ביטוח נהג צעיר

במזל טוב קיבלת רישיון נהיגה או שהילד עבר טסט ויכול להתחיל לנהוג, עכשיו צריך לדאוג לעניינים הטכניים כמו שלט נהג חדש, מלווה בחודשים הרלבנטיים וכמובן ביטוח נהג צעיר.

באופן סטטיסטי, נהגים צעירים מעורבים ביותר תאונות דרכים באופן יחסי, חוסר הניסיון על הכביש, נטיות לנהיגה פרועה יותר אצל חלק מהנהגים הצעירים ושאר חישובים אקטואריים (ביטוחיים) מביאים לכך שלגבי ביטוח נהג צעיר יש לשלם פרמיה יקרה משמעותית לעומת פרמיות ביטוח רכב אחרות.

רכישת ביטוח נהג צעיר היא אמנם יקרה יותר, אך אסור בשום אופן להזניח את הנושא ולהישאר עם פוליסה המיועדת לנהגים ותיקים.

במקרה של תאונה, הרכב והצדדים הנפגעים בתאונה לא יהיו מכוסים במקרה של נהג צעיר ללא ביטוח מתאים, כך שמעבר לעבירה שבדבר זהו מצב שיכול להביא את המשפחה לבעיות פיננסיות לא פשוטות.

הגדרת "נהג צעיר"

באופן כללי, נהג צעיר אינה הגדרה חוקית סטטוטורית אלא הגדרה של חברות הביטוח עצמן. החוק מגדיר נהג חדש ונהג שאינו חדש, כאשר נהג חדש הוא מי שעדיין לא מלאו שנתיים (24 חודשים) מיום הנפקת רישיונו לראשונה.

מבחינת החוק, על נהג בעל ותק נהיגה של פחות משנתיים חייב בהרכבת שלט "נהג חדש" על השמשה האחורית של הרכב בו הוא נוהג. מבחינת ביטוח נהג צעיר, על פי רוב הכוונה היא לנהגים מתחת גיל 24, ללא קשר לוותק הנהיגה שלהם.

הסיבה שחברות הביטוח מחשיבות נהג כצעיר למרות שבפועל עד גיל 24 מרבית הנהגים כבר עברו מזמן את השלב בו הם מוגדרים חוקית "נהג חדש" היא אותה סבירות מוגברת למעורבות בתאונת דרכים של נהגים בגילאים הללו.

הסטטיסטיקה והנתונים השונים מראים כי נהגים עד גיל 24 מעורבים יותר בתאונות ולכן מחייבים את המבטחת לגבות פרמיה יקרה יותר עבור פוליסת הביטוח לרכב.

מעל גיל 24 פרמיות הביטוח לרכב יורדות בצורה משמעותית לעומת פוליסות ביטוח נהג צעיר – כאשר יש שינוי מסוים ופחות משמעותי גם בהגעה לגיל 30 ובקפיצות נוספות כל כמה שנים.

ביטוח נהג צעיר – באיזה  פוליסות?

בפועל, בכל פוליסת ביטוח רכב בה מוגדר שאחד מהנהגים ברכב הוא נהג צעיר על פי הגדרת חברת הביטוח הספציפית, הפרמיה השנתית תהיה יקרה יותר. זה נכון לגבי ביטוח החובה שמהותו כיסוי נזקי גוף בתאונות דרכים, בהחלט שזה כרוך בביטוחים המקיפים וגם לביטוחי צד ג' יש משמעות לגיל הנהג ברכב.

בנוסף לפוליסות הרגילות של ביטוח רכב המוגדרות הלכה למעשה ביטוח נהג צעיר משום שמוגדר בהן כי יש נהג צעיר הנוהג ברכב בדרך קבע – בין אם מדובר על כל יום, פעם בשבוע או אפילו פעם בחודש – יש פוליסות ביטוח נהג צעיר מיוחדות המאפשרות להורים בעלי הרכב לחסוך סכומים מסוימים על הביטוח. זה רלוונטי בעיקר לחיילים או צעירים שלא מרבים לנהוג ברכב.

למשל יש אפשרות לרכישת פוליסה מיוחדת עם בנק שעות חודשיות לנהג הצעיר במקום הכללתו בכללית בפוליסה, אפשר לרכוש פוליסת ביטוח נהג צעיר רק לסוף שבוע או לימים הספציפיים בהם הנהג הצעיר נמצא וינהג ברכב.

חשיבות השוואת המחירים

שוק ביטוחי הרכב מעולם לא היה כה תחרותי כפי שהוא היום, כך שיש חשיבות מכרעת לביצוע יעיל לש השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות.

חשיבות זו מקבלת משנה תוקף כאשר מדובר על ביטוח נהג צעיר שבו העלויות כאמור מטפסות, לעיתים בסכומים משמעותיים מאוד.

מומלץ ביותר לבצע סקר שוק, לבחון הצעות מחיר לפוליסות ביטוח רכב מכמה חברות ביטוח, להשוות בין התנאים, המגבלות והעלויות ולבחור באפשרות המתאימה ביותר מבחינת כיסוי מתאים והולם, עלות אטרקטיבית והיבטים נוספים כמו שירות לקוחות וכדומה.

ראו גם:

ביטוח חובה לרכב

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום