שאלות ותשובות על ביטוח רכב

כל השאלות והתשובותיש הרבה מבוטחים אשר אינם מבינים לעומק את תנאי הפוליסה המוצעת להם על ידי חברות הביטוח. צריך לזכור כי בישראל חלה חובה על רכישת ביטוח רכב, אך רוב הנהגים מעדיפים להצטייד ולהתגונן גם בעזרת פוליסות משתלמות של ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.

הדרך הנכונה לבחור את הפוליסות הללו היא לברר באמצעות סוכן הביטוח את כל הפרטים החיוניים. אפשר להשוות בין פוליסות ביטוח על פי מרכיבים עיקריים, להתעניין לגבי תוספות וכיסויים ובעיקר ליהנות מראש שקט וכיסוי ביטוחי מלא לכל נהג.

מה מכסה ביטוח חובה ומה קובעים החוק והפקודה?

בכל הנוגע אל ביטוח חובה, השאלה העיקרית היא מה הוא מכסה. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף בלבד שעלולים להיגרם למי שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים.

היקף האחריות של חברת הביטוח וגובה הכיסוי עבור המבוטח מבוססים על פקודת ביטוח רכב מנועי, התש"ל-1970 ועל חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975.

על אף שמדובר על תקנות וחוקים ישנים יחסית, חברות הביטוח מקפידות על עדכון תנאי הפוליסות והתאמתן לרוח הזמן. פקודת רכב מנועי מטילה בפירוש על כל בעל רכב לרכוש ביטוח בגין נזקי גוף בלבד שייגרמו לנוהג ברכב המבוטח, לנוסעים בו או להולכי רגל שנפגעו כתוצאה ממנו.

מנגד, חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי אדם הנוהג ברכב מנועי ומשתמש בו לכל צורך חייב לפצות את הנפגע על נזקי גוף שנגרמו לו. חוק הפיצויים אף מפרט את היקף הפיצוי אשר הנפגע זכאי לקבל ואחריות זו היא מוחלטת ומלאה.

האם כדאי לרכוש ביטוח מקיף ומהן ההמלצות בנוגע לביטוח צד ג'?

ביטוח מקיף מכסה נזקים לרכב ולרכוש הזולת כתוצאה משימוש ברכב. זו פוליסת הביטוח המשתלמת, המקיפה והטובה ביותר ביחס למחיר. היא מעניקה גמישות מלאה בבחירת כיסויים נוספים ומיועדת לביטוח של רכב פרטי ולשימוש פרטי, לנהג בכל גיל ובעיקר מספקת את ההגנה האופטימאלית.

ניתן להוסיף אל הפוליסה הזו ביטוח לשירותי דרך וגרירה, ביטוח שמשות כנגד שבר, נספח ירידת ערך, כיסוי לאביזרי נכה, כיסוי להגנה משפטית ועוד. כדאי לרכוש אותה משום שרכב הוא רכוש יקר וחשוב להגן עליו. מעבר לכך, לא כל ההוצאות לאחר תאונות דרכם קשורות אל נזקי הגוף המכוסים כאמור בביטוח החובה.

לגבי ביטוח צד ג', ההמלצות הן לברר לגבי עלותו ולרכוש את הפוליסה במקרים של רכב ישן שאינו מכוסה בביטוח מקיף, או רכב ששוויו אינו מצדיק ביטוח מקיף כולל. טעות קטנה על הכביש או אפילו במהלך חנייה יכולה לעלות הרבה מאוד כסף עבור הנהג, ובשביל זה יש ביטוח צד ג' המרכז את כל ההוצאות כלפי רכב אחר. גם במקרה הזה העלות אינה גבוהה ומשתלמת בהשוואה להוצאות קבועות נוספות על רכב פרטי, לשימוש פרטי בלבד.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום