מה כוללת פוליסת ביטוח של ילד בקייטנה?

פוליסת ביטוח לילד בקייטנהבחופשת הקיץ, כשהילדים פטורים מלימודים בבתי הספר, דרושה להם תעסוקה איכותית. הורים רבים בוחרים להסדיר לילדיהם מסגרת מתאימה, כלומר קייטנה.

הקייטנות בדרך כלל כוללות פעילויות חוץ שונות, פעילות ספורטיבית, לפעמים טיולים וחוגים. נהוג לבקר בבריכה, בלונה פארק ובאטרקציות שונות.

מדרך הטבע, עשוי כל ילד להיפצע במהלך החופש הגדול, ולמרות שהפגיעה עשויה להיות קלה וחולפת, מומלץ להיות מוכנים מראש ולוודא שניתן יהיה לכסות את ההוצאות הרפואיות. לכן אין להקל ראש בחשיבות פוליסת ביטוח טובה. פוליסה תוכל לכסות הוצאות שונות, רפואיות בעיקר, בכל מקרה של פציעה או נכות זמנית. האם ההורים נדרשים לרכוש ביטוח? האם זה אפשרי וכדאי? ומה עושים במידה והילד נפגע ורוצים לתבוע את חברת הביטוח?

ביטוח לתלמידים – תקף גם לקייטנות

כשרושמים את הילד לקייטנה, הציפייה היא שהמדריכים והאחראים ינקטו משנה זהירות ויעשו ככל שבידם כדי שכל הילדים ישובו בשלום לביתם. יחד עם זאת, בנושאים חשובים הקשורים לתאונות, סיכוי לפגיעה, מוטב לנקוט צעדים נוספים שיספקו רשת ביטחון ביטוחית. ראוי כי כל הורה ידע כי במידה וילדו נפגע בקייטנה, יש כמה גורמים מולם הוא יכול לפעול בכדי לקבל תגמולי ביטוח. זאת, גם במידה וההורה עצמו לא רכש כל ביטוח שהוא.

קודם כל, חיוני לדעת כי כל תלמידי ישראל מבוטחים בביטוח תאונות לתלמידים. ביטוח זה, שעבורו משלמים ההורים בתשלומי החובה הבית ספריים, מספק כיסוי למרבית אירועי התאונה האפשריים. פוליסה זו מספקת כיסוי גם לתקופת שנת הלימודים וגם לתקופת החופש הגדול. הגשת תביעה נעשית באמצעות פניה לבית הספר, והוא שפונה לחברת הביטוח.

פוליסה זו מספקת כיסוי גם לפעילויות שמתרחשות בבית הספר וגם לפעילויות שמתרחשות מחוץ לו, לרבות בקייטנות. אך חשוב להדגיש כי הורים לילד שנפגע בקייטנה עשויים להגיש תביעה גם כנגד בעלי הקייטנה, בין אם הללו גורמים פרטיים ובין אם הללו גורמים עירוניים. אי לכך, מקובל כי בעלי הקייטנה ירכשו ביטוח בהתאם לרצוי להם.

ביטוח ייעודי לקייטנות

כאשר הורים רושמים את ילדיהם לקייטנה, ברור כי יבדקו מהם התכנים ואילו פעילויות צפויות להתקיים. חשוב כי ההורים יוודאו כי מספר המדריכים שישגיח בכל פעילות יהיה תואם למספר הילדים. חשוב לוודא כי מדובר בקייטנה מאורגנת, שפועלת תחת רישוי מתאים ושלא מוותרת על רכישת ביטוח.

ביטוח ייעודי לקייטנות מהווה צעד חכם מבחינת בעלי הקייטנה, אבל עצם קיומו גם מהווה סימן עבור ההורים שמנהלי הקייטנה לא מזלזלים בפרטים חשובים. יש לדעת כי כבר היו דברים מעולם, וישנן קייטנות שבהן לא מעסיקים מדריכם שעברו הכשרה ראויה וגם לא מבינים את החשיבות שברכישת ביטוח.

מה נכלל בביטוח ילד בקייטנה?

כאשר מחליטים לרשום את הילד לקייטנה, ניתן לשקול גם רכישת ביטוח תאונות אישיות, אם רוצים בכך. אך ביטוח כזה לא יהיה מותאם דווקא לפעילות בקייטנה והכיסוי יהיה בהתאם לרצוי להורים – כיסוי נכבד יותר יהיה כרוך בתשלום פרמיה גבוהה יותר. תביעה, אם תוגש, תיעשה ישירות לחברת הביטוח.

עוד חשוב לדעת, ההם הכיסויים המקובלים בביטוחי קייטנות שעל מנהלי קייטנות אחראיים לרכוש. כיסוי חשוב מאוד יהיה כיסוי לנזקי צד ג'. משמעות כיסוי זה היא שהפוליסה תכסה לא רק נזקים למבנה הקייטנה כגון בשל שריפה למשל, נזק למתקני הקייטנה, גנבה או פריצה, אלא תכסה גם את עלות הטיפול שניתנת לכל מי שמבקר בקייטנה ומוצא עצמו נפגע.

מבחינת ההורים, חשוב לשאול ולברר האם הביטוח מספק כיסוי שמתאים לאופי הפעילות כגון פעילות עם בעלי חיים, טיולי שטח, פעילות ערב. כיסוי חיוני נוסף יהיה כיסוי תאונות אישיות עבור הילדים, כך שההורים, וגם מנהלי הקייטנה, יוכלו להיות רגועים.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום