כיצד עושים ביטוח רכב בדואר?

כחלק מתהליך אסטרטגי מקיף של הרחבת סל השירותים המוצע לציבור בדואר ישראל, בשנים האחרונות נכנס ליישום רחב גם הנושא של ביטוח רכב בדואר.

בתחילה לקוחות היו יכולים לבצע בסניפי הדואר השוואת מחירים יעילה, מהירה ונוחה בין חברות הביטוח השונות בתחום ביטוחי הרכב, כאשר כיום חברת דואר ישראל מציעה גם אפשרויות לרכוש פוליסות מסוימות של חלק מהחברות. העיסוק של גוף כמו דואר ישראל בביטוחי רכב הינו הגיוני ואפילו מתבקש, בתור הגוף ששולט בהעברות הבעלות על רכבים, תשלום אגרות וחשבונות שונים וכן הלאה זה מאוד הגיוני שיהיה ניתן גם לרכוש ביטוח באמצעותו.

מצד שני ולמרות האמור לעיל, חלק מהגורמים בתעשיית הביטוח טענו כי מתן אפשרות לדואר, אשר שולט בהעברות הבעלות כפי שנאמר כאן, למכור ביטוחי רכב יכולה ליצור מצב של הסדר כובל ופגיעה בתחרות עבור הצרכן.

השוואת מחירי ביטוח רכב בדואר

החל משנת 2008 חברת דואר ישראל מציעה בסניפיה תשתית לביצוע השוואת מחירי ביטוח רכב. בפועל, שירות השוואת מחירי ביטוחי הרכב דרך דואר ישראל אינו שונה מהותית משירותי השוואת מחירים אחרים הקיימים בשוק כבר תקופה ארוכה – כאשר המערכת שואבת נתונים ממקורות מידע הזמינים גם לסוכנים, לגופים ממשלתיים ולגורמים שונים. אך ההבדל הוא בתשתית הקיימת של הדואר ובעיקר בפריסת הסניפים והנגישות של הציבור למידע.

המנגנון עובד כך שלקוח מגיע לסניף הדואר, למטרות אחרות או בלעדית לצורך השוואת מחירי ביטוח רכב בדואר, במערכת ממוחשבת ייעודית ניתן להשוות מחירים של ביטוחי רכב וכן לקבל הצעות ספציפיות מחברות ביטוח שונות בשוק. כך הלקוח יכול לבצע את כל התהליך דרך ממשק אחד נוח ויעיל, כאשר הדואר מספק את המידע ומאפשר לחברות ליצור קשר עם הלקוח הפוטנציאלי.

למעשה, הדואר מספק תשתית השוואת מחירים זו באמצעות גוף חיצוני והוא פשוט שותף לתהליך. השוואת מחירי ביטוח רכב בדואר מסתמכת על שירות ביטוח משווה המופעל בלעדית ע"י סוכנות מזרח שירות לביטוח אשר מהווה ברוקר (מתווך) בין לקוחות לכל חברות הביטוח בישראל.

רכישת פוליסות ביטוח רכב בדואר

כאמור, כיום הנושא של ביטוח רכב בדואר מאפשר גם לרכוש פוליסות ישירות דרך הדואר, כאשר הכוונה היא לבצע את התהליך והרכישה בדואר ולא רק את חלק התשלום שתמיד היה אפשר לבצע בסניפי דואר ישראל. השירות קיים כיום למעשה רק דרך חברות הביטוח הישירות, כאשר חברות הביטוח ה"רגילות" לא מעוניינות להכניס למשחק את הדואר שיכול לקחת לקוחות לסוכנים וליצור עוד גורם בין המבטחת לרווח מהביטוח.

כך, רכישת ביטוח רכב בדואר אפשרית עבור פוליסות ביטוח חובה של חברת הביטוח AIG ושל חברת IDI אשר עומדת מאחורי "ביטוח ישיר" וביטוח 9000000. על מנת לבצע את ההליך המקוון הזה יש להסדיר את הנושא בשיחה מוקד עם שירות השירות והמכירות של חברת הביטוח הרלבנטית ואז בסניף הדואר משלמים ומקבלים את הפוליסה מיידית. תנאי התשלום כוללים צ'קים, כרטיסי אשראי וכמובן מזומן.

נקודות חשובות לגבי ביטוח רכב בדואר

שירות השוואת המחירים של דואר ישראל בתחום ביטוח הרכב בהחלט מאפשר יעילות ופשטות עבור האזרח, ביטול שיחות הטלפון לחברות השונות והנגשת התהליך באופן כללי. כמו כן, האפשרויות הזמינות לרכישת ביטוח רכב בדואר מאפשרות לבצע את ההליך בתוך זמן קצר מאוד, בלי מתווכים ובאמצעות כמה לחיצות. יתרון נוסף הוא שניתן להשיג מחירי ביטוח זולים יותר בדואר, כי מבטלים את הסוכן שצריך להרוויח בדרך.

יחד עם זאת, ביטוח רכב בדואר כולל גם חסרונות אפשריים, המרכזי שבהם הוא רכישת ביטוח ללא מעורבות של סוכן מקצועי שיכול אולי למצוא עסקה מתאימה יותר למאפיינים הפרטניים של הלקוח. ישנה טענה כי במקרה הצורך בהפעלת הביטוח, הלקוח שאין לו סוכן עשוי למצוא את עצמו בבעיה מסוימת.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום