ביטוח שיורי

חברות הביטוח בישראל לא מחויבות לבטח אנשים בביטוח חובה. אם למשל לאדם ישנן עבירות תנועה רבות או שהוא היה מעורב בהרבה תאונות דרכים וחברות הביטוח רואות בו מבוטח בעייתי אותו לא מומלץ לבטח הן יכולות לדחות אותו על הסף. מנגד, ישנו חוק אשר אומר כי כל אדם חייב בביטוח חובה לרכב וזאת כדי שיוכל לנהוג.

מכאן מתעוררת השאלה: היכן אמורים אנשים אשר נדחו על ידי חברות הביטוח לבטח את עצמם כדי שיוכלו לנהוג? ובכן, במסגרת הרפורמה החדשה בביטוח רכב חובה נקבע כי כל מי שלא הצליח לבטח את עצמו אצל חברות הביטוח הרגילות יכול לבטח את עצמו במסגרת ביטוח שיורי ותעריפי אותו ביטוח יקבעו באופן אינדיבידואלי.

היכן ניתן לעשות ביטוח שיורי?

ביטוח שיורי הוא ביטוח משותף לכל חברות הביטוח אר עוסקת בתחום של ביטוח חובה לרכב בארץ, אין למעשה מבטח אחד בתחום זה, בגלל עובדה זו חברות הביטוח ייסוד גוף באישור המפקח על הביטוח, תאגיד או גוף זה נועד להסדיר את תחום הביטוח השיורי בישראל והוא נקרא "התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה", או בקיצור "הפול".

ביטוח הפול הוא ביטוח שיורי אשר מספק מענה לכל מי שחברות הביטוח דחו אותו, ביטוח זה הפך במהרה לכלי עזר חשוב בהתמודדות שוק הביטוח שכן בעבר אנשים אלו היו מבוטחים במסגרת פוליסות ביטוח חובה רגלות ובסופו של דבר עלו לחברות הביטוח כספים רבים. הפול מספק פיתרון נכון שכן המחירים בו מותאמים לסיכון שבו.

האם משתלם לעשות ביטוח שיורי?

פעמים רבות שאלה זו עולה כי מדובר בביטוח יקר למדי. אם הגעתם למצב בו חברות הביטוח אינן מעוניינות לבטח אתכם בשל העבר שלכם על הכביש אתם למעשה מגיעים למצב בו תעשו ביטוח אצל הפול או שלא יהיה לכם ביטוח רכב כלל ולא תוכלו לנהוג. למעשה זוהי הברירה האחרונה אשר ניצבת מול אלו שחברות הביטוח אינן רוצות בהם.

אם אתם מתעקשים לעשות ביטוח רגיל נסו בכל חברות הביטוח ורק לאחר שכולן דחו אתכם גשו אל הפול.

למה ביטוח שיורי חשוב?

כאשר אנחנו מדברים על ביטוח שיורי אנחנו מדברים למעשה על פוליסת ביטוח חובה מיוחדת וזאת בשל מחירה הגבוה והסיכון הגדול שבה. חשוב לעשות ביטוח שיורי משום שמדובר בסופו של דבר על הבריאות שלכם ולמעשה על החיים שלכם. ביטוח זה מספק כיסוי עבור כל הטיפולים הנפשיים וכל הטיפולים הפיזיים אשר קשורים בתאונות דרכים. כמו כן, יש לזכור שלא מדובר רק בביטוח שלכם אלא גם על ביטוח כל היושבים ברכב וביטוח עוברי אורח שנפגעו כתוצאה מהתאונה.

חשוב לדעת – ביטוח שיורי הוא ביטוח שמכסה רק עבור נזקי גוף ונפש, אין הוא מכסה כלל וכלל עבור נזקי רכב שלכם או של רכב אחר, כדי לקבל כיסוי כזה עליכם לרכוש ביטוח מקיף.

מיהם המועמדים הבולטים ביותר לרכישת ביטוח שיורי?

רוכשי ביטוח שיורי הם קודם כל אלו שהיו מעורבים בתאונות דרכים מרובות או שהיו מעורבים בתאונת דרכים בה נהרג אדם. פעמים רבות חברות הביטוח אינן מוכנות לבטח אדם עם עבירות תנועה רבות במיוחד.

בעלי אופנועים כבדים גם כן נמצאים בקטגוריה זו שכן ישנו סיכוי גבוה במיוחד לתאונות דרכים ולפגיעות גוף קשות כאשר מדובר ברוכבי אופנועים. הסטטיסטיקות מראות כי רוכבי האופנועים מהווים רק 4% מכלי הרכב על הכבישים אך כ – 30% מכלל תאונות הדרכים כוללים מעורבות של רוכב אופנוע או קטנוע. חברות הביטוח מכירות את הנתונים ונזהרות במיוחד בתחום זה, ולכן אדם שלא הצליח לרכוש ביטוח רכב דו גלגלי ייאלץ לפנות אל הפול.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום