ביטוח רכב

לרוב ביטוח רכב כולל בתוכו ביטוח מקיף, ביטוח חובה לרכב וביטוח צד ג'. ביטוח רכב נועד להגן על הנוסעים, הולכי הרגל ועל הרכוש הנמצא ברכב. כל אדם בישראל זקוק לביטוח חובה לרכב לפי חוק נפגעי תאונות דרכים שנחקק בשנת 1976. במהלך השנים התווספו הביטוח המקיף וביטוח צד ג' כביטוחי רשות המגדילים את רמת הביטוח של הנהג והאוטו.

ביטוח חובה לרכב

ביטוח רכב נקבע כעובדה הכרחית לאור ריבוי תאונות הדרכים המתרחשות בישראל. על מנת שניתן יהיה להגן על זכויות האנשים הוחלט שכל נהג מחויב לעשות ביטוח חובה המבטח את הנוסעים באוטו ואת הולכי הרגל. כך במידה ומתרחשת תאונה ועולה הצורך בפיצויים כספיים יש עילה ובסיס לתביעה משפטית.

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף נועד לכסות פגיעות ונזק ברכוש הנמצא ברכב. למשל בשל שריפות, גניבות ונזקי תאונה. הביטוח המקיף כולל בתוכו ביטוח צד ג' כלומר נזק שנגרם על ידי הרכב שבבעלות המבוטח לנהג או רכב אחר. הביטוח המקיף נועד להגן על הנהגים מפני סכנות ופגיעות פיזיות של רכוש הרכב. מאחר ותאונות מתרחשות כל העת זהו ביטוח מומלץ ביותר שיכול למנוע נזקים כספיים כבדים בעתיד.

ביטוח צד ג'

ביטוח רכב צד ג' אינו ביטוח חובה ולרוב הוא מוכל בביטוח המקיף. אך כאשר מחליטים לא לעשות ביטוח מקיף מומלץ לשקול לעשות ביטוח צד ג'. ביטוח רכב זה מכסה את כל הנזקים שנגרמו לבעל הרכב שאינו צד בחוזה חברת הביטוח. כלומר שאינו המבוטח או חברת הביטוח. לרוב זהו ביטוח שמומלץ לאנשים בעלי רכב ישן או רכב דו גלגלי שאינו משתלם להם לעשות ביטוח מקיף לאוטו.

עצות וטיפים לקניית ביטוח רכב

ראשית חשוב לדעת שישנה תחרות רבה בין חברות הביטוח כך שבהחלט אפשר לחוש בנוח ולהתמקח על מחיר נוח ומשתלם. ניתן לעשות ביטוח רכב דרך סוכן ביטוח, דרך חברות ביטוח המוכרות באופן ישיר ללא אמצעי מתווך ודרך האינטרנט. לרוב הדבר תלוי בעיקר באופיו של הלקוח והעדפתו האישית. מומלץ לבדוק היכן הכי משתלם אך חשוב להבין מראש שבמידה וחשוב ללקוח יחס אישי כדאי לפנות לסוכן ביטוח.

בנוסף, חשוב לדעת שלמבוטח יש זכויות בסיסיות שכדאי לדעת. הלקוח המבוטח רשאי לבחור את שמאי הרכב שיעריך את הנזק שנגרם בעקבות תאונה וגם את המוסך שיבצע את התיקונים עבורו. לרוב חברות הביטוח מעדיפות ששמאי הבית שלהם יבדוק ויעריך את הנזק אך בשל ניגוד אינטרסים מומלץ למבוטח לשקול את הדבר.

ביטוח רכב – דרכי הפיצוי של חברות הביטוח

בכל פוליסה מפורט וכתוב כיצד תבטח חברת הביטוח את הלקוח על הנזק והאובדן שנגרם לו בעקבות התאונה. ישנם מקרים שהרכב יתוקן על ידי חברת הביטוח או שיהיה תשלום מלא עבור החלפת החלקים. חלק מפירוט הפוליסה הינו הבהרה מתי הרכב אבוד לחלוטין ומוכרז כ'טוטאל לוס'. בנוסף כתוב בפוליסה כיצד יחושב הפיצוי ולפי איזה שער יוצמד הביטוח. כאשר מקבלים את פוליסת הביטוח כתובה, חשוב לשים לב לפרטים אלו ולראות כי הם מוסכמים עלהלקוח לפני שחותמים עליה.

הרחבות לפוליסות ביטוח רכב רגילה

לעיתים יש פניה ובקשה להרחבת הפוליסה הקיימת. הדבר מתאפשר על ידי חברות הביטוח ונהיה נפוץ בשנים האחרונות. לרוב מבקשים הרחבת ביטוח על המוצרים החשמליים ברכב כמו הרדיו טייפ, רמקולים, MP3 ועוד. ניתן לבקש שירותי ביטוח גרירה וחילוץ כחלק מהביטוח, הגנה משפטית בעת הצורך ועוד. הרחבות אלו הם מעבר לפוליסת ביטוח רכב הרגילה ולכן הן מייקרות את עלות הפוליסה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום