ביטוח משכנתא

לחלק בלתי מבוטל מהאוכלוסייה יש משכנתא. מדובר באותה הלוואה אותה אנו לוקחים מהבנק כדי לרכוש את הבית שלנו והסיבה לכך שישראלים רבים כל כך מבקשים את ההלוואה היא שאין לאנשים בדרך כלל את הסכום הדרוש כדי לרכוש בית והם זקוקים להלוואה גדולה אותה ניתן לפרוש על גבי שנים רבות כדי לעמוד בהוצאה.

כאשר אתם פונים לבנק הוא לא מספק לכם את ההלוואה ללא שום בחינה מוקדמת. הוא בודק את ההכנסות שלכם וכמובן שגם את ההיסטוריה שלכם בבנק. במידה והוא מוצא אתכם מתאימים לקבל הלוואת משכנתא הוא מציב בפניכם תנאים לקבלתו. אחד התנאים הוא שתרכשו ביטוח משכנתא.

ממה מורכב ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא מורכב משני ביטוחים, האחד הוא ביטוח חיים והשני הוא ביטוח מבנה. כאשר אנו מדברים על ביטוח חיים למשכנתא אנו לא מדברים על ביטוח חיים רבים בו מקבלים השארים קצבה חודשית או סכום חד פעמי גדול במקרה של פטירת מהבוטח. מדובר על ביטוח ריסק בו הבנק מקבל את שאר כספי ההלוואה במידה ואחד או שניים ממשלמי המשכנתא נפטר או מאבד את כושר עבודתו. הוא נועד לכסות על הלוואת המשכנתא בלבד ושלא כמו ביטוחי חיים אחרים, כאן לא נשאר כסף לקרובי המשפחה של המבוטח.

ביטוח מבנה הוא הביטוח השני במסגרת ביטוח המשכנתא. מדובר על ביטוח שנועד לכסות עבור פגעי מבנה שכן הלוואת המשכנתא היא למבנה עצמו והבנק מעוניין להגן על ההשקעה שלו. מדובר על ביטוח שנועד לספק כיסוי עבור נזקי מבנה משריפה, שיטפון, פגעי טבע, רעידות אדמה, רטיבות ועוד. כאשר אנו מדברים על ביטוח מבנה אנו לא מדברים על תכולת המבנה (כמו במקרה של ביטוח רכוש) אלא רק על החלקים הקבועים בו כגון החלונות, הדלתות, הקירות, הרצפה וכדומה.

מדוע ביטוח משכנתא משתלם גם ללקוח?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח אותו כולם חייבים לעשות במידה והם מעוניינים בהלוואת משכנתא. מדובר על ביטוח שנועד לכסות עבור הוצאות הבנק אך בסופו של דבר הוא יעיל וחשוב גם ללקוח עצמו. אם שני אנשים חותמים על משכנתא ומשלמים אותה יחד, ואחד מהם חלילה נפטר, בן הזוג השני צריך לשאת בתשלום המשכנתא לבדו. ביטוח משכנתא מכסה על יתרה ההלוואה וכך יכול בן הזוג שנשאר בחיים או שאריו לחיות בבית לאחר שהביטוח כיסה עבור שארית ההלוואה.

מה חשוב לדעת על ביטוח משכנתא?

בעבר ביטוח משכנתא ניתן על ידי הבנק בלבד אך כיום מדובר על שירות אותו ניתן לקבל אצל חברות ביטוח רבות. לא כל חברת ביטוח מספקת את הביטוח ולכן רצוי לברר איזה חברה כן מספקת אותו ואיזה חברה לא.

רצוי להשוות את ביטוח המשכנתא אותו הבנק מציע לכם לביטוח המשכנתא שמציעות לבם חברות הביטוח השונות. פעמים הבנק מציע ביטוח משכנתא משתלם במיוחד ופעמים התחרות בין חברות הביטוח מניב פוליסות ביטוח משתלמות במיוחד.

בעת בחינת ההצעות השונות יש לבדוק האם הכיסוי עבור ביטוח המבנה כולל את כל סוגי הנזקים למבנה וזאת משום שתחום זה הוא מעט יותר פרוץ. ביטוח מבנה יכול לכלול נושאים מסוימים ונושאים אחרים לא ויש לשים לב לנושא זה. ביטוח מבנה משתלם יהיה ביטוח שמכסה עבור כל ההוצאות האפשריות של המבנה. נושא אחד אליו יש לשים לב הוא נושא הצנרת שכן היא זו שנוטה להתקלקל אך פעמים ניתן לראות כי היא לא כלולה בביטוח המבנה למרות שהיא נחשבת לחלק קבוע במבנה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום