5 טיפים לבחירת פוליסת ביטוח

אם אתם מחפשים פוליסת ביטוח להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם בבחירת הפוליסה המתאימה – בלי קשר לסוג הביטוח שאתם מחפשים: ביטוח בריאות, ביטוח צד ג, ביטוח חיים או כל ביטוח אחר:

טיפ 1 – הכירו את האפשרויות

בשלב הראשון ההמלצה היא לערוך היכרות מעמיקה עם כל האפשרויות המוצעות. כך לדוגמא, אם אתם מעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח חיים, כדאי להשתמש ברשת על מנת לאסוף מידע על כמה שיותר פוליסות של ביטוח חיים. על הכיסויים שהן כוללות בתוכן וכיוצא בזה..
ככל שתכירו יותר אפשרויות, תוכלו גם לצבור ידע והבנה מעמיקה יותר בתחום וגם לקבל את הידע והכלים אשר יאפשרו לכם לקבל בסופו של דבר החלטות נבונות.
ההמלצה היא להשקיע זמן בקריאת פוליסה, תוך דגש על כל הפרטים כולל האותיות הקטנות, אשר גם להן יכולה להיות השפעה על ההחלטה.

טיפ 2 – בחרו בתבונה את חברת הביטוח

מעבר לבחירת הפוליסה, יש להשקיע גם בבחירת חברת הביטוח ממנה תזמינו את הפוליסה. יש לוודא שמדובר בחברה מקצועית ומנוסה, שניתן לסמוך עליה. כחלק מכך, ההמלצה היא לנסות ולאסוף כמה שיותר מידע לגבי חברות הביטוח השונות ובין היתר: ניסיון, שם ומוניטין, חוות דעת והמלצות של לקוחות – אשר יכולות לספק תמונה רחבה על אותה החברה, על טיב השירותים שלה, על היחס ועוד..
כאמור, בתקופת האינטרנט ניתן למצוא בקלות את כל הפרטים והמידע לגבי כל חברת ביטוח – מה שיאפשר את הבחירה הטובה ביותר.

טיפ 3 – עברו על רשימת הכיסויים (כולל הפרטים הקטנים)

לפני שאתם רוכשים פוליסות ביטוח, ההמלצה היא לשים דגש על כל הפרטים הנוגעים לפוליסה ובראש ובראשונה לרשימת הכיסויים.
כדאי לעבור על כל הכיסויים, להבין בצור המעמיקה מה כל כיסוי שכזה אומר ולמה הוא מתייחס ורק בהתבסס על כך להבין האם אכן מדובר בפוליסה המתאימה – והאם יש צורך להוסיף הרחבות או כיסויים נוספים על מנת ליהנות מהפוליסה האופטימאלית.

טיפ 4 – השוו כיסויים עם פוליסות אחרות אשר בבעלותכם

לא מעט ישראלים משלמים על כפלי ביטוחים והם כלל לא מודעים לכך – מה שאומר שהם מוציאים בכל חודש סכומי כסף לחינם.
בכדי למנוע מצבים שכאלו ההמלצה היא כמובן לעבור על תיק הביטוחים אשר בבעלותכם, לבדוק את כל הכיסויים בפוליסת השונות והתבסס על כך לוודא שאתם לא רוכשים פוליסה הכוללת כיסויים שכבר קיימים אצלכם.

טיפ 5 – השלמת רכישת הפוליסה

רק אחרי שבדקתם את כל הפרטים הנדרשים והקפדתם לבחור פוליסה בצורה נבונה, תוכלו להשלים את הרכישה.
כמובן, שכדאי להישאר עם יד על הדופק גם לאחר שהשלמת את רכישת הפוליסה – ובמידת הצורך, תוך התאמה לשינויים שונים בחיים, להטמיע גם את השינויים הנדרשים בפוליסה.

לסיכום, יש לקחת בחשבון כי פוליסת ביטוח היא הוצאה כספית לטווח ארוך ויחד עם זאת, בכוחה לסייע לכם בהתמודדות עם אותם המצבים הקשים והלא תמיד צפויים בחיים.
מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על כל אותם הפרמטרים אשר יבטיחו את בחירת פוליסת ביטוח אשר מחד תהיה מתאימה ומאידך תהיה כרוכה בעלות כספית הוגנת.
כך יוצא שאם אתם מרגישים שאין לכם את היכולת או הכלים לבחור באופן עצמאי פוליסת ביטוח מתאימה, ההמלצה היא להכניס לתמונה סוכן ביטוח מנוסה ומקצועי אשר יבין את מלוא הדרישות והצרכים שלכם ובהתבסס על כך, ידע להתאים לכם את פוליסת הביטוח המתאימה והנכונה – אותו סוכן ביטוח יכול להוות גם כתובת במקרה בו תצטרכו להגיש תביעת ביטוח.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום