ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף לרכב הוא פוליסת ביטוח רכב אשר נועדה לכסות את כלל הנזקים שעלולים להיגרם לרכוש הרכב במצבים של תאונה, שריפה או גניבה. לרוב ביטוח מקיף כולל בתוכו ביטוח צד ג' כלומר הביטוח מכסה נזקי רכוש שנגרמו על ידי המבוטח לרכב אחר.

מה כולל ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח מקיף מכסה מפני נזקי טבע שונים שאינם בשליטתנו כמו שטפונות ואפילו התפרצויות הר געש. בנוסף הביטוח משלם עבור חבלות שנעשו במזיד לרכב ולא ניתן לאתר את הפושע, הביטוח כולל גניבות של רכוש חשמלי כמו הרדיו טייפ הנמצא ברכב, או הרמקולים והMP3.

במקרים בהם הרכב נשרף הרכב הביטוח מכסה את עלויות הנזק ואף לעיתים מציע רכב חלופי, ביטוח מקיף כולל מקרים בהם האוטו מתנגש בעצמים כמו בתים, עמודי חשמל, תמרורים או מכונוית. בנוסף, ביטוח זה מכסה מקרים של גניבת הרכב או הריסתו לחלוטין.

פוליסת ביטוח מקיף – הרחבה

לרוב ניתן להרחיב את הביטוח ולבקש שירותים נוספים שאינם כלולים במסגרת הראשונית של הפוליסה. למשל ניתן לבקש שירותי גרירת הרכב למוסך הקרוב, ביטוח שמשות, הכללת הוצאות משפטיות כחלק מהביטוח ופיצוי על נזקי גוף שאינם כתובים בביטוח החובה.

כדאי לשאול את חברת הביטוח אלו הרחבות היא מציעה ומה התשלום עבורן. ישנו טווח מחירים שונה בין חברות הביטוח לכן כדאי לשאול ולברר את העלויות השונות. לרוב משתלם להרחיב את פוליסת הביטוח מאחר וכך ניתן להיות רגועים ובטוחים שהביטוח אכן מקיף לחלוטין מפני נזקים ותביעות.

התקנת מערכות מיגון לרכב

חברות הביטוח דורשות מהנהגים להתקין מערכות מיגון בסיסיות לרכב שיכולות למנוע גניבת רכבים או להקשות על הפורצים את הגניבה. לכל חברת ביטוח יש דרישות שונות כשיש רכבים רבים שמותקן בהם באופן אוטומטי מערכת מיגון מסוימת. כאשר הרכב אותו רוצים לבטח יקר חברות הביטוח דורשות מיגון מתוחכם יותר שיגן על הרכב. למרות שדרישות אלו מייקרות את הביטוח לרוב הדבר משתלם משום שהוכח בעבר שמערכות מיגון אלו מסייעות ומונעות פגיעות וגניבות רכב.

ביטוח מקיף לרכב – מדוע יש הבדלים בעלויות?

חשוב להבין שסוג הרכב ושווי ערכו משפיעים על גובה הביטוח. בנוסף עלות החלפים של הרכב יכולה לייקר או להוזיל את עלות הביטוח. כדאי לדעת שנהגים חדשים ונהגים צעירים משלמים יותר. בנוסף, במידה והיו תביעות קודמות המבוטח יצטרך לשלם סכום גבוה יותר עבור פוליסת הביטוח.

כאשר הרכב ישן במיוחד וחברות הביטוח אינן מוכנות לבטח אותו מומלץ בכל זאת לעשות ביטוח מקיף לרכב. ניתן לפנות ולעשות ביטוח שיורי, אך חשוב לדעת שזהו ביטוח יקר יותר מביטוח רגיל.

ביטוח מקיף לרכב – האם כדאי ומשתלם?

יש אנשים הסבורים שהם נהגים איכותיים והם אינם זקוקים לביטוח מקיף. אבל ישנם דברים שהם מחוץ לשליטתנו כמו פגעי טבע או תאונות הנגרמות על ידי אנשים אחרים הנוהגים ברכב. במקרים אלו כדאי וחשוב שיהיה ביטוח מקיף המגן מפני פגיעות ונזקים העלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים. כאשר נהג עושה ביטוח מקיף הוא יכול לנהוג בבטחה ולדעת כי הוא מכוסה לחלוטין ומוגן מפני נזקים שונים.

ביטוח מקיף לרכב – השוואת מחירים

ביטוח מקיף זהו ביטוח המוצע על ידי כל חברות הביטוח. ניתן למצוא טווח מחירים שונה כשיש הבדל כאשר פונים פונים לחברות ביטוח דרך האינטרנט או דרך סוכן ישיר. ביטוח מקיף יכול לכלול בתוכו משתנים שונים לכן טווח המחירים משתנה בין החברות. חשוב לקרוא את השורות הקטנות הכתובות בפוליסת הביטוח ולוודא כי ההסכם שבעל פה תואם למה שכתוב. זוהי הדרך הבטוחה ביותר להשוות בין חברות הביטוח השונות ולקבל את הטוב ביותר.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום