ביטוח פעוטות וילדים במשפחתון פרטי

ביטוח פעוטות במשפחתון פרטי
ביטוח פעוטות במשפחתון פרטי

בניגוד למשפחתונים ציבוריים שהמטפלות המפעילות אותם נמצאות תחת פיקוח של רכזות המשפחתונים שפועלות מטעם הרשות המקומית ותחת פיקוח של משרד התמ"ת, משפחתונים פרטיים הם גופים שפועלים ללא פיקוח.

אין משמעות הדבר שמדובר על מוסדות פחות איכותיים או פחות בטיחותיים והלכה למעשה הורים רבים מעדיפים לשלוח את ילדיהם למשפחתונים פרטיים מאשר לשלוח אותם למשל למטפלות פרטיות, למעונות יום או למשפחתונים ציבוריים.

כיום ידוע שכל מטפלת שמפעילה משפחתון פרטי צריכה לבטח את עצמה ואת הילדים שרשומים למשפחתון הפרטי שהיא מפעילה בביטוח ילדים על מנת לכסות אותם כנגד פציעות ואת עצמה כנגד תביעות.

עם זאת, מאחר וישנן חברות ביטוח רבות שמציעות לאותן מפעילות לרכוש פוליסות ביטוח, הרי שישנו שוני גדול בין הפוליסות השונות שניתן לרכוש. בהתאם לכך מומלץ מאוד להורים לברר מה מציעה הפוליסה שרוכשת המפעילה של המשפחתון הפרטי שלמשפחתון שלה הם מעוניינים לרשום את ילדם לפני שהם עושים כן.

איך בודקים את טיב הפוליסה?

להורים שמעוניינים לרשום את ילדם למשפחתון פרטי זה או אחר עומדת הזכות לקבל את הפוליסה לידיהם לפני הרישום על מנת לעמוד על טיבה. מאחר והפוליסה מנוסחת בלשון מורכבת שלא תמיד נהירה לכל אדם מן השורה, מומלץ תמיד בכל מקרה להעביר אותה לסוכן ביטוח שמתמצא בתחום על מנת שיבאר את הסעיפים השונים עבור ההורים.

כל פוליסה מציעה כיסוי אחר, כל פוליסה מתייחסת לנסיבות אחרות וכל פוליסה מעניקה פיצוי כספי בגובה אחר להורים.

לרוע המזל הורים רבים לוקחים בחשבון נתונים רבים בבואם לבחור משפחתון פרטי כמו למשל את הציוד שנמצא במשפחתון או את אישיותה של המטפלת שמפעילה את המשפחתון ומזניחים לחלוטין את נושא הביטוח החשוב.

מה יש לעשות במקרה של פציעה

בכל מקרה של פציעה הצעד הראשון שיש לעשות הוא לפנות לעורך דין שמתמצא בתחום. רק עורך דין שמכיר את החוק מאחור ומלפנים ונחשף לפרטי האירוע באופן ספציפי יכול לייעץ להורים באופן מקצועי בנוגע להתנהלות שלהם בכל מקרה ומקרה.

במקרים מסוימים ימליץ עורך הדין להימנע מהגשת תביעה, במקרים אחרים ינחה עורך הדין את ההורים להגשת מספר תביעות במקביל ובכל מקרה לא ניתן לקבל החלטה מושכלת לפני שבידי ההורים תינתן תמונת המצב המלאה והבהירה ביותר.

ישנם לא מעט מקרים מורכבים שבהם לילד נגרם נזק במהלך השהות במוסד וחרף זאת הגופים השונים התנערו לחלוטין מאחריות וניסו לגלגל את האחריות הלאה. על מנת להימנע ממקרים כאלו חשוב מאוד להצטייד בשירותיו המקצועיים של עורך דין שעוסק בתחום מבעוד מועד.

האם ילדים שרשומים למשפחתונים פרטיים מכוסים במסגרת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד?

ביטוח תאונות אישיות לתלמיד הוא ביטוח שמכסה אך ורק ילדים בין גיל שלוש שנים לגיל שמונה עשרה שזכאים לחינוך חינם. החוק מכסה את התלמידים בגין נזקים פיזיים או מוות בכל שעות היממה, 365 ימים בשנה ללא קשר להימצאותם במוסד החינוכי או לנסיבות הפגיעה. עם זאת, החוק לא חל על ילדים שלא זכאים לחינוך חינם ובכלל זה מדובר על ילדים צעירים מגיל שלוש.

לפיכך במידה ומדובר על ילד מתחת לגיל שלוש שנים שרשום למשפחתון פרטי כמו גם ציבורי הרי שאינו מכוסה במסגרת ביטוח זה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום