ביטוח עובדים זרים

מדינה מתוקנת היא מדינה בה לכל אדם יש הזכות ליהנות מסל שירותי בריאות בסיסי ולא קיים בה אדם שלא יכול לפנות אפילו לרופא משפחה כדי לקבל טיפול רפואי בסיסי ללא הצורך לשלם על כך הון עתק. במדינת ישראל החוק עומד על כך שכל עובד זר בין אם הוא שוהה בישראל באופן חוקי או בלתי חוקי זכאי לקבל את אותו טיפול רפואי בסיסי להם כל האזרחים במדינה זכאים.

אז מה זה אומרת בעצם ? שגם אם אתם מעסיקים עובד זר שפגה לו אשרת השהייה או שאין לו אחת כזו בכלל עליכם לדאוג לו לביטוח בריאות בסיסי אותו ניתן לקבל במסגרת ביטוח עובדים זרים.

ביטוח עובדים זרים יש לעשות לעובד במשרה מלאה, במשרה חלקית ואף לעובד ברבע המשרה וכל עוד הוא עובד אצלכם עליכם לדאוג לו מבחינה בריאותית. ביטוח זה נועד להבטיח שכל עובד זר בישראל ללא קשר למצבו מבחינת אשרת שהייה יוכל ליהנות מסל שירותים רפואיים בסיסיים.

מה כולל סל השירותים של ביטוח עובדים זרים ?

ביטוח עובדים זרים כולל בתוכו מגון רחב של שירותים כגון שירותי רופא משפחה ורופאים מומחים, כמו כן יכולים המבוטחים ליהנות מבדיקות רבות כגון בדיקות אולטרא סאונד, בדיקות רנטגן, בדיקות הדמיה ובדיקות מעבדה.

סל השירותים כולל בדיקות אבחון למחלות שונות, ניתוחים שונים, שירותים של חדר מיון, כיסוי עבור תרופות שנמצאות בסל הבריאות ועוד.

סל השירותים יכלול את כל השירותים לאישה ההרה אך הוא לא יכלול את הכיסוי עבור הלידה, זאת אומרת שכן יהיה כיסוי עבור בדיקות ההיריון הרגילות כולל בדיקות מי שפיר וחיסונים אך הלידה עצמה לא תהיה מכוסה.

אם אתם מעוניינים ניתן להרחיב את סל השירותים עבור תשלום נוסף ואז יכולים המבוטחים ליהנות מסל מורחב שכולל גם פיצויים למקרה של מוות, העברת הגופה לארץ המוצא, טיפולי חירום בשיניים ועוד, כמובן שיש תקרה של תשלומים ובדרך כלל מדובר על 5,000 דולרים לכל היותר.

מה לא כולל ביטוח עובדים זרים ?

ביטוח עובדים זרים לא כולל טיפולי פוריות או בדיקות גנטיות למיניהן, הוא לא כולל שירותים פסיכולוגיים (למרות שבסל המורחב ניתן ליהנות משירותי אשפוז פסיכיאטרי במקרי חירום), הוא לא כולל טיפולים או בדיקות שקשורות באין אונות או בטיפול מיני כל שהוא, הוא לא כולל אשפוז סיעודי או טיפולים שקשורים בתאונות דרכים (עליהם יש כיסוי מטעם חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים מטעם המדינה).

כיצד מצטרפים ומאילו שירותים יכולים ליהנות מבוטחי ביטוח עובדים זרים ?

ההצטרפות היא פשוטה למדי, כל שעליכם לעשות בתור מעסיקים של עובד זר הוא לקחת אותו לאחת מקופות החולים שבחרתם, למלא יחד עמו טופס הצהרת בריאות וטופס הצטרפות ולהגיש אותו לקופה, בו במקום מנפיקים את הפוליסה והמבוטח יכול ליהנות מסל השירותים, לאחר כמה ימים יביאו לו גם כרטיס מגנטי.

חשוב להבין שבעת ההצטרפות ממלאים טופס הצהרת בריאות, קודם כל על המבוטח לקרוא בשפתו שלו את הטפסים שכן זוהי ההוראה בחוק, בנוסף יש לוודא שהוא מבין שטופס הצהרת הבריאות נועד לדעת מהו מצבו הרפואי של המבוטח כדי לדעת על מה יש לתת כיסוי ועל מה לא, זאת אומרת שאם העובד הגיע עם מחלה קיימת הוא לא יקבל בעבורה טיפול רפואי ואם הוא ישקר לגביה והדבר יתגלה הוא גם לא יקבל את הטיפול הרפואי.

סל השירותים כולל את השירותים מהם כולנו יכולים ליהנות, המבוטח יכול בכל שעה שהיא לקבוע תור עם רופא ולקבל טיפול, כמו כן ישנו מוקד מאויש על ידי דוברי שפות רבות בקופות החולים והם מספקים שירות טלפוני בכל שעות היממה כדי להבטיח שירות הוגן ויעיל.

בנוסף יוכלו המבוטחים כמו כל מבוטח אחר לפנות למר"ם בשעות בהם הסניפים סגורים וגם להזמין רופא הביתה בחינם כאשר המר"ם סגור.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום