ביטוח גרירה

ביטוח גרירה הוא פרמטר מאוד חשוב במסגרת הביטוח המקיף ועל הסיבות לכך בהמשך. כאשר אנחנו מדברים על ביטוח גרירה אנו למעשה מדברים על נספח בפוליסת הביטוח המקיף אשר קובע כי בעת תקלה ברכב או בעת תאונה יהיה המבוטח זכאי לשירותי גרירה מטעם חברת הביטוח.

שירותי גרירה אלו מאפשרים לכם ליהנות משירותי גרירה מלאים ובאופן מסודר ומיידי. כמובן ששירות זה מתבצע כאשר נבדק ונמצא כי הרכב לא כשיר לנסיעה. במקרים בהם הרכב אכן כשיר לנסיעה, חברת הביטוח לא תחויב עבור הבאת הרכב למוסך הקרוב וכל ההוצאות תהיינה על המבוטח עצמו.

מה כולל ביטוח גרירה?

ביטוח גרירה כולל במרבית המקרים שירותי גרירה עבור תאונת דרכים. מה שעליכם לעשות הוא לוודא כי פוליסת הביטוח מקנה שירותי גרירה גם במקרה בו ישנה תקלה ברכב עצמו שכן במרבית המקרים זהו השלב בו יש צורך בשירותי גרירה. לסעיף זה קוראים "גרירה בשל תקלה".

הביטוח כולל פינוי של המכונית על ידי נציג חברת הגרירה. כמו כן, השירות כולל הסעת המבוטח ליעד אליו הוא תכנן לנסוע מראש וזאת כדי למנוע את אי הגעתו ליעדו בשל אותה תקלה או תאונה. את הרכב מכניס הגרר לטיפול ולמעשה המבוטח רשאי להמשיך בסדר יומו כאילו לא קרה כלום. הביטוח מתאים במיוחד לאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם איחורים או אי הגעה לעבודה בשל התקלה ברכב.

האם ביטוח גרירה משתלם לנו?

ביטוח גרירה הוא ביטוח משתלם במיוחד וזאת לאור הנתונים הבאים : הוספת שירותי גרירה לפוליסת ביטוח מקיף עולה למבוטח בממוצע 150 שקלים לשנה. אין שום הגבלה במספר הגרירות ולמעשה הדבר משתלם משום העובדה שגרירה אחת עולה בסביבות ה – 200 שקלים. אם הרכב נתקע לכם במיקום מרוחק במיוחד אזי עלות הגרירה תהיה יקרה במיוחד.

אי אפשר לדעת מתי, איך וכמה הרכב יתקע לנו אך אין ספק כי למרבית האנשים נתקע הרכב לפחות פעם בשנה כאשר לא מדובר על רכב חדש. הביטוח משתלם רק בשל עובדה זו ובשל עובדות רבות אשר קשורות לנוחות המבוטח.

מתי מומלץ לבצע ביטוח גרירה?

ניתן לומר שביטוח גרירה הוא כל כך משתלם בשל מחירו הנמוך עד כי בכל מצב כדאי לעשותו. למי שמתלבט בכל מקרה ראוי לומר כי רכב ישן מומלץ יותר לבטח בביטוח גרירה וזאת משום הסיכון הגבוה כי יתקע פעמים רבות יותר.

תעשו חישוב פשוט, אם יש לכם רכב ישן יחסית והוא נתקע לכם בממוצע שלוש פעמים בשנה, מדובר על הוצאה של 800 שקלים מינימום של גרירה, תשלום זה אינו כולל את טיפולי המוסך היקרים שמתווספים לו. ביטוח גרירה עולה לכם באופן חד פעמי 150 שקלים והוא מכסה אתכם לאורך כל השנה.

כיצד יש לרכוש ביטוח גרירה?

בדרך כלל ביטוח גרירה הוא נספח של פוליסת ביטוח רכב קיימת. זאת אומרת שאם יש לכם ביטוח מקיף ואתם רוצים ביטוח גרירה, עליכם לרכוש את הביטוח כתוספת לאותו ביטוח מקיף. לא ניתן לרכוש ביטוח גרירה כמות שהוא אצל חברות הביטוח ולכן, אם אתם מעוניינים בביטוח גרירה איכותי עליכם לבחון ביטוחים מקיפים של חברות ביטוח ולמצוא ביטוח מקיף משתלם בו גם פוליסת ביטוח הגרירה משתלם לכם. בפוליסה כזו מומלץ גם לכלול ביטוח שמשות.

חשוב לדעת – מחירי ביטוח הגרירה אינם אחידים ופעמים ניתן למצוא פערי מחירים של עשרות ואף מאות שקלים, לכן יש לערוך השוואת מחירים מקיפה בתחום ולוודא כי אתם רוכשים את הפוליסה המקיפה והמשתלמת ביותר.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום