלילי כבד – דין פלילי אשר מקסימום העונש עבור עבירה בגינו יהיה מעל 3 שנות מאסר עבור המבוטח).

הליכים משפטיים אלו כוללים : דיני נזיקין, דיני מקרקעין, יחסי עבודה, תעבורה,דיני משפחה, מס וענייני חוזים. הפוליסה אינה כוללת דיני פלילי כבד (כנזכר לעיל), דיני גירושין וכל אשר קשור בהם, פעילויות כבעל עסק וחריגים. הכיסוי הוא כיסוי משפחתי – כיסוי עבור המבוטח, עבור בן / בת זוגו ועבור כל ילדיו עד גיל 18. הכיסוי בפוליסת ביטוח הגנה משפטית הוא לתהליכים משפטיים אשר התחילו כנגד המבוטח בתקופה של הביטוח וגם לתהליכים משפטיים אשר בהם מעשים שנטען שגרם המבוטח גם בשנה אשר לפני תקופת הביטוח.

הרחבה אפשרית של פוליסת ביטוח הגנה משפטית

מצב של תביעה משפטית עשוי להיות קשה מאוד רגשית ונפשית עבור הנתבע ומשפחתו. פוליסת ביטוח הגנה משפטית אמנם תכסה על כל הוצאות המשפט אך נשאלת השאלה, איך ניתן יהיה להתמודד נפשית עם המשפט וכיצד ניתן יהיה לכסות על הוצאות טיפולים נפשיים שבעקבות המשפט, עבור הנתבע ועבור בני ביתו השותפים לתהליכים הרגשיים והנפשיים המורכבים.

למען מצבים כאלו ניתן ולעיתים אף רצוי להרחיב את פוליסת ביטוח הגנה משפטית. הגדלה זו מאפשרת ויוצרת זכאות להתמודדות המבוטח עם טראומה אחרי שהתחילו נגדו הליכים משפטיים. הגדלה זו הינה עבור טיפול פסיכולוגי או נפשי כלשהו עבור המבוטח ושלושה מבני משפחתו (לילדים מתחת לגיל 18). המבוטח ושלושת בני משפחתו יהיו זכאים ל- 5 מפגשים לכל בן משפחה ללא כל השתתפות עצמית. פוליסה זו הינה עבור מבוטחים פרטיים, מגיל 18 ומעלה אשר אין כלפיהם כל תביעות או כתבי אישום בשנתיים הקודמות.

כיצד בוחרים פוליסת ביטוח הגנה משפטית הטובה ביותר?

את פוליסת ביטוח הגנה משפטית ניתן לרכוש כפוליסת ביטוח יחידה או כפוליסה הנכללת במכלול ביטוחים שונים. חברות הביטוח מציעות פוליסות מגוונות של ביטוח הגנה משפטית. בבחירת פוליסת הביטוח חשוב מאוד לבחור בקפידה רבה את תוכנית פוליסת ביטוח הגנה משפטית הטובה ביותר עבורך והמשרתת את כל צרכיך העכשוויים כמו גם צופה את אלו העתידיים. רצוי לבדוק בקפדנות מהי המידה של התמיכה והליווי אשר ינתנו לך על ידי הפוליסה במידה ותאלץ להשתמש בה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום