ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח אשר נועד לתת כיסוי על מצבים רפואיים שונים כאשר נמצאים בחו"ל. כשאנחנו מתכננים נסיעה לחו"ל אנחנו לא רוצים לחשוב על האפשרות שדבר מה יקרה לנו, שנחלה או חלילה נהיה מעורבים בתאונת דרכים, אך המציאות מלמדת אותנו שאין דרך לצפות מתי דבר מה שכזה יקרה לנו ואולי דווקא באמצע חופש החלומות שלנו כן יקרה לנו דבר שכזה.

שירותים רפואיים פרטיים בחו"ל עולים המון כסף, אפילו בדיקה פשוטה אצל רופא יכולה לעלות עשרות ואף מאות יורו או דולרים, עכשיו תתארו לעצמכם כמה יעלה אשפוז בבית חולים, ניתוח או לידה. ביטוח נסיעות לחו"ל נועד לתת החזר כספי לכל אותן ההוצאות והוא מומלץ לכל מי שמתעתד לנסוע לחו"ל ולכל מטרה שהיא.

היכן ניתן לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות ניתן לרכוש כיום בכל אחת מקופות החולים. קופת החולים מציעה לכם ביטוח נסיעות כללי אשר מספק כיסוי למרבית התחלואות האפשריות בעת שהות קצרה בחו"ל.

ניתן לרכוש ביטוח זה אצל כל אחת מחברות הביטוח בארץ, אלו בדרך כלל יציעו לכם כיסויים נרחבים יותר, תקרה גבוהה יותר והרחבות רבות אותן ניתן לרכוש במסגרת הפוליסה. כל אחת מההרחבות והתוספות מעלה את מחיר הפרמיה.

אפשרות נוספת לרכישת ביטוח נסיעות היא דרך חברות האשראי. חברות אשראי מסוימות מציעות לקהל הלקוחות שלהם לרכוש ביטוח נסיעות במחירים מיוחדים כמו דולר אחד ליום אך חשוב להבין שגם כאן מדובר על ביטוח מאוד כללי.

אילו הרחבות ניתן לקבל כיום במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח בסיסי אליו ניתן להוסיף הרחבות רבות נוספות. הרחבה נפוצה במיוחד היא הרחבה ילדים אותה אנשים רוכשים כאשר הם נוסעים לחו"ל עם הילדים. הרחבת ילדים כוללת הוצאות רפואיות אשר קשורות לילדים אך הרבה הורים עושים אותה משום שהיא כוללת בדרך כלל הטסה וליווי של קטין מתחת לגיל 14 חזרה ארצה במידה ומשהו קרה להורים.

הרחבה ידועה נוספת היא הרחבת היריון. הרבה נשים בהיריון טסות לחו"ל והן מעוניינות להגן על עצמן מבחינה כספית במידה וילדו מוקדם, יפילו או יחלו בצורה שתסכן את העובר.

הרחבות נוספות הן הרחבות של ספורט אתגרי וספורט חורף. הרחבה זו כוללת כיסוי על פגיעות שנוצרו בעקבות העיסוק בספרוט אתגרי או סקי. פוליסת ביטוח סקי לחו"ל מכסה למשל סכנות בריאותיות ובחלק מהמקרים גם נזק ואובדן לציוד היקר.

הרחבה נוספת היא הרחבת איתור וחילוץ. הרחבה זו מכסה על כל ההוצאות אשר נגרמות במידה והמבוטח נעלם בחו"ל, ביטוח זה מומלץ במיוחד לתרמילאים בשל אופי טיולם.

כיצד יש לבחור פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל?

בחירת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל צריכה להיות מתאימה לאופי הנסיעה. כמו כן, ישנם גורמים רבים נוספים לה יש לשים לב בטרם בחירת ביטוח זה, הדבר הראשון שיש לשים אליו לב הוא משך השהייה בחו"ל. יש חברות ביטוח אשר מספקות פוליסות ביטוח לתקופה של חודש, יש של חודשיים ויש של עד חצי שנה.

יעד הנסיעה הוא גם גורם מכריע בעת בחירת פוליסת ביטוח. מדוע הוא גורם מכריע כל כך? התשובה היא לרוב המחיר, למשל ימי אשפוז בהודו יהיו זולים בהרבה מימי אשפוז באנגליה.

אנשים אשר חולים במחלות כרוניות או נשים בהריון צריכים לקחת בחשבון ששום חברת ביטוח לא תספק כיסוי כספי עבור מצבים רפואיים אלו ללא תשלום נוסף, הרחבות אלו בדרך כלל עולם יותר כסף מהרגיל וזאת משום הסיכוי הגבוה שהם יזדקקו לטיפול רפואי.

מומלץ לבדוק האם יש הגבלות ייחודיות בביטוח כמו למשל ימי אשפוז או תרופות שאינן כלולות, האם שירותי טיפול נמרץ ושכר מנתח כלולים גם כן וכדומה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום