ביטוח צלילה

צלילה הינו אחד מסוגי הספורט הפופולריים בקרב אנשים רבים ובישראל וכן מהווה פעילות עסקית בהיקף רחב במגוון תחומי עבודה. כיום ניתן למצוא קורסי צלילה ברמות שונות בעשרות מועדונים בישראל ואנשים רבים נהנים מפעילויות צלילה למטרות הנאה, או עבודה.

צלילה נכלל בין ענפי הספורט המחייבים ביטוח צלילה על פי חוקי מדינת ישראל. כיום, כל העוסקים בצלילה מחוייבים על פי חוק ברכישת ביטוח צלילה שנועד לכסות אותם במקרה של פציעה במהלך פעילויות הצלילה השונות.

במסגרת חוק הצלילה הספורטיבית מחוייבים כל הצוללים למטרות הנאה בביטוח צלילה שהינו חובה על מנת לצלול באופן חוקי בגבולות מדינת ישראל. בין אם הדבר נראה צודק או לא, רובנו מבינים את החשיבות שברכישת ביטוח צלילה, גם לולא היינו מחוייבים לכך במסגרת החוק.

צלילה נמנית על סוגי הספורט האתגריים ונלווים לה סיכונים שונים, על כן מעבר לחובת החוק בביטוח צלילה, חשוב להשקיע בביטוח צלילה שיכסה אותנו בצורה מקיפה.

ביטוח צלילה – מה כולל הביטוח הבסיסי?

לאחר שהוגדרה בחוק החובה ברכישת ביטוח צלילה, נעתרו חברות הביטוח והשיקו פוליסות המתאימות לצוללנים ועומדות בתנאי הביטוח המוכתבים בחוק הצלילה הספורטיבית. מדובר למעשה בביטוח חובה בסיסי שעונה אך ורק על דרישות החוק לכיסוי הוצאות חילוץ, אשפוז והבראה.

עם זאת חשוב לדעת, שבשנים האחרונות ביטוח הצלילה הבסיסי עבר שינויים קלים וכיום מרבית הביטוחים הבסיסיים אינם מכסים צלילות למטרות דייג, עבודה וצלילות מחקר. מסיבות אלו, מציעות החברות מגוון פוליסות מורחבות שמעניקות כיסוי מקיף יותר לעוסקים בצלילה למטרות שונות.

ביטוח הצלילה הבסיסי מוענק למספר ימים או על פי תעריף שנתי ומתאים רק עבור צוללנים חובבים, שאינם צוללים לעיתים תדירות או בתנאים מיוחדים. לצוללנים מקצועיים או כאלו שנוהגים לצלול על בסיס קבוע מומלץ לשקול רכישת ביטוח צלילה מקיף יותר מהביטוח הבסיסי.

ביטוח צלילה – כיצד לבחור ביטוח צלילה מקיף?

אם החלטתם שהנכם מעוניינים לרכוש ביטוח מקיף, תגלו במהרה שחברות הביטוח מציעות מגוון רחב של מוצרים בתחום ביטוח צלילה. מכיוון שמדובר בביטוח שעולה על הביטוח הבסיסי המחוייב על פי חוק, המוצרים השונים נבדלים זה מזה במידת הכיסוי שהם מעניקים וכן בדמי הביטוח.

על מנת לבחור בביטוח צלילה שעונה בצורה הטובה ביותר על דרישותיכם, חשוב תחילה להחליט מהם המשתנים החשובים לכם.

אם הנכם נוהגים לצלול בחו"ל לעיתים קרובות תרצו בוודאי לבחור בביטוח צלילה שמעניק כיסוי רחב לצלילה בחו"ל ומאפשר שיפוי בסכומים גבוהים במקרים בהם חלילה תזדקקו לחילוץ חירום, אשפוז ואף ניתוחים בחו"ל. לעומת זאת אם הנכם נוהגים לצלול בישראל בצורה רצינית, תוכלו להסתפק בביטוח צלילה שמעניק כיסוי בסיסי יותר בחו"ל, אך מעניק כיסוי רחב במיוחד בגבולות הארץ.

כמו כן, ביטוחי צלילה שונים כוללים גם ביטוח מפני אובדן או תקלה בציוד הצלילה. במידה והנכם נוהגים לצלול עם ציוד צלילה פרטי וודאי תרצו לכלול בפוליסת ביטוח צלילה סעיף מקיף המבטח את הציוד היקר. מנגד, אם הנכם נוהגים לצלול עם ציוד המועדון, אין לכם צורך בביטוח ציוד כלל.

לאחר שביססתם בצורה ברורה מהם הדברים החשובים לכם בפוליסת ביטוח צלילה תוכלו לפנות לשלב ההשוואה. בשלב זה מומלץ לפנות למספר רב ככל הניתן של חברות ביטוח ולקבל מגוון רחב של הצעות לפוליסת ביטוח צלילה.

ערכו השוואה מקיפה בין ההצעות השונות ובחנו בקפידה את תנאי הפוליסה ואת דמי הביטוח שתאלצו לשלם בעבורה. כמו כן, אם הנכם צוללים במסגרת מועדון צלילה, תוכלו להתייעץ עם צוות המועדון שישמח לחלוק מניסיונו אודות מוצרי הביטוח השונים.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום