ביטוח מחלות קשות

תוחלת החיים של בני האדם גדלה פלאים בזכות הטכנולוגיה אך עם השנים אנו רואים כי יותר ויותר אנשים חולים במחלות קשות. אנחנו יכולים לראות כי אנשים רבים חיים יותר שנים אך גם רבים מהם צריכים להתמודד לא מעט עם מחלות קטלניות במיוחד.

ביטוח מחלות קשות הינו ביטוח בו ניתן סכום מוסכם מראש במקרה של אירועים רפואיים חמורים או מחלות קשות למבוטח אשר מצוינים בפוליסה.

ביטוח זה נועד לתת מענה כספי בכל מה שקשור להוצאות הכלכליות שכרוחות בטיפול באותו מקרה רפואי או מחלה ולמעשה הוא נועד לתת לנו מענה הולם לצרכים רפואיים שונים במידה ונחלה במחלה קשה.

ההגדרה של מחלה קשה

כאשר אנו מדברים על מחלה קשה אנו למעשה מדברים על הגדרות מאוד ספציפיות. פוליסות ביטוח מחלות קשות כיום מגדירות מחלות קשות במונחים הבאים : אילמות ואובדן הדיבור למשך תקופה רצופה של יותר מחצי שנה. מדובר על אובדן מוחלט של יכולת הדיבור ולצמיתות. איבוד גפיים או איבוד תפקוד קבוע בגפיים מעל פרק שורש כף היד או הקרסול של שתי גפיים או יותר וכתוצאה ממחלה או תאונה. אי ספיקת כבד פולמיננטית, אי ספיקת כליות כרונית ואנמיה אפלסטית.

גידול שפיר של המוח אשר גורם לנזק נוירולוגי ומסכן את חיי המבוטח. דלקת מוח (לא כאשר מדובר מדלקת מוח כתוצאה בהרפס או HIV). דלקת חיידקית של קרום המוח (לא כאשר מדובר מדלקת מוח כתוצאה בהרפס או HIV). התקף לב חריף שגרם לנמק בחלק משריר הלב (ללא כיסוי על תעוקת חזה).טרשת נפוצה, חירשות, השתלת איברים כגון לב, כליה, כבד, לבלב, מוח עצמות, ריאה ולב ריאות.

מחלת כבד סופנית, יתר לחץ דם ריאתי ראשוני, כוויות קשות (דרגה שלישית בלמעלה מ – 20% משטח הגוף), ניוון שרירים מסוג ALS, מחלת ריאות כרונית, פגיעה מוחית, פוליו, פרקינסון, ניתוח או החלפה של מסתמי לב, ניתוח אבי העוקרים, ניתוח מעקפי לב, סרטן, עיוורון, שבץ מוחי, צפדת, שיתוק, תרדמת ותשישות נפש.

ביטוח מחלות קשות: חשוב לדעת

כאשר אתם רוכשים ביטוח מחלות קשות חשוב שתשימו לב לסעיפי הפוליסה. עליכם לוודא כי הוא מקיפה וכוללת את המחלות והאירועים הקשים באמת. אם במשפחתכם מישהו חלה במחלה קשה וודאו כי מחלה זו תהיה כלולה בפוליסה, אפילו במחיר של העלאת הפרמיה.

למי כדאי לרכוש ביטוח מחלות קשות?

בעיקרון ניתן לומר כי כל מי שמעוניין להבטיח לעצמו טיפול הולם בקרות מחלה קשה או תאונה, חייב בביטוח זה. עם זאת, ביטוח מחלות קשות הוא אינו ביטוח נפוץ כמו ביטוחים אחרים וזאת משום שאנשים נוטים לומר כי להם זה לא יקרה. בתי הקברות מלאים באנשים שאמרו את המשפט הזה.

אז לא צריך להיות פרנואידים ולרוץ לעשות כל ביטוח אפשרי אך אם אתם שוקלים ברצינות ביטוח מקיף הרי שביטוח מחלות קשות הוא ביטוח שאתם בהחלט יכולים לקחת בחשבון. מדובר על ביטוח בריאות מקיף במיוחד שמספק לכם כיסוי בעת הצורך וזאת כדי שבנוסף לעובדה שחלילה נפצעתם קשות או חליתם, לפחות כסף לטיפולים יהיו.

בנוסף יש לציין כי מי שבמשפחתו עבר של מחלות קשות כגון סרטן או מחלות אחרות שיכולות להיות גנטיות או תורשתיות חשוב שיעשה את הביטוח. אין זה אומר כי הוא גם יחלה אך הסיכוי שהוא יחלה הוא גבוה יותר ולכן עליו לבטח את עצמו מבעוד מועד.

עוד על זכויות רפואיות לחולים במחלות קשות

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום