ביטוח השתלות

אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מתי תתקוף אותנו מחלה קשה אם בכלל, יש אנשים שחיים עד מאה ועשרים והם בריאים כמו שור ויש אנשים חולים בסרטן כבר בגיל ארבעים, מה שבטוח – יש לנו האפשרות לבטח את עצמנו בשלל ביטוחים שמגנים עלינו מבחינה כלכלית אם חס וחלילה יום כזה יגיע.

אם אדם זקוק להשתלת איברים הוא עלול למצוא את עצמו לבד במערכה משום שבישראל לא מצאו לו תורם מתאים, פעמים רבות ההמתנה לאיבר היא ארוכה מידי או שהעלות לטיסה וניתוח בחוץ לארץ היא גבוהה מידי.

מטרתו של ביטוח השתלות היא לספק למבוטח את הכיסוי המלא לניתוחי השתלות איברים גם בארץ וגם בחוץ לארץ במקרה הצורך, חשוב להבין שאם אדם הגיע למצב בו הוא זקוק להשתלת איבר בדרך כלל הוא יהיה תלוי בין חיים ומוות ואין ספק כי אף אדם לא היה רוצה למצוא את מותו רק משום שלא היה לו מספיק כסף לטוס לחוץ לארץ כדי לבצע את ההליך.

מה כולל ביטוח השתלות?

ביטוח השתלות הינו ביטוח בריאות שאינו מכסה רק על ההשתלות עצמן אלא על כל ההוצאות הנלוות לניתוח כגון שימור והעברת איברים, שכר לצוות המנתח, איתור, כיסוי עלויות של הערכות רפואיות, עלויות שהייה בחוץ לארץ, הטסות רפואיות בהולות, כרטיס טיסה עבור המבוטח ובנוסף כרטיס טיסה למלווה או לשני מלווים במידה ומדובר בילד וכדומה.

כמו כן ישנן חברות ביטוח שמספקות גמלה חודשית למושתלים למשך תקופה של 24 חודשים לאחר ההשתלה, שיפוי לתורמי האיברים ואף במקרה של אסון הטסת הגופה חזרה ארצה.

חשוב להבין שמחיר השתלה בחוץ לארץ מורכבת מגורמים רבים וההוצאות הנלוות הן אלה שהופכות את העניין ליקר כל כך, ביטוח השתלות מספק לכם כיסוי לכל ההוצאות הללו ומספק לכם את השקט הכלכלי הנחוץ כל כך בעיתים אלו.

למי כדאי לעשות ביטוח השתלות?

אי אפשר לדעת מי יהיה זקוק להשתלות ביום מן הימים אך המצב בשוק זה בארץ לא מזהיר כלל וכלל ומי שימצא את עצמו מול השתלת כליה למשל יהיה חייב להיות במצב של סכנת חיים וראשון בתור התורמים כדי שהמדינה תספק לו 250,000 דולרים לכיסוי הוצאות ההשתלה, לפעמים זמן ההמתנה יכול להגיע לכמה שנים.

מצוקה זו הולידה את הצורך לביטוח השתלות פרטי שכן עמו לא צריך לחכות שנים רבות כל כך להשתלה ולא צריך להגיע למצב של סכנת חיים כדי לקבל טיפול רפואי הולם וראוי.

כדי להבין את המצב העגום בו אנו נמצאים בישראל נספר כי בכל שנה מצטרפים לרשימת הממתינים להשתלה כ – 300 אנשים, נכון לרגע זה ישנם מעט יותר מ – 1000 איש שמחכים להשתלה, בממוצע יש כ – 280 השתלות בישראל מידי שנה והבעיה נובעת מהעובדה שרק 10% מהאוכלוסייה מסכימים לתרום איברים לעומת 35% במדינות אחרות.

בסופו של דבר ההערכות הגסות מדברות על כך ש – 10% מהחולים שמחכים להשתלה ימותו בשנה הקרובה ואין ספק שמדובר במספר גדול למדי.

למה חשוב לעשות ביטוח השתלות ?

ביהדות יש איסור על פגיעה בגוף המת ובכבוד המת משום האמונה בתחיית המתים, בשנים האחרונות אנו יכולים לראות כי הרבנים נוטים יותר להסכים לתרומת איברים כדי להציל נפשות אך עדיין מדובר על מקרים בודדים למדי.

המחסור באיברים ייצר שוק סחר בין לאומי באיברים, שוק זה מגלגל מיליארדים והוא מתבצע בארצות הברית ובעולם השלישי, אנשים מוצאים עצמם חסרי אונים ונואשים להמשיך לחיות ובוחרים בהשתלות בחוץ לארץ, פעמים רבות תוך סיכון עצמי גבוה שכן הביטוח הרפואי לא מכסה על שהותם בחוץ לארץ כאשר הם מבצעים את הניתוח.

השתלת איברים בעולם השלישי כיום תעלה בין 100,000 דולרים ל – 200,000 דולרים ובארצות הברית היא תעלה 400,000 דולרים. אין ספק שמדובר בסכומי עתק אך כדי לחיות אנשים מוכנים לעשות הכול. עלויות גבוהות אלו חייבו פיתרון ביטוחי שכן רוב האנשים צריכים למכור את כל מה שיש להם ולקחת הלוואות כדי לבצע הליך השתלה בחוץ לארץ ופעמים רבות אנשים מוצאים את עצמם גם בלי הכסף לעשות זאת והם בסוף נפטרים.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום