ביטוח קטנוע

אנשים רבים בישראל ובעולם כולו מוותרים על רכבים פרטיים ובוחרים להתנייד על כלי רכב דו גלגליים. רכיבה על קטנוע מאפשרת לאנשים יכולת תמרון גבוהה יותר על הכביש, צריכת דלק נמוכה יותר ועלות שימוש נמוכה בהרבה.

אם כך, לא מפתיע כלל שאנשים רבים בוחרים בקטנוע ככלי התחבורה המועדף עליהם, בעיקר בערים הראשיות. התנועה העמוסה, הפקקים האין סופיים ובעיית החניה הופכים את הקטנועים לכלי תחבורה פופולרי במיוחד.

אם אתם מעוניינים לרכב על קטנוע, תצטרכו לרכוש פוליסת ביטוח קטנוע, שבדומה לביטוח רכב מיועדת לכסות אתכם במקרים של תאונה, פציעה או נזק אחר. בדיוק כמו במקרה של שימוש ברכב, רכיבה על קטנוע מחייבת את הרוכב בביטוח קטנוע, על מנת לרכב באופן חוקי.

ביטוח קטנוע – מרכיבי הביטוח

בדומה לביטוח רכב, ביטוח רכב דו גלגלי מורכב למעשה ממספר פוליסות שחלקן הן בגדר חובה וחלקן הן הרחבה של ביטוח החובה, המיועד להעניק כיסוי רחב יותר לרוכב.

ביטוח קטנוע חובה הינו הביטוח הבסיסי ביותר וכל רוכב במדינת ישראל מחוייב לרכוש פוליסת ביטוח קטנוע חובה. פוליסת ביטוח חובה מכסה אך ורק את גופו של הרוכב ומיועדת לכסות את הרוכב במקרים של פציעה כתוצאה מהשימוש בקטנוע.

על אף שהחוק מחייב רכישת פוליסת ביטוח חובה לקטנוע, מומלץ לשקול ברצינות הרחבה של הפוליסה על מנת לכסות את הרוכב וכלי הרכב בצורה מקיפה יותר.

נוסף על פוליסת ביטוח קטנוע חובה, מומלץ לבחון הרחבה לפוליסת ביטוח מקיף לקטנוע. ביטוח מקיף לקטנוע מיועד להרחיב את פוליסת ביטוח קטנוע חובה ולהעניק כיסוי גם לכלי הרכב. ביטוח מקיף לקטנוע מעניק כיסוי רחב לכלי הרכב ונועד לכסות את כלי הרכב במקרה והוא נפגע מסיבות שונות. הפוליסה מכסה את הקטנוע במקרים של חבלה תוך כדי שימוש, מעשה זדון על ידי גורם חיצוני, התלקחות, ברק, אש, חבלה בעת גניבה ועוד.

מכיוון שבמקרים רבים רכישת קטנוע מחייבת הוצאה כלכלית לא קטנה, רכישת ביטוח מקיף לקטנוע הינה מומלצת על מנת להבטיח כי במקרה של תקלה בקטנוע, חברת הביטוח תכסה את התיקון ולא תאלצו להוציא כספים מכיסכם האישי.

חשוב לזכור שגם התאונה הקלה ביותר עלולה לגרום לנזק רב לקטנוע ולכן אין לזלזל בחשיבותו של הביטוח המקיף לקטנוע.

מרכיב נוסף וחשוב לא פחות בביטוח קטנוע הוא ביטוח צד ג' לקטנוע, רכישת ביטוח צד ג' לקטנוע איננה בגדר חובה מבחינת החוק, אך היא בהחלט מומלצת לכל רוכב קטנוע. פוליסת ביטוח צד ג' לקטנוע מיועדת להעניק כיסוי במקרים בהם השימוש בקטנוע גרם נזק לרכוש של אדם אחר, במקרה כזה תעניק חברת הביטוח כיסוי לאחריות הרוכב, עד לתקרה הנקובה בפוליסה.

ביטוח קטנוע – כיצד בוחרים את הביטוח המשתלם ביותר?

כיום, לאחר הרפורמה בביטוח האופנועים, מחירו של הביטוח החובה לקטנוע נקבע בין היתר על סמך היסטוריית הנהיגה של הרוכב. רוכבים זהירים שאינם מועדים לתאונות נהנים באופן אוטומטי ממחירי ביטוח חובה נמוכים יותר, אך לא די בכך על מנת להבטיח ביטוח משתלם ואמין.

על מנת לבחור בביטוח קטנוע הנוח והמשתלם ביותר עבורכם, מומלץ לערוך השוואה מקיפה בין חברות הביטוח השונות. קבלת הצעות רבות ככל הניתן, ממגוון רחב של חברות ביטוח, יאפשר לכם לערוך השוואה טובה ומעמיקה בין הפוליסות השונות.

חשוב לבחון בקפידה את כל סעיפי הביטוח המוצעים לכם ולבחור בביטוח שמעניק תקרות כיסוי התואמות את כלי הרכב שעליו אתם רוכבים, על מנת להבטיח כי הפוליסה שתרכשו תענה בצורה הטובה ביותר על צורכיכם.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום