ביטוח סיעודי פרטי

משפט עממי ישן וידוע אומר כי "מה שבטוח הוא המוות ואתמול", משמע שמלבד מה שכבר אחרינו כל היתר בגדר תעלומה. למעט שני אלו המוזכרים בו אין לדעת מה יוליד יום. מה טמון בעתידנו איש לא יוכל לספר ובעצם כולנו רק מקווים לטוב, לעתיד וורוד ככל האפשר ולשיבה טובה בבריאות תקינה, אך בינינו, לאיש אין ביטוח מפני העתיד.

הצורך להכין "תוכנית לשעת חירום" פועם אצל כולנו מתוך מודעות שעם הגיל מגיעות הצרות ואיתם הוצאות רבות וטרחה גדולה, טיפולית ולעיתים אף סיעודית. עבור רבים מאיתנו לא רק העתיד אינו וורוד אלא גם, אם נודה על האמת, ההווה. מחלות כרוניות או מכאובים שונים מלווים רבים גם טרם גיל זיקנה ועשויים להתפתח בעתיד לבעיות רפואיות מורכבות הרבה יותר שיידרשו השקעה טיפולית גדולה ויקרה לא פחות. במקרים כאלו איש לא רוצה להיות לנטל, כלכלי או פיזי, לא על בן או בת הזוג וגם לא על המשפחה המורחבת או הקרובים. ישנם פתרונות אחרים המאפשרים לחיות ולהתנהל בצורה אחרת גם במצב בו נחשב האדם לסיעודי.

לא רוצים להיות לנטל, מה עושים?

הפתרונות מופיעים בדמותו של ביטוח סיעודי פרטי. ביטוח שכזה מבטיח לאדם פיצוי חודשי התואם את גובה הביטוח כמובן, המאפשר לו לחיות ולממן את כל הטיפולים והסיוע להם הוא זקוק. ביטוח סיעודי שכזה מהווה רשת בטחון המבטיחה לא להזדקק לחסדי אחרים או להיקלע למצב בו נותר האדם ללא יכולת להקל על מצבו הבריאותי הקשה. הוצאות טיפוליות סיעודיות עלולות להגיע לסכומים של עשרת אלפים שקלים ויותר בכל חודש, כאשר עיקר ההוצאה היא המטפל הצמוד עשרים וארבע שעות ביממה לאורך כל השבוע. הוצאות שנלוות להוצאות הקיימות על מחיה, תחזוקת בית, מזון, תרופות ועוד. זהו סכום גדול ועבור רבים בלתי אפשרי כמעט. ביטוח סיעודי פרטי מבטיח כיסוי של ההוצאות ושמירה על רמת החיים אליה היה האדם מורגל קודם עד כמה שמתאפשר.

יתרונות הביטוח הפרטי על הקולקטיבי

יתרונות הביטוח הפרטי הם העובדה כי הוא תקף למשך כל החיים ואינו תלוי תוקף. מה הכוונה, ביטוחים אחרים, כמו ביטוח סיעודי קולקטיבי למשל פג לאחר מספר שנים, מה שמותיר את המבוטח ללא כיסוי ופעמים רבות גם ללא סיכוי להיות מבוטח שנית על ידי חברה אחרת בשל מצבו הקשה. בביטוח פרטי אין לחברת הביטוח אפשרות לבטל או להפסיקו, הביטוח תקף כל עוד האדם חי. למעלה מזה, ישנה פעולה הנקראת סילוק ובה חברות ביטוח פרטיות רבות אף ממשיכות לשלם את תשלומי הביטוח בזמן גם אם מסיבה כלשהי הפסיק המבוטח לשלם עבור הביטוח, מסיבה כלכלית או אחרת. הביטוח ימשיך בהתאם לסכום אותו צבר בעבר.

יתרון נוסף בביטוח הפרטי הוא בתקופת האכשרה ובתקופת ההמתנה. תקופת האכשרה היא התקופה בין רגע רכישת הביטוח ועד הרגע בו הוא נכנס לתוקף, בביטוח הפרטי התקופה הזו מינימאלית ואף אינה קיימת, משמע הביטוח נכנס לתוקף מיידי ברגע רכישתו. תקופת ההמתנה היא התקופה החולפת בין ההחלטה והאישור של המבוטח כסיעודי הזכאי לפיצויים ובין תחילת תשלום הפיצויים בפועל, גם כאן יש יתרון לביטוח הפרטי המקצר באופן משמעותי את תקופת ההמתנה.

הבדל ניכר קיים גם בין ביטוח המציע פוליסת "שיפוי", השכיחה יותר בקרב הביטוחים הקולקטיביים, שמשמעה פיצוי כנגד קבלות והוכחות על תשלומים, כלומר פיצוי תלוי הוצאה, אל מול ביטוח המציע פוליסת "פיצוי" המעניקה פיצוי אחיד בגובה התואם לדמי הביטוח ששילם המבוטח לאורך כל התקופה ומועברים אליו בלי קשר להוצאות הטיפוליות או הסיעודיות שלו.

כמו כל היתר מדובר בהבדלים משמעותיים. בכל מקרה ביטוח הוא עניין חשוב ומשמעותי מאד לכן מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי ולהימנע מטעויות וכפל תשלומים עקב כפל כיסויים וכדומה.

למידע נוסף: ביטוח בריאות

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום