ביטוח חקלאי (חברת ביטוח)

חברת ביטוח חקלאי היא אחת מחברות הביטוח הייחודיות בנוף הישראלי כבר שנים רבות. לכאורה, תחומי הפעילות שלה מזכירים מאד כל חברה אחרת. עם זאת, מגוון הלקוחות שהיא מייצגת, כמו גם מבנה הבעלות, כוללים מאפיינים מגוונים ובעלי חשיבות מכרעת בקביעת חזונה.

ביטוח חקלאי החלה את דרכה כחברה אשר נועדה לשמש אך ורק את חברי הקיבוצים השונים. עם הזמן, צמחה החברה במימדי ענק, כך שכיום היא מעניקה שירותים מגוונים לכלל המגזרים בישראל.

ביטוח חקלאי: ההתחלה

כדי להבין כיצד צמחה חברת ביטוח חקלאי, יש לחזור אל שנות ה-30 של המאה הקודמת. גל שריפות תקף את הקיבוצים בישראל. חברות הביטוח שהיו קיימות אז סירבו לבטח את נזקי האש. ראשי הקיבוצים החליטו לקחת את האחריות לידיים, ויצרו קופה שמטרתה אחת: ביטוח חקלאי הדדי. מכאן צמחה בהמשך ביטוח חקלאי, שנחשבת עקב כך לאחת מחבורת הביטוח הותיקות בישראל.

עם השנים, גדלה הקופה והחלה לכסות תחומים נרחבים הרבה יותר, כגון אספקה ואמצעי תחבורה. גם מבנה הבעלות שונה, כך שכיום ביטוח חקלאי נחשבת לאגודה שיתופית אשר נמצאת בבעלותם של 279 קיבוצים, מושבים ואגודות.

בנוסף על כך, תחת בעלותה של החברה עומדת חברת הבת "משקי הקיבוצים- סוכנות לביטוח בע'מ". החברה אף מחזיקה במחצית הבעלות בקרן הפנסיה לשכירים ולעצמאיים "עתודות".

תחומי הפעילות של החברה

ביטוח חקלאי מהווה חברת ביטוח כללית לכל דבר ועניין. היא עוסקת במגוון רחב של סוגי הביטוח, ומציעה את שירותי הן למגזר הפרטי והן לגופים קיבוציים. מרבית הכנסותיה משתייכות אל הקטגוריה השניה, באמצעות ביטוחי הקיבוצים, בעלי עסקים ומפעלים הנוגעים אליהם.

חברה מציעה ביטוחי רכב, ביטוחי תאונות אישיות, פוליסות ביטוח רכב (לרבות ביטוח מקיף, צד שליש וכן הלאה), ביטוחי רכוש ועוד. בין התחומים שביטוח חקלאי אינה מוצאת להם מענה ניתן למנות את תחום ביטוח החיים, הבריאות וכן הביטוח הימי.

החברה מאפשרת אף ללקוחותיה לרכוש פוליסת ביטוח אשר מכסה את הוצאות השימוש בעורך דין, כאשר יש צורך בכך- ובעיקר בתחום הרכב.

ביטוחים בתנאים מועדפים

יתרון מרכזי של חברת ביטוח חקלאי הוא בתנאים המפתים של חלק נרחב מהביטוחים שלה. ביטוח עסק, למשל, נחשב לאחד הביטוחים הרחבים ביותר שניתן למצוא כיום בישראל. קיים מגוון רחב של מסלולי התאמה, בהתאם ליכולותיו ולרצונו של המבוטח העתידי.

פוליסה חדשנית אשר מציעה ביטוח חקלאי היא הפוליסה לחברי מושבים – פועל יוצא של הניסיון הרב של אנשיה בעבודה עם אוכלוסיות אלה.

למי מיועדים שירותי החברה?

בשנים הראשונות, כל הפעילות של ביטוח חקלאי רוכזה בקיבוצים. עובדה זו הביאה לכך שקהל הלקוחות שלה כלל בעיקר את הקיבוץ כמכלול, או לכל הפחות את אנשיו.

עם השנים, פתחה ביטוח חקלאי את שעריה גם ללקוחות מן החוץ, כך שכיום למעשה כל אדם המעוניין בכך יכול לבחור באחד מתוכניות הביטוח שלה. עם זאת, כפי שכבר ראינו חלק נרחב מהביטוחים מכסה את שגרת החיים בקיבוצים או במושבות, ולכן המתגוררים שם זוכים ליתרון עצום.

ביטוח חקלאי: מבנה בעלות

במרוצת השנים חלו תמורות רבות בחברת ביטוח חקלאי. ב-2006 נרכש על ידה גרעין השליטה בחברה הישראלית לביטוח אשראי בע'מ (יחד עם קבוצת "הראל"). באמצעות אגודות אחות, נרכשו גם אחוזים נכבדים בשליטה על בית ההשקעות "אלומות", חברת "ספרינט השקעות" ועוד.

ב-2010 נחתם הסכם בין ביטוח חקלאי לבית קבוצת "מגדל", ונקבע כי האחרונה תשקיע ביחידות אגודה. שווי העסקה מוערך בלמעלה ממיליון שקלים, וטומן בחובו שינוי מקיף במבנה האגודה.

משרדי החברה ממוקמים ברחוב החשמונאים בתל אביב. בחברה מועסקים מאד עובדים בתפקידים השונים, כאשר שירותיה ניתנים בפריסה ארצית באמצעות הנציגים השונים.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום