ביטוח שיניים

רוב האנשים זקוקים בשלב כל שהוא בחייהם לביטוח שיניים ומי שעבר פעם טיפול שיניים יודע שהכאב בכיס כואב יותר מכאב הטיפול. טיפולי שיניים הם טיפולים יקרים במיוחד ומי שמגיע למצב בו הוא זקוק לטיפול שיניים ימצא עצמו מלם כספים רבים על הטיפולים.

טיפולי שיניים אינם כלולים בסל הבריאות הממלכתי והם אינם כלולים במסגרות הביטוחים המשלימים של קופות החולים (למעט הנחות שניתנות בביטוחים מסוימים), בסופו של דבר אין שום גוף ממלכתי שמספק כיסוי כל שהוא לטיפולי השיניים.

הפיתרון האידיאלי של אנשים כיום הוא לעשות ביטוח שיניים משום שבאופן כמעט ודאי הם יזדקקו לטיפול שיניים כזה או אחר ובמיוחד אם יש היסטוריה של בעיות שיניים במשפחה.

איזה סוגים של ביטוח שיניים יש?

ביטוח שיניים נחלק לשני סוגים בעיקר – ביטוחים משמרים וביטוחים משקמים. הביטוחים המשמרים כוללים טיפולים שוטפים כמו טיפולי שורש, סתימות, עקירות וניקוי אבנית, הטיפולים המשקמים כוללים טיפולים כגון השתלות, כתרים, יישור שיניים, גשרים וכדומה.

מבחינת סוג ביטוח השיניים יש לומר כי ישנו ביטוח שיניים פרטי וביטוח שיניים לעובדים, ביטוח השיניים הפרטי הוא הביטוח הרגיל עליו אנו מדברים כאשר אנו מדברים על ביטוח שיניים במסגרת חברת ביטוח וביטוח שיניים לעובדים היא למעשה הטבה אותה מספק בעל חברה לעובדיו, ביטוח שיניים לעובדים משתלם גם לחברת הביטוח בשל כמות המבוטחים אך גם לבעל העסק שכן ביטוח קולקטיבי הוא תמיד זול יותר.

כמה ביטוח שיניים עולה לנו?

ביטוח שיניים הוא אחד מהביטוחים היותר יקרים בשוק הביטוחים וזאת משום שכאן הסיכון הוא כמעט ודאי, אנשים רבים שיודעים כי בקרוב הם יזדקקו לטיפול שיניים יקר במיוחד רוכשים ביטוח שיניים כדי לכסות על העלויות ובעוד שבעבר חברות ביטוח השיניים היו מפסידות מפעולות כגון אלו כיום הן חכמות יותר והן מחייבות את המבוטח לחתום על תקופת התחייבות ארוכה של בין 3 ל – 5 שנים.

עלות הביטוח לא זולה כלל, ביטוח לטיפולים משמרים יעלה לכם 80 שקלים לחודש, אם תצרפו בן זוג הוא יוכל לשלם 20 שקלים פחות, אם תצרפו ילד תהיה לו הוזלה של 40 שקלים ובסופו של דבר אם אמא אבא וילד יצטרפו התשלום עבור הביטוח יהיה 160 שקלים לחודש, אם תפרשו את המחיר על תקופת הביטוח (נניח 3 שנים) יהיה מדובר על 5,760 ואין ספק כי הביטוח משתלם שכן טיפול אחד יכול לעלות לכם סכום כזה ואף יותר ובמסגרת הביטוח אתם מכסים את כל המשפחה בסכום זה לשלוש שנים.

מה חשוב לדעת על ביטוח שיניים?

יש הרבה אנשים שממהרים לעשות ביטוח שיניים לפני כשהם יודעים כי בקרוב יצטרכו טיפול רפואי יקר וזה לגיטימי כי בסופו של דבר מחירו של הביטוח וטווח התקופה אליה המבוטח מתחייב מספקים לחברת הביטוח כיסוי על מרבית הטיפולים שכן המחיר של הביטוח לא זול.

כמו כן חשוב להבין שאצל חברות ביטוח רבות שמספקות ביטוח שיניים יש סייגים ועליכם להיות מודעים אליהם, למשל : יש הרבה חברות ביטוח שלא מסכימות לבצע טיפולים להם אין אופי טיפולי, זאת אומרת שמי שירצה לעשות ביטוח שיניים לשם כיסוי על טיפולים קוסמטיים יצטרך לבדוק היטב האם חברת הביטוח אכן מספקת כיסוי על כך.

בסופו של דבר חברות הביטוח מספקות במסגרת ביטוח השיניים טיפולים להן אופי טיפולי בלבד וישנן מעט מאוד חברות ביטוח שיספקו כיסוי על טיפולים קוסמטיים מלאים, חלקיים או בכלל.

אצל מי ניתן לקבל טיפול במסגרת ביטוח שיניים?

את טיפולי השיניים שבמסגרת ביטוח השיניים תוכלו לעשות אצל רופאי שיניים להם יש הסכם עם חברת הביטוח, זאת אומרת שלא תוכל לפנות לכל רופא שחפצה נפשכם ולעשות אצלו את הטיפול.

כל חברת ביטוח פועלת על פי הסכם עם רופאי שיניים ועל פי מחירון טיפולים שהיא קובעת, פעמים רבות אנו יכולים לראות כי חברות הביטוח שואפות להוזיל מחירים וכך קורה שחלק מהרופאים הם לא מן השורה הראשונה או שהחומרים בהם הם עושים שימוש הם לא מן האיכות הגבוהה ביותר ויש לברר על נושא זה לעומק לפני שאתם מפקירים את השיניים שלכם בידי הרופא.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום