ביטוח משאית

משאית זהו רכב השוקל מעל 4 טון. מאחר וזהו רכב ממונע המורכב מבחינת מימון הפוליסה שלו ורמת הסיכון חשוב שאת הטיפול יעשה סוכן ביטוח מקצועי המתמחה בתחום המשאיות. חשוב לקחת בחשבון כאשר רוכשים משאית כי חלק ניכר בהוצאות הרכב הינו על ביטוח משאית.

סוגי ביטוח משאיות הקיימים בשוק

כל נהג משאית מחויב בביטוח חובה למשאית שלו על פי חוק. הכיסוי הוא על נזקי הגוף והנפש של הנהג, הנוסעים הנוספים ברכב והולכי הרגל. בהתאם לביטוחי החובה לרכבים רגילים. כאשר משאית מעורבת בתאונה לרוב אלו תאונות קשות עם קורבנות ופציעות כבדות. זו הסיבה שביטוח חובה למשאיות זהו דבר חשוב בהרבה מביטוח חובה לרכב רגיל.

ביטוח משאיות מקיף כולל כיסוי רכוש שנהרס בתאונה או בשל גניבות, שריפה ונזקי הטבע. לרוב ביטוח מקיף כולל בתוכו ביטוח צד ג' כלומר מבטח מקרים בהם המשאית פוגעת בכל רכב אחרים. ביטוח מקיף מסוג זה חשוב ביותר מאחר ומשאית זהו כלי רכב מסוכן כשטווח הראיה של הנהג מוגבל מלכתחילה מה שעלול לגרום לפגיעה בלתי מכוונת בעוברי אורח או חפצים נייחים.

האם ניתן להרחיב את הביטוח?

ביטוח משאיות יכול להתרחב ולהציע הרבה יותר. במידה ונהג המשאית מעביר סחורה יקרה במיוחד מומלץ לבטח את הרכוש הקיים במשאית ולעשות ביטוח סחורות בהעברה על מנת למנוע עוגמת נפש במקרים בהם יערכו גניבות או פריצות למשאית.

עלות החלפת חלקי המשאית יקרה יותר מעלות החלפת חלקים של מכוניות רגילות. זו הסיבה שגנבים רבים מעוניינים לגנוב חלקי משאיות מאחר וניתן להרויח על חלקים אלו יותר. בנוסף משאית צוברת קילומטראג' רב על הכביש ולכן הערך שלה יורד במהירות, מה שמשפיע גם על העלות הגבוהה של ביטוח המשאית.

עלות ביטוח משאית תלוי ברובו במאפייני המשאית: כמות האיבזרים הכלולים בה, שווי המשאית, המשקל שלה, הדגם והיצרן. בנוסף אופי המיגון של המשאית משפיע אף הוא על עלות הביטוח. מאפייני הנהג משפיעים אף הם על עלות היקף הביטוח, כמו וותק, האם יש תביעות בעברו, מה הנהג מוביל במשאית והאם אלו חומרים מסוכנים ועוד.

ביטוח משאיות לנהגים חדשים וותיקים

ישנה סברה כי ככל שהנהג וותיק יותר כך אין צורך להרחיב את הביטוח מעבר לביטוח החובה. חשיבה זו נובעת מתוך תחושת ניסיון הוותק על הכביש ויחד עם הרצון לחסוך בעלויות. חשוב להבין שביטוח משאיות זהו דבר הכרחי וחשוב. מלבד ביטוח החובה שהוא תנאי בסיסי לנהיגה במשאית ביטוח מקיף מסייע לנהגים לשמור על עצמם מפני פגיעות שלעיתים הם אף מעבר לשליטתם.

במידה ונהגי המשאיות הם נהגים חדשים חשוב להקפיד לבטח את המשאית באופן מקיף ככל הניתן. בעיקר אם זו משאית חדשה ששוויה בשוק, במידה והיא נגנבת או נהרסת, יכול להגיע למאות אלפי שקלים. כדאי להוסיף לביטוח המקיף שירותי ביטוח גרירה מאחר ומשאיות מעבירות סחורה רבה במרחקים עצומים וזקוקות לשירותי גרירה בדחיפות גבוהה יותר מרכבים אחרים.

ביטוח משאיות המובילות סחורה מסוכנת

ישנן סחורות המובלות על ידי משאיות והן מסוכנות לטבע או לציבור. גז, נפט או חומרים דליקים ורעילים נוספים. ניתן לבטח דרך ביטוח מקיף חומרים מסוכנים אלו ואף לקבל מימון בתביעות לצרכי הגנה משפטית. כאשר נהג משאית יודע שעבודתו כוללת הובלת חומרים מסוכנים חשוב להקפיד ולראות שהביטוח מכסה עלויות אלו.

ביטוח משאיות נועד לציבור אנשים העובדים שעות רבות על הכביש ועלולים להירדם או לעשות טעויות. חשוב לשים לב ולהקפיד שהביטוח מקיף את כל הפרטים ואכן מבטח את הנהג מכל הצדדים.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום