השוואת מחירי ביטוח רכב

מיליוני אזרחים במדינת ישראל נאלצים מידי שנה לשאת בתשלומי ביטוח רכב בהתאם לדרישות החוק, ביטוח הרכב הוא חלק בלתי נפרד מההוצאות השוטפות הנלוות לאחזקת הרכב ומחירי הביטוח גבוהים ומכבידים. על כן, בטרם נרכוש ביטוח רכב או נחדש את הביטוח הנוכחי, חשוב שנדע כיצד לבחור בביטוח המשתלם והמתאים ביותר.

על אף שחלק ניכר מביטוח הרכב הוא ביטוח החובה כמוגדר בחוק, מחירי הביטוח אינם אחידים בין החברות השונות ויש באפשרותנו לערוך השוואה בין ההצעות השונות ולבחור בהצעה המשתלמת עבורנו ביותר.

השוואת מחירי ביטוח רכב – איך עושים את זה נכון?

תחילה חשוב להבין שהשוואה מקיפה בין ביטוחי הרכב השונים דורשת זמן ותכנון מוקדם, על כן לא מומלץ לערוך השוואת ביטוח רכב ימים ספורים לפני שפג תוקפו של הביטוח הקודם. השוואה בתנאי לחץ לא תעניק את התוצאה המבוקשת ותוביל לרכישת ביטוח מהירה ולא תמיד משתלמת.

דבר נוסף שחשוב להחליט טרם עריכת ההשוואה היא צורכי הביטוח האישיים שלכם, למשל חשוב לבחור בהיקף ביטוח מתאים ולא לשלם תוספות מיותרות. אחד הפרטים העיקריים שמשפיעים על מחירי ביטוח הרכב הוא מספר המבוטחים, כלומר מספר הנהגים שעליהם חל הביטוח.

ניתן לרכוש ביטוח נהג יחיד, ביטוח זוגי וביטוח כל נהג – המכסה כל מי שינהג ברכב בהתאם למוגדר בפוליסה, אם ברכב נוהג אדם אחד בלבד, אין צורך לשלם מחיר יקר יותר עבור ביטוח כל נהג. כך גם במקרה בו הרכב נימצא בשימוש של בני זוג, מספיק לבטח את שניהם תחת הפוליסה ולהגביל את הנהיגה ברכב לבני הזוג בלבד.

השוואת ביטוח רכב – מרכיבי הביטוח

מחירו של ביטוח רכב מורכב למעשה ממספר מרכיבים עיקריים, שרובם נתון לבחירתנו האישית:

ביטוח חובה לרכב

ביטוח החובה לרכב הוא למעשה המרכיב העיקרי של ביטוח הרכב וכל נהג חייב לרכוש אותו בהתאם לחוק. ביטוח חובה לרכב מבטח את הנהג במקרה של נזקי גוף בלבד ומחירו מהווה את החלק העיקרי של תשלום ביטוח הרכב.

ביטוח צד ג'

רכישת ביטוח זה איננה בגדר חובה אך היא מומלצת מאוד שכן ביטוח צד ג' נועד לכסות את אחריות הנהג במקרה של פגיעה עם הרכב ברכושו של צד שלישי. ביטוח צד ג' מהווה את החלק הקטן יחסית בביטוח רכב ויש מגוון דרכים בהן ניתן להרחיב את הכיסוי המוענק על ידי ביטוח זה, בין ההרחבות המקובלות לביטוח צד ג' נכללים שירותי גרירה, ביטוח שמשות, ביטוח צד ג' לנזקי גוף, ביטוח רדיו-דיסק וביטול השתתפות עצמית.

בעת רכישת ביטוח צד ג' חשוב לבחון אילו שירותים נחוצים לנו ולהשוות במקפידה בין מחירי השירותים השונים בפוליסות המוצעות לנו. על אף שלעיתים נדמה שנשלם על שירותים לא נחוצים, חשוב לזכור שבעוד שהתשלום על שירותי הגרירה בביטוח צד ג' אינו נמוך בהרבה משירותי גרירה ללא ביטוח, אפילו שימוש בודד בשירותי הגרירה בשנת הביטוח יהיה משתלם בצורה משמעותית.

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף לרכב מכיל בתוכו את ביטוח החובה ואת ביטוח צד ג', כמו כן הוא מעניק כיסוי רחב בהרבה למקרים של גניבה, תאונה, חבלה, התלקחות, פגעי מזג האוויר ועוד. הביטוח מציע את הכיסוי המקיף ביותר וגם את מרכיביו ניתן להתאים באופן מדויק לצרכיו של כל מבוטח לגופו.

חשוב להבין שבעוד המרכיבים הללו מוצעים על ידי החברות השונות במחירים שונים, ישנם קריטריונים כגון גיל הנהג ועברו הביטוחי שמשפיעים גם הם על מחירי ביטוח רכב, על כן חשוב לעשות השוואה מקיפה ולקבל הצעות ממגוון חברות ביטוח.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום