ביטוח קבוצתי

תחום הביטוחים הקבוצתיים מוכר בעיקר מעולם ביטוחי הבריאות והחיים, חברות וארגונים רבים מציעים לעובדים ולחברים בארגון לרכוש פוליסת ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי וכדומה בצורה של ביטוח קבוצתי – כך שאין צורך למלא הצהרת בריאות ותוך הענקת שאר הטבות. אך ישנו גם תחום של ביטוח קבוצתי בהקשר של ביטוח אלמנטרי, גם במקרה זה תנאי רכישת הביטוחים קלים ונוחים יותר וכן מדובר על קבלת הטבות והוזלות שונות ברכישת ביטוח קבוצתי.

ביטוח אלמנטרי – ביטוחי רכוש

עולם הביטוח האלמנטרי כולל בתוכו את ביטוחי הרכוש למיניהם – כולל ביטוח נגד סיכונים של פגיעה כתוצאה משימוש באותו רכוש מבוטח. כאשר העיקריים שבביטוחים אלו הם:

  • ביטוח רכב – לרכב עצמו, נזקים לצד שלישי ולפגיעות פיזיות באנשים.
  • ביטוח דירה – מכסה מפני נזקים פיזיים למבנה עצמו ממגוון סיבות וסיכונים וכן ביטוח לתכולת הדירה למקרי אובדן, גניבה, הרס ועוד.
  • ביטוח רכוש עסקי – כמו ביטוח אש מורחב, ביטוח רכוש בהעברה, ביטוח שבר מכני הנדסי ועוד.
  • ביטוח אווירי וימי – ביטוח לסחורות שנמצאות באמצעי תעבורה אלו וגם לכלי טיס ושיט.

כמעט בכל פוליסה של ביטוח אלמנטרי יש מרכיב של השתתפות עצמית, כדי למנוע תביעות ביטוח קטנות וכן כדי לעודד שמירה על הרכוש.

סיבות לרכישת פוליסות ביטוח קבוצתי לרכוש

ישנם כמה סיבות טובות להעדיף רכישה של ביטוח קבוצתי על פני כמה פוליסות נפרדות. מבחינת חברות הביטוח יש להן אינטרס להציע תנאים טובים ומיוחדים לרוכשי ביטוח קבוצתי כי בצורה כזו הם מבטיחים לעצמם הכנסה מכמה ביטוחים והכנסת לקוח גדול יחסית למאגר הלקוחות המשלמים שלהן – בייחוד בהשוואה למבטחים פרטיים.

מבחינת המבוטחים עצמם ביטוח קבוצתי הוא כדאי במקרים רבים כי מדובר על רכישה מרוכזת של הכיסויים הביטוחיים, פעולה שחוסכת בירוקרטיה וזמן על הפרדת הפוליסות. המבוטח יכול לקבל תנאים עדיפים ואטרקטיביים בהרבה על פני פוליסת ביטוח בודדת, התנאים יכולים להיות מבחינת מחיר הפרמיה על הביטוח שיהיה זול יותר וגם מבחינת תנאי הקבלה לביטוח – פטור מהצגת מסמכים וכדומה.

ביטוח קבוצתי לביטוח רכב

חברות, עסקים, ארגונים ואפילו אנשים פרטיים שמחזיקים מספר גדול יחסית של רכבים יכולים בהחלט להרוויח מרכישת ביטוח קבוצתי לביטוח רכב. ציי רכב למשל אין ספק כי עדיף לבטח באמצעות ביטוח קבוצתי ולא כל רכב בנפרד.

כאשר מבצעים ביטוח קבוצתי לרכבים אז כמובן שכל רכב מקבל פוליסה משל עצמו כי החוק מחייב זאת, לכל רכב יש את הפוליסה עם פרטי הרכב ופרטי הכיסוי, אך הרכישה עצמה והתשלום על כלל ביטוחי הרכב נעשים במרוכז וכקבוצה – מה שמוביל להוזלה משמעותית בעלות הביטוח וכן לאפשרות להוסיף כיסויים ושירותים מיוחדים. חברות הליסינג למשל מבטחות את רכביהן בצורה של ביטוח קבוצתי וכך חוסכות כסף, זמן ובירוקרטיה רבים.

ביטוח קבוצתי לביטוחי דירות ומבנים

כמו במקרה של ביטוח קבוצתי לרכבים, גם גופים שיש להם כמה נכסים יכולים לחסוך באמצעות ביטוח קבוצתי לנכסים אלו. הנושא רלבנטי גם לפרטיים שבבעלותם מספר גדול של נכסים למגורים וגם לעסקים וחברות שבבעלותם נכסים עסקיים כמו חנויות, מפעלים, מחסנים, משרדים וכדומה.

באמצעות רכישת ביטוח קבוצתי לנכסים ניתן לקבל הוזלות ובקלות לכלול את כל הסיכונים למבנה עצמו ולתכולת הנכסים בצורה מהירה ופשוטה יותר וכמובן זולה יותר מאשר רכישת ביטוח מבנה ו/או תכולה בנפרד. אותן המלצות תקפות גם לגבי שאר הביטוחים האלמנטאריים, ומן הסתם בעיקר למבוטחים עסקיים.

בעלי רכוש רב, בעיקר עסקים, יכולים בהחלט להרוויח מביטוח קבוצתי וכדאי לבחון את הנושא.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום