ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות נועד לתת כיסוי למקרים של פגיעות גופניות מסוגים שונים. במקרים רבים ניתן לראות כי אנשים אשר עוסקים בפעילויות יוצאות דופן רוכשים פוליסת ביטוח זו אך היא מוצעת לכל מי שמעוניין לבטח את עצמו מבחינה זו.

אנחנו לא יכולים לדעת מי יפצע בתאונה בבית, מי ייפול מהחלון בזמן שינקה אותו, על מי ייפול חפץ גדול פתאום, אנו רק יכולים לקוות שאלה לא יהיו אנחנו. במידה וכן קרה לנו דבר שכזה, מי מפצה אותנו על הנזקים שנגרמו לנו? מי משלם על ההוצאות הרפואיות שנזקים אלו גרמו לנו? ברוב המקרים אף אחד ולכן ביטוח תאונות אישיות הוא חשוב כל כך.

מה חשוב לדעת על פוליסות ביטוח תאונות אישיות?

על פי מרבית חברות הביטוח אשר מספקות ביטוח תאונות אישיות, תאונה מוגדרת כפגיעה פתאומית ובלתי צפויה, תאונה שגרמה לנזק בלעדי ללא תלות במשתנים אחרים או תאונה מגורם חיצוני.

יש חברות ביטוח אשר מגבילות את תשלום הפיצויים הכספיים לשנה לאחר הביטוח, זאת אומרת שאם קרתה תאונה והיא נחשבת למקרה ביטוחי שמוגדר בפוליסת ביטוח תאונות אישיות אך התביעה לפיצויים הוגשה מאוחר מ – 12 חודשים, היא תידחה באופן אוטומאטי, כך גם במקרים של נכות או מוות מתאונה.

מתי מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח תאונות אישיות?

יש מקרים בהם יש חובה לבטח בפוליסה זו, מדובר על בתי הספר בישראל אשר מבטחים כל ילד אשר לומד במסגרת החינוכית בפוליסת ביטוח תאונות אישיות. פוליסה זו תקפה גם לזמן שהוא נמצא בבית הספר אך גם מחוצה לו ולמעשה גם אם ילד נפצע בגן שעשועים, בבית או בחוג, הוא זכאי לקבל פיצויים במסגרת ביטוח זה. כמו כן, מכוני כושר ואגודות של ספורטאים גם כן מבטחים את מנוייהם וזאת משום שהם מועדים ליותר תאונות מאנשים רגילים עקב עיסוקם.

אנשים אשר עוסקים במקצוע מסוים כגון ספורטאים, זמרים ומנתחים אשר מעוניינים לבטח את עצמם בשל העיסוק במקצוע ייחודי שמפרנס אותם זכאים להגדלות ייחודיות בפוליסות וזאת בתוספת תשלום.

אובדן כושר עבודה במסגרת ביטוח תאונות אישיות

בדרך כלל, ביטוח אובדן כושר עבודה היא פוליסה בפני עצמה, אך לעתים מדובר בסעיף בביטוח תאונות אישיות. זהו אולי אחד הסעיפים החשובים ביותר במסגרת ביטוח תאונות אישיות וזאת משום שהוא מהווה כיסוי נרחב למגוון אפשרויות של אובדן כושר עבודה. ביטוח תאונות אישיות ללא סעיף זה יכסה רק עבור נזקי גוף בעקבות תאונה, הוא לא מכסה על האפשרות שבעקבות התאונה לא תוכלו לעבוד יותר.

חלק מחברות הביטוח מספקות תוספת זו וחלק לא, גם אצל חברות הביטוח שכן מספקות את הסעיף יש לבחון האם הכיסוי ניתן בכל אפשרות ולכמה זמן, האם יש כיסוי על אובדן כושר עבודה חלקי, מתי הכיסוי מתבצע בפועל ובאיזה תנאים וכדומה.

כיצד יש לבחור פוליסת ביטוח תאונות אישיות?

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מורכבת מגורמים רבים, יש לאנשים אפשרות להרחיב אותה בחלק מחברות הביטוח אך בחלק לא. כשאתם בוחרים בין חברות הביטוח פוליסת ביטוח תאונות אישיות רצוי להשוות בין הכיסויים השונים וכמובן גם בין המחירים.

יש לבחון אילו חברות ביטוח מאפשרות הרחבה של אובדן כושר עבודה ואילו לא, רצוי לבחון את סוג ההרחבה גם כן כדי לוודא שהיא אכן מתאימה לכם.

בעת בחירת פוליסת ביטוח רצוי להתאים אותה לצרכיכם האישיים, אם אתם נוהגים לטוס לחו"ל פעמים רבות במהלך השנה וודאו כי הפוליסה תקפה גם בחו"ל, אם יש לכם תחביב מסוכן וודאו כי יש עליו כיסוי וכן הלאה.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום