איך חוסכים בביטוח הרכב?

לחסוך בביטוח הרכבעולם ביטוחי הרכב בישראל התפתח מאוד בשנים האחרונות ולמעשה הפך משוכלל יותר עבור הצרכן.

הכוונה היא שנכנסו מתחרות חדשות לתחום, רגולציה ממשלתית שינתה את מבנה התעריפים בביטוחי החובה והוכנסו לשימוש כלים יעילים במיוחד המסייעים לאזרחים לבחור את ביטוח הרכב ביעילות ובחכמה.

כמו בכל תחום צרכני בשוק החופשי, גם בביטוח רכב יש דרכים שונות לחסוך כסף ולבצע בחירה מושכלת יותר של השירות.

אז אם אתם עומדים לפני חידוש ביטוח הרכב או פשוט מחפשים דרכים לצמצם את הוצאות המשפחה, המאמר הבא ינסה לתת לכם כמה טיפים מועילים לחיסכון בביטוח הרכב.

מחשבון ביטוח החובה של משרד האוצר – הכלי היעיל ביותר לחיסכון

עבור אלו ששואלים את עצמם איך חוסכים בביטוח הרכב, הצעד הראשון הוא חיסכון פשוט ויעיל בביטוח החובה.

בעבר, ביטוחי החובה היו בעלי מחירים זהים אשר נקבעו על ידי המדינה והוצעו בהתאם על ידי המבטחות השונות. אך כבר לפני כמה שנים בוצעה רפורמה בענף וכיום כל חברת ביטוח מציעה למעשה תעריפי ביטוח חובה שונים – אך עדיין תחת הגדרות מקסימום שנקבעות על ידי המדינה.

זה כמובן הכניס תחרות לענף ומאפשר חיסכון ברכישת ביטוח החובה לרכב. חשוב להבין כי ביטוח חובה מכסה רק נזקי גוף ואינו קשור לנזקים לרכוש או לרכב עצמו, כאשר חובה לרכוש ביטוח חובה לכל רכב מנועי מוגדר בישראל.

אך מעבר לתחרות בשוק, משרד האוצר השיק לפני מספר שנים כלי יעיל במיוחד לחיסכון בביטוח החובה לרכב.

באתר המשרד פועל מחשבון נוח וידידותי במיוחד המאפשר בכמה לחיצות והזנת נתונים אישיים לקבל רשימה מפורטת של עלויות ביטוח החובה בחברות הביטוח השונות. מכיוון שביטוח חובה הוא תמיד אותו דבר ואין כיסויים שונים בין החברות, פשוט בוחרים את הביטוח הזול ביותר. תופתעו, אבל ההבדלים עבור אותו מוצר ביטוח בדיוק יכולים להגיע למאות שקלים בשנה!

ואם אתם נמצאים כבר צעד אחד קדימה וחברת הביטוח אומרת לכם שכאשר תבטחו גם את ביטוח החובה דרכה בנוסף למקיף למשל אז היא תוכל לתת לכם הנחות עבור המקיף – דעו לכם שניתן לקבל את אותן הטבות גם ברכישת ביטוח חובה במקום אחר.

סקר שוק והתמקחות

השלב השני בדרך לחיסכון בביטוח הרכב שלכם הוא קודם כל לבצע סקר שוק בין החברות השונות עבור הביטוח המקיף או מרכיבי ביטוח אחרים שתבחרו. מומלץ לכלול כמה חברות, כאשר בתור התחלה רצוי לבדוק גם חברות ישירות וגם דרך סוכנויות ביטוח.

סקר שוק תמיד מאפשר להשיג חיסכון – אך חשוב לבחון את אותו סוג ביטוח וכמובן שיש משמעות לעבודה מול גורם שאתם מכירים וסומכים עליו.

לאחר קבלת תמונת מחירים מסקר השוק שביצעתם, הגיע הזמן להתמקח! נכון, לא כולם בנויים להתמקחות על מחיר וביטוח זה לא מכירה בשוק (כמאמר הקלישאה) אבל בפועל התחרות בשוק עזה מאוד ולכן חשוב מאוד להתמקח ולדרוש הנחות והטבות – המבטחות נלחמות על הלקוחות ולן לרוב יסכימו לתת הנחות נוספות או הטבות שונות. ניתן ממש לחסוך כך סכומים לא מבוטלים בעלות ביטוח הרכב.

חיסכון דרך הגדרת הכיסוי הביטוחי

ניתן להשיג חיסכון בביטוח הרכב גם דרך הגדרה של הכיסוי הביטוחי. כך למשל תשיגו חיסכון קטן עבור ביטוח רק עבור מספר מצומצם של נהגים המוגדרים שמית בפוליסה – לעומת ביטוח לכל נהג למשל.

ככל שגיל הנהגים מבוגר יותר כך הביטוח יכול להיות זול יותר – כאשר ההבדלים ניכרים כאשר הביטוח כולל נהגים צעירים וצעירים יחסית. היעדר תביעות ביטוח גם יכול לסייע לקבל מחיר נמוך יותר.

צמצום הכיסוי הביטוחי

זוהי דרך חיסכון אפשרית אך לא מומלצת במרבית המקרים. כך ניתן למשל לחסוך ברכישת ביטוח צד ג' בלבד  לצד ביטוח החובה ולא ביטוח מקיף או לוותר על ביטוח לשירותי דרך וכיסוי לשמשות הרכב. אך פוטנציאל העלות והנזק הכספי הינו משמעותי ואלא אם מדובר על רכב ישן מאוד בהחלט מומלץ לרכוש ביטוח רכב מקיף.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום