ביטוח שריפה

סכנת שריפה היא סכנה שמרחפת מעל כל נכס, פרטי או מסחרי, גם אם בחיי היומיום אנו לא מודעים לסכנה זו ולא חושבים עליה היא בהחלט קיימת. הסיבות לתחילתה של שריפה הן מגוונות ורבות מאוד – החל מקצר חשמלי קטן במכשיר חשמלי ועד הצתה מכוונת, לאחר ששריפה מתחילה המהירות שבה היא יכולה להתפתח לקטסטרופה של ממש היא עצומה. אפילו אין צורך בשריפה מוחלטת ומשמעותית על מנת לגרום לנזק כבד מאוד לנכס ולתכולתו, קל וחומר כאשר מדובר על שריפה מלאה שהורסת את כל הנכס.

ישנה חשיבות רבה לרכישת ביטוח שריפה אשר יבטיח קבלת פיצוי כספי הולם במקרה של נזקי אש.

מהותו של ביטוח שריפה

ההגדרה הבסיסית של ביטוח שריפה היא כיסוי ביטוחי שמעניק פיצוי עבור נזקים שנגרמו מ"אש עוינת" בלא קשר לסיבת השריפה ובלבד שהיא כתוצאה מתאונה, מקרה או סיבה לא צפויה – כולל הצתות ורשלנות כלשהי ללא הסכמת המבוטח כמובן.

מרכיב של ביטוחי רכוש

ביטוח שריפה איננו ענף ביטוח בפני עצמו אלא חלק מהתחום של ביטוח רכוש, ניתן לרכוש כיסוי ביטוחי מפני נזקי שריפה בצורת ביטוח שריפה בלעדי או במסגרת ביטוח רכוש מקיף יותר שכולל סיכונים ונזקים נוספים. ביטוח שריפה כחלק מביטוחי רכוש כולל הגנה על רכוש שנפגע כתוצאה משריפות (לרכישת ציוד חדש למשל וכדומה) וגם הגנה על ערך הנכס ונזקים פיזיים למבנה עצמו.

מכאן שרכישת ביטוח שריפה יכולה להתבצע גם במסגרת פוליסת ביטוח מבנה שמכסה מפני נזקים פיזיים למבנה הנכס בלבד וגם במסגרת ביטוח תכולה שמכסה נזקים לרכוש עצמו בנכס. יש גם אפשרות ביטוח שריפה עסקי מורחב שעליו נפרט בהמשך.

כיסוי משריפה – רלבנטי לכל סוג נכס

רכישת כיסוי ביטוחי בצורת ביטוח שריפה היא רלבנטית לכל סוג של נכס, בין אם מדובר על דירה פרטית שנרכשה עם משכנתא ובין אם מדובר על מפעל גדול – בכל סוג נכס סכנת השריפה קיימת, כמובן שישנם נכסים שעבורם הסכנה מוחשית וגדולה יותר, ובכל מקרה הנזק ששריפה עלולה לגרום לו הוא עצום ובעל ערך כספי משמעותי.

ביטוח שריפה במסגרת ביטוח מבנה

פוליסות של ביטוחי מבנה כוללות כאמור באופן בסיסי רק כיסוי לנזקים למבנה עצמו וללא קשר לתכולתו – רלבנטי בעיקר לפוליסות של נכסים פרטיים למגורים כמו דירות ובתים.  ביטוח שריפה הא חלק אינטגראלי מביטוח מבנה בסיסי שכולל כיסוי לכל נזקים למבנה עצמו כתוצאה משריפה ואש כפי שהוגדר בתחילת המאמר וכן נזקים מאירועי טבע שונים, נזק למרכיבי המבנה (קירות, תשתיות, גג, מרפסות וכדומה), נזקי צנרת למבנה, נזקים מפריצות ופגיעה בזדון ועוד.

ביטוח שריפה בביטוח תכולה

בעלי דירות ובתים פרטיים רבים בוחרים, ובצדק רב כמובן, לבטח גם את תכולת הדירה – בין אם כהרחבה לביטוח המשכנתא שכולל רק ביטוח מבנה בסעיף ביטוח הרכוש או ברכישה נפרדת של פוליסות ביטוח דירה (מבנה ותכולה או תכולה בלבד) שלא במסגרת ביטוח המשכנתא. באופן כללי, רוב השריפות מסתיימות בנזקים לרכוש וציוד ולא מגיעות לפגיעה משמעותית במבנה עצמו, בייחוד אלו שמתחילות בעקבות תקלה במכשיר חשמלי כזה או אחר, לכן ביטוח שריפה הוא חשוב מאוד בכל מקרה. ביטוח תכולה מקיף כולל כמובן כיסוי מנזקי אש שונים לצד סיכונים ונזקים אחרים.

ביטוח אש מורחב – ביטוח עסקי מקיף למבנים

פוליסה זו אינה רק ביטוח שריפה למרות שמה, היא מיועדת לעסקים ולמפעלי תעשייה. הכיסוי הוא עבור המבנה עצמו ותכולתו מבחינת נזקי שריפה, נזקי מים שונים, פריצות, שביתות עובדים, התפרעויות ועוד.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום