ביטוח ריסק \ ריסק טהור

אנשים מבטחים את עצמם בדרכים רבות, פעמים רבות ביטוח חיים הוא חלק מפוליסות ביטוח אחרות ופעמים הוא ביטוח בפני עצמו, פעמים אנשים בוחרים לבטח את עצמם בפוליסות של מחלות או אובדן כושר עבודה וכל זאת כדי להיות מוגנים כלכלית במקרה והם חלילה יפצעו באופן קשה או יאבדו את חייהם.

כאשר אנו מדברים על ביטוחים אנו מבדילים בין סוגי ביטוח להם יש אפיק חיסכון וסוגי ביטוח להם אין אפיק חיסכון. סוג ביטוח שאין לו אפיק חיסכון נקרא גם ביטוח ריסק.

מהו ביטוח ריסק?

ביטוח ריסק הינו ביטוח למקרה מוות, אובדן כושר עבודה או עבור מחלות קשות. הוא נגמר ביום בו מגיעה הפוליסה לתום תקופה אשר נקבעה מראש או כאשר המבוטח חלילה נפטר. במילים פשוטות ביותר ניתן לומר כי ביטוח ריסק הוא ביטוח עליו תשלמו כדי לקבל כספים רק במידה ויקרה לכם משהו, אם תגיעו לגיל פרישה ולא קרה לכם כלום – לא תהיו זכאים לקבל כספים מחברת הביטוח.

מדוע אנשים עושים ביטוח ריסק אם אין בו מרכיב חיסכון?

מחיר כמובן. ביטוח ריסק מן הסתם הוא ביטוח פחות יקר מביטוח בו יש מרכיב חיסכון. כאן לוקח המבוטח בחשבון כי יגיע לגיל פרישה מבלי שיקרה לו דבר וחברת הביטוח לוקחת בחשבון כי למרות התשלומים הנמוכים של המבוטח היא תאלץ לשלם למוטביו במקרה של פטירה.

מכאן אנו למדים כי גם חברת הביטוח לוקחת סיכום וגם המבוטח. במידה מסוימת מדובר בסיכון אך מצד שני מדובר ברווח. במידה ויקרה משהו למבוטח הוא יוכל ליהנות מפיצויים לא מבוטלים כאשר שילם סכום נמוך בעבורם וחברת הביטוח מרוויחה במידה ולא קרה למבוטח שלה דבר והוא מגיע לגיל פרישה לאחר ששילם עבור הביטוח כל השנים.

איזה סוגים של ביטוח ריסק יש?

ישנם כמה סוגים של ביטוח ריסק. הביטוח המוכר מכולם הוא ביטוח החיים. מדובר על ביטוח שנועד להגן כלכלית על בני משפחתו של רוכש הביטוח, אם הוא חלילה ימות הם יקבלו סכום שנקבע מראש בין המבוטח ובין חברת הביטוח. במקרה של מות המבוטח משפחתו ושאריו יוכלו לקבל סכום חד פעמי או קצבה חודשית.

ביטוח אובדן כושר עבודה מסוג ריסק הוא ביטוח שנועד להגן כלכלית על המבוטח ומשפחתו מפני מקרה של אי כשירות עבודה כתוצאה מתאונה או מחלה. הביטוח נועד להבטיח תשלום חודשי למבוטח עד שיוכל לחזור לעבודתו כשזה ניתן לרכישה עד לגובה של 75% ממשכורתו נטו.

ביטוח ריסק למחלות קשות הינו ביטוח שנועד להגן כלכלית על המבוטח ומשפחתו במקרים בהם מתגלות במבוטח מחלות קשות. מדובר על מחלות אשר רשומות בכתב הפוליסה ולרוב מדובר על רשימה של עד 25 מחלות קשות.

מה חשוב לדעת על ביטוח ריסק?

ביטוח ריסק בדרך כלל מתחדש בכל שנה והוא ממשיך עד לגיל פרישה אך המבוטח יכול בכל עת להפסיק את ההפרשות ובכך להפסיק את הפוליסה. ישנו חריג אחד בכל הפוליסה בכל מה שקשור למות המבוטח והוא נושא ההתאבדות. אם אדם רוכש ביטוח חיים ריסק ומתאבד בתוך פחות משנה, שאריו לא יהיו זכאים לפיצויים כל שהם.

דבר חשוב נוסף שיש לשים אליו לב הוא רצף הביטוח. עליכם להקפיד שלא יהיו מצבים בהם לא יתבצע תשלום שכן מקרים כאלו יכולים לגרום לאובדן זכויות מסוימות ואף חיתום מחדש.

גובה הפיצוי בביטוח יהיה כגובה הכיסוי הביטוחי אשר נקבעה בפוליסה. כמובן שככל שגודל הפיצוי הוא גדול יותר כך הפרמיה גבוהה יותר.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום