ביטוח בריאות משפחה

אנחנו מכירים את ביטוח הבריאות הממלכתי הרגיל אשר קבוע בחוק אך ביטוח זה אינו מכסה על כל התרחישים הרפואיים שישנם ולמעשה הוא אינו מספק מענה לתחלואות רבות. ביטוח בריאות פרטי דרך קופות החולים או דרך חברות הביטוח נועד לתת לנו כיסוי נרחב עבור טיפולים רפואיים ועבור תרופות שאינן בסל הבריאות, לכן, הוא מומלץ ביותר ובמקרים בהם מדובר על משפחה אשר מעוניינת לבטח את עצמה רצוי למצוא מסגרת ביטוח בריאות משפחה.

פוליסת ביטוח זו מספקת כיסוי לכל בני המשפחה, בכל חברת ביטוח הפוליסה תהיה מעט שונה אך הרעיון מאחורי הביטוח של כולן זהה – חיסכון כספי לכיסוי מקסימאלי לכל בני המשפחה.

מה כולל ביטוח בריאות משפחה?

באופן מאוד כוללני ניתן לומר כי ביטוח בריאות משפחה כולל את כל הכיסויים להם זקוקים כל בני המשפחה. חלק מהפוליסות הן רחבות יותר ומאפשרות לבחור הרחבות רבות נוספות.

פוליסת ביטוח בסיסית למשפחה תכלול כיסוי עבור ניתוחים בארץ או בחו"ל כולל הטסת מטופל ומלווה, כיסוי עבור איברים מושתלים ואביזרים נוספים. התייעצות עם רופאים מומחים בקשר לטיפולים רפואיים וכיסוי עבור תרופות שאינן נמצאות בסל התרופות.

בדרך כלל, ביטוח בריאות משפחה יכלול גם אפשרות לרכוש ביטוח סיעודי. ביטוח זה נועד לתת כיסוי עבור מצבים סיעודיים, כיסוי על ניתוחים, השתתפות ברכישת תרופות וכן הלאה.

מדוע ביטוח בריאות משפחה מועיל כאשר יש ילדים?

ביטוח בריאות משפחה נועד לתת כיסוי רפואי עבור מצבים רפואיים נרחבים, משום שבמשפחה כלולים גם הילדים, ביטוח בריאות למשפחה בדרך כלל כולל סעיפים ייחודיים אשר נועדו במיוחד להם. במקרים אחרים ניתן להוסיף הרחבות אלו או לרכוש פוליסת ביטוח לילדים (ישנה כזו בחלק מחברות הביטוח).

הכיסויים הניתנים במסגרת הפוליסה הם מימון טיפולי התפתחות בילדים, פעמים מימון זה כולל אף טיפול פסיכולוגי, מימון שיעורים פרטיים במקרים של תאונה אשר בגללה הילד הפסיד ימי בית ספר, עזרה ראשונה בטיפולי שיניים, מגוון טיפולים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, הנחות ברכישת משקפיים ועוד.

על איזה טיפולים לנשים מכסה ביטוח בריאות משפחה?

ביטוח בריאות משפחה כולל בתוכו בדרך כלל כיסויים למגוון טיפולים רפואיים מותאמים לנשים. כמו כן, רבים מן הטיפולים מתאימים לנשים בשלבי הקמת המשפחה.

ההרחבות השונות והכיסויים כוללים בדרך כלל סל היריון בו יהיו כיסויים מוחלטים או בהשתתפות נמוכה במיוחד של המבוטחת. בדיקות אלו כוללות סקירת מערכות ובדיקת שקיפות עורפית. כמו כן פעמים רבות הכיסויים כוללים חיסון נגד סרטן צוואר הרחם, תרומת ביציות, טיפולי הפריה ואף ניתוחים אסתטיים.

על ביטוח בריאות משפחה לנסיעות

חלק מחברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוח בריאות משפחה לנסיעות. ביטוח זה נועד לתת כיסוי על הוצאות רפואיות שונות בעת השהייה בחו"ל לכל המשפחה, כולל הילדים.

בעיקרון, לכל אדם אשר נוסע לחו"ל מומלץ לעשות ביטוח נסיעות. אנו לא יודעים מתי נהיה חולים, מתי נזדקק לטיפול רפואי או מתי תקרה תאונה. ביטוח בריאות משפחה לנסיעות הוא ביטוח נסיעות עם הרחבות אשר מותאמות למשפחה.

נסיעה עם ילדים הופכת במיידית למורכבת יותר והסיכון לכך שתזדקקו לטיפול רפואי עולה במידה ניכרת, חבילת ביטוח זו מתאימה לאנשים עם ילדים מתחת לגיל 18 אשר יוצאים לחו"ל לתקופה שלא עולה על 55 ימים.

לביטוח זה ניתן להוסיף הרחבות שונות כגון הרחבה לאישה בהריון, אחריות כלפי צד שלישי, תאונות אישיות, תשלום בגין ביטול או קיצור נסיעה, איתור וחילוץ, רחבת ספורט חורף כגון סקי והרחבת ספורט אתגרי.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום