ביטוח ספורט אתגרי

בשנים האחרונות עולה הביקוש בקרב אנשים רבים למגוון רחב של פעילויות ספורט אתגרי, כיום גם אנשים ממוצעים מקדישים נתח משמעותי מזמנם הפנוי לעיסוק במגוון תחומי ספורט אתגרי והופכים למכורים לאדרנלין שנלווה לעיסוק.

הספורט האתגרי, שכולל בתוכו מגוון רחב של ענפים, הפך לפופולרי במיוחד וסוחף אחריו מאות אלפי אנשים בארץ ובעולם. אך עם כל ההנאה שבעניין, חשוב לזכור שחלק ניכר מהעיסוק בספורט אתגרי הוא לקיחת סיכונים מיוחדים על בסיס קבוע.

העוסקים בספורט אתגרי לוקחים חלק בפעילויות שלהן נלווים סיכונים רבים ולא אחת אנו שומעים על אנשים שנפצעים במהלך פעילויות ספורט אתגרי. מסיבה זו בדיוק, מומלץ לעוסקים בספורט אתגרי לרכוש פוליסת ביטוח ספורט אתגרי, שהיא פוליסת ביטוח בריאות משולבת עם ביטוח רכוש הכוללת כיסוי לסיכונים המעורבים בענפי הספורט המסוכנים.

עד לשנים האחרונות, מרבית חברות הביטוח נמנעו מלבטח עוסקים בספורט אתגרי, בשל הסיכונים הרבים אותם לוקחים העוסקים בסוגי ספורט אלו. מחירי הפוליסות היו יקרים להחריד ובמקרים רבים נאלצו העוסקים בספורט אתגרי להימנע מרכישת הפוליסה או לשלם הון עתק עבור הביטוח.

ביטוח ספורט אקסטרים – מה כוללת הפוליסה?

כאשר מדובר על פוליסת ביטוח ספורט אתגרי ישנם כמה סוגים של ביטוחים שנועדו לכסות כמה אספקטים בתחום הספורט האתגרי. אחת הפוליסות החשובות והנפוצות בתחום היא פוליסת ביטוח ספורט אקסטרים לעסקים.

חברות שמציעות שירותי ספורט אתגרי שונים, חייבים לדאוג לפוליסת ביטוח מתאימה, שכן לא אחת קורה שבמהלך פעילויות ספורט אתגרי מאורגנות נפצע מי מהמשתתפים, נגרם נזק לרכוש ואף פגיעות לאנשים סובבים.

מסיבה זו כל עסק או חברה המציעה שירותים בתחום חייבת להצטייד בפוליסת ביטוח ספורט אקסטרים על מנת לכסות את עצמה מפני מקרים אלו.

מנגד, לאחרונה התחילו חברות הביטוח להציע גם ביטוחים אישיים לעוסקים בספורט אתגרי. פוליסת ביטוח ספורט אקסטרים לעוסקים בספורט אתגרי נועדו לכסות מפני פגיעות גוף ורכוש, הפוליסות כוללות ביטוח לתחומי ספורט נבחרים ומחירי הפוליסות משתנה בהתאם לספורט הספציפי.

כמו כן, אנשים רבים רודפים אחרי התחביב גם אל מעבר לים ויוצאים למגוון פעילויות ספורט אתגרי בחו"ל, במקרים אלו חשוב במיוחד לרכוש פוליסת ביטוח ספורט אקסטרים, שכן פציעה במהלך פעילות אתגרית בחו"ל עלול לעלות למשתתף הון תועפות.

סעיף נוסף בו עוסקות פוליסות ביטוח מסוג פוליסת ביטוח ספורט אקסטרים הוא נושא הציוד. כידוע, ציוד ספורט אתגרי הוא ברוב המקרים ציוד יקר מאוד ולעיתים נרכש בהזמנות מיוחדות על ידי העוסקים בספורט אתגרי. כיום, ניתן לרכוש פוליסות ביטוח שמכסות מפני אובדן, גניבה או חבלה בציוד ספורט אתגרי.

ככלל, ניתן לרכוש פוליסת ביטוח ספורט אקסטרים למגוון רחב של סוגי ספורט וביניהם: רכיבת שטח על אופניים, רכיבת שטח על אופנועים, מוטוקרוס, טיולי ג'יפים, שיט על אופנועי ים, רפטינג, צניחה חופשית, רחיפה ודהייה, טיפוס הרים, סנפלינג, גלישת רוח, גלישת גלים ומגוון רחב של תחומי ספורט אתגרי.

ביטוח ספורט אקסטרים – כיצד בוחרים?

מרבית ביטוחי הבריאות לא כוללים כיסוי לספורט אקסטרים, אולם כיום, במרבית חברות הביטוח ניתן להוסיף כיסוי לספורט אתגרי לפוליסת ביטוח הבריאות הקיימת, בתוספת תשלום. אפשרות זו בדרך מעניקה כיסוי בסיסי בלבד, אך יכולה להתאים לחובבי ספורט אתגרי שמשתתפים בפעילויות בגבולות הארץ ובתדירות נמוכה למדי.

עבור אלו שמקדישים זמן רב יותר לספורט אתגרי ומשקיעים את מיטב כספם בציוד וטיסות לחו"ל חשוב לבחור בפוליסת ביטוח ספורט אקסטרים מקיפה יותר. חשוב להחליט האם נדרש כיסוי בחו"ל או רק בארץ, ולהתאים את הביטוח לסוגי הספורט החביבים.

פוליסת ביטוח ספורט אתגרי הינה בגדר חובה לכל עוסק בספורט אתגרי.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום