השוואת מחירי ביטוח

בארץ עשרות חברות ביטוח. כל אחת מהן מציעה פוליסות במגוון תחומים. ביטוח רכב, ביטוח רפואי, ביטוח סיעודי, ביטוח דירה, ביטוח משכנתא ועוד, ועוד. כל חברת ביטוח מציעה מחירים אחרים, לעיתים עבור פוליסה מקבילה לחברה אחרת. השינויים במחיר נובעים לרוב מאופן השירות. למשל חברות שפועלות ללא סוכנים אלא באמצעות מוקד שירות בלבד יכולות להוזיל באופן משמעותי את שירותי הביטוח שלהם, עם זאת שירות דרך סוכן נתפס עדיין בעיני הציבור בישראל כאמין יותר ולפיכך משקיעות החברות ללא הסוכנים כסף רב בפרסום השיטה שלהם ובמטרה להטמיע אותה כעובדה קיימת וכאופציה זולה וטובה יותר מהאחרות.

זוהי כמובן דוגמא אחת בלבד. שוק הביטוח מושפע גם מגורמים נוספים, כמו מצבו של שוק ההון, הכלכלה המקומים, מצב התחרות בין חברות הביטוח ועוד. כעת רק נוסיף ונאמר כי כאשר מקבלים החלטה לבטח משהו כמו רכב או בית, ביטוח רפואי או סיעודי מומלץ בכל פה לקיים סקר שוק, לבצע השוואת מחירים מקפת ולוודא שאתם עושים את ההחלטה הנכונה ומקבלים את ההצעה הטובה ביותר, מבחינת היקף הביטוח, השירות, אופן הפיצוי או הטיפול במידת הצורך וגם מבחינת העלות הכספית.

השוואת מחירים, ביטוח רכב

כדי לקבל תמונה כללית ורחבה על שוק ביטוח הרכב ביקשנו להשוות תעריפי ביטוח חובה לרכב בין החברות השונות. בחרנו ברכב ממוצע, לא חדש מדי ולא טרנטע, שעל פי נתוני הלשכה לסטטיסטיקה נחשב לאחד הרכבים הנפוצים בישראל: רכב משפחתי מסוג יונדאי, שנת ייצור 2005, נהג בעל רקע של תאונה אחת בלבד, ללא עבר פלילי וללא שלילות רישיון, מעל גיל 27.

התוצאות שהתקבלו נעו בין  1710 ש"ח בהצעה הנמוכה ביותר לבין 3500 ₪ בהצעה הגבוהה ביותר.

השוואת מחירי ביטוח דירה

ביטוח דירה מעניק כיסוי לא רק לנכס עצמו אלא גם לתכולה שבו. הביטוח מפצה את הלקוח במקרה של גניבה, פריצה או הרס כתוצאה מנזקי מזג האוויר או נזקי טבע שאינם צפויים כמו רעידות אדמה, שטפונות וכיוצא באלו (יש לשים לב היטב לאותיות הקטנות בפוליסה ולוודא כי הם הכוללים סעיפים אלו). לצורך ההשוואה בחרנו דירה בשווי מיליון שקלים הממוקמת בעיר צפונית, בקומה השנייה. את הדירה ממגנת דלת פלדלת וסורגים אך ללא אזעקה. את תכולת דירה הערכנו בכ-50 אלף ₪.

התוצאות שהתקבלו נעו בין שלוש מאות וחמישים שקלים ₪ בהצעה הנמוכה ביותר לבין אלף וחמש מאות שקלים בהצעה הגבוהה ביותר. נזכיר שוב שהצעות אלו נאספו מחברות רנדומאליות והם אינן מקיפות את כל חברות הביטוח בישראל.

השוואת מחירי ביטוח בריאות פרטי וכן השוואת מחירי ביטוח סיעודי

השוואת מחירים בשתי הקטגוריות הללו מורכבת מאד, בעיקר מפני ריבוי הפרמטרים הלא "יבשים" הכלולים בהם. הכוונה היא כמובן למצב רפואי עדין ולמורכבות הטיפול הרפואי הנדרש במקרים אלו. לרוב יש צורך בוועדות ובהערכות רפואיות על מנת לקבוע את היקף וגודל הביטוח הרפואי או הסיעודי המומלץ מה שמבדיל כל אדם מחברו.

כל אחד זוכה לקבל תעריף פוליסה בהתאם לכל אלו המפורטים מעלה, זאת לרוב לאחר הגשת כל המסמכים הרפואיים וחוות הדעת של הרופא המטפל. במקרים ספציפיים מאד מוותרת חברת הביטוח על הרקע הרפואי ומסכימה לבטח את האדם בכל מקרה, זה כאמור תסריט נדיר יחסית.

כמובן שככל שמצבו הרפואי של האדם קשה יותר או שהצורך שלו בתמיכה סיעודית רבה יותר כך עולה באופן משמעותי תעריף הביטוח. ביטוח סיעודי עבור אדם החולה במחלה כרונית שמצריכה ממנו טיפול וליווי סיעודי כל חייו תעלה אחרת מאשר אדם הזקוק לניתוח חד פעמי.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום