ביטוח חובות מעבידים

רוב העסקים טומנים בחובם סיכונים רבים. כולנו מכירים את הסיכונים בתחום העסקי והכלכלי אך מה לגבי סיכונים הסמויים מעיננו הקשורים בתחומי הביטוח?

בכל עסק כמעט סיכונים כדוגמת שריפות, עובדים העלולים להפצע, פריצה לעסק או השחתתו, גניבות על יד עובדים וכיוצא בזה. הסיכונים אשר מנינו כאן ועוד רבים אחרים יכולים ללא ספק לגרום לקריסתו של העסק גם אם היה מצליח ביותר, במידה ואין לו יכולות כלכליות חזקות במיוחד עבור מקרים מעין אלו.

בעל עסק, העסק הפרטי שלך הוא וודאי יצרת האמנות הפרטית שלך, השקעת ימים כלילות, מרץ ואנרגיה, כסף ורכוש, אך ברגע אחד זעיר של אי תשומת לב כל זה יכול ללכת לאיבוד. בכדי להיות בטוחים בפני מקרים מסוכנים אלו ועוד רבים אחרים, מומלץ לעשות ביטוח עסק עוד לפני שזה נפגע.

מה כלול במסגרת ביטוח חובות מעבידים ?

ביטוח עסק הינו ביטוח אשר יש בו כיסויים רבים חלק מהם כלכליים וחלק אחרים. ישנם כיסויים רבים נקודתיים אשר כדי ורצוי לדרוש בנפרד משום שיכול להיות שלא יופיעו בפוליסת הביטוח. (הדבר ידרוש תוספת תשלום).

דוגמאות לכיסויים שמספק ביטוח עסק: ביטוח אחריות מעבידים, ביטוח על אובדן הכנסות, ביטוח על אובדן ונזק לציוד אלקטרוני, ביטוח רעידות אדמה, ביטוח על אובדן רווחים, ביטוח על פגיעה בעקבות נזקי טבע, ביטוח תאונות אישיות ועוד.

ביטוח חובות מעבידים הינו חלק מן הכיסויים הייחודיים שמעניק ביטוח עסק. ביטוח חובות מעבידים ניתן כנגד אחריות המעביד כלפי עובדיו במקרים של פגיעות ונזקים פיזיים או/ו אפילו מוות בעקבות נשיאה בתפקיד כשלהו בעסק של המעביד. כהרחבה אל ביטוח חובות מעבידים ניתן ביטוח אחריות דירקטוריונים ונושאי  מרשה – ביטוח זה מטרתו לתת כיסוי ביטוחי במצב בו נושא משרה כלשהו נתבע על מעשים אשר אינם כדין ואשר בצע בזמן בו מלא את תפקידו.

מהן דרישות חברות הביטוח כלפי מבוטחי ביטוח חובות מעבידים ?

כל חברות הביטוח מחייבות את מבוטחי ביטוח חובות מעבידים ומבוטחי ביטוח עסק בכלל להגנה מירבית על העסק שלהם ועובדיו. בעל עסק אשר רכש ביטוח עסק ובו ביטוח חובות מעבידים יכול לחשוב בטעות כי אין לו סיבה לדאוג יותר מידי לבטחון העסק שלו כי הרי חברת הביטוח היא שתגן עליו ועל עובדיו בכל מקרה. חשיבה זו הינה מוטעית ביסודה, חברות הביטוח דורשות ממבוטחי ביטוח עסק ובו ביטוח חובות מעבידים לשמירה מירבית ופקיחת עיניים תמידית על העסק שלהם. חשוב מאוד שלא להיות שאנן בתחום זה ולעסוק כל מה שניתן בכדי למנוע פגיעה בעסק. ישנן פגיעות אשר גם במידה וביטוח העסק ובו ביטוח חובות מעבידים יכסה עליהן הרי כאב הלב, הזמן והאנרגיה אשר יושקעו בדבר יהוו בעצמם פגיעה ניכרת בעסק ובבעליו.

ביטוח חובות מעבידים אינו מסיר מבעל העסק את האחריות התמידית לעובדיו ולשלומם. עליו להתייחס אליהם כאל בבת עיניו, ליצור עבורם סביבת עבודה בטוחה והוגנת. ביטוח חובות מעבידים נרכש למעשה עבור מצבים ומקרים אשר אינם בשליטתו של בעל העסק.

יתרה מכך, יתכן וחברת הביטוח תדרוש מבעל העסק התכוננות לקראת רכישת הביטוח. למשל, חברת הביטוח עשויה לבקש מבעל עסק מסויים להצטייד במערכת אזעקה כדי למגן את העסק שלו גם אם זו תעלה כסף רב והדבר יהיה כתנאי לעסקת הביטוח. מכך מובן כי חברות הביטוח מעוניינות לבטח עסקים אשר לוקחים ברצינות ומשקיעים מעצמם במיגון העסק שלהם ועובדיו. במקרה כזה בעל עסק אשר יבטיח התקנת אזעקה אך לא יתקין אותה לא יקבל את הכיסוי הכספי על פגיעה בעסק במידה וזו חס וחלילה תקרה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום