ביטוח תיירים בישראל

פוליסת ביטוח תיירים בישראל היא פוליסת ביטוח בריאות ייחודית אשר מיועדת לאוכלוסייה מאוד מסוימת של אנשים אשר נמצאים בארץ לזמן מוקצב. אנשים אלו יכולים להיות תיירים, דיפלומטים, סטודנטים או בני נוער אשר נמצאים בארץ בשליחויות, למטרות לימודים או בילוי, לעובדים זרים להם אין מעסיק ישראלי, לספורטאים אשר משחקים בהרכב או קבוצה בכל סוג של ספורט ולבחורי ישיבה שהגיעו ארצה ללימודים וזקוקים לפוליסת ביטוח.

ביטוח לתיירים בישראל ניתן לעשות דרך קופות החולים ודרך חברות הביטוח, הפוליסה נועדה לתת כיסוי רפואי אשר תואם לכיסוי של חוק הבריאות הממלכתי וזאת כדי ששוהים בישראל יוכלו ליהנות משירותי בריאות בסיסיים.

מה כולל שירות ביטוח תיירים בישראל?

פוליסות ביטוח לתיירים בישראל משתנות מקופת חולים אחת לשנייה אך הן דומות בעיקרן. הן מכילות כיסויים עבור שירותי רופאים בקופות החולים, שירותי מכוני הרנטגן, המעבדות ובתי המרקחת, הוצאות של מיון ואשפוז, שירותי מר"ם בעת הצורך, מימון תרופות בסל התרופות, שירות טלפוני מאויש על ידי מוקדנים דוברי שפות, טיפולי חירום בשיניים ואף תשלום עבור כרטיס טיסה חזרה לארץ המוצא במקרה בו מחלה או תאונה גרמו לעיכוב ולפספוס טיסה.

בחלק מפוליסות הביטוח ישנן הרחבות ללא תשלום של תאונות אישיות. מוות ונכות מתאונה, בדיקות רופאים מומחים והוצאות על העברת גופה.

חריגים של ביטוח לתיירים בישראל

מרבית חברות הביטוח אשר מספקות ביטוח לתיירים בישראל לא יספקו כיסוי במקרים חריגים מסוימים. החריגים הם כיסוי על מחלות קודמות ובייחוד מחלות קשות כגון סרט או איידס, כיסוי על נזק שנגרם לאדם בעקבות שימוש בסמים או שתיית אלכוהול, כיסוי עבור נזק שאדם גרם לעצמו בכוונת תחילה וטיפולים הקשורים לפוריות או אין אונות.

עובדים זרים אשר נמצאים בארץ חייבים בביטוח בריאות על פי חוק. ביטוח זה שונה מהביטוחים לתיירים ולכן הוא מונפק בדרך כלל כפוליסת ביטוח לעובדים זרים בהגדרתו.

מה חשוב לדעת על ביטוח לתיירים בישראל?

ביטוח לתיירים בישראל הוא ביטוח מקיף במיוחד אשר מספק לאנשים ששוהים בישראל את האפשרות ליהנות מטיפולים רפואיים ככל אזרח, ההצטרפות לביטוח כזה היא מהירה במיוחד וכוללת מילוי מהיר של טופס הצטרפות אשר כולל שאלון רפואי. חשוב מאוד לענות בכנות על כל שאלה במסגרת השאלון הרפואי משום שחברות הביטוח מבצעות בדיקות ואם הן מגלות שהמבוטח שיקר לגבי מצבו הרפואי הן עלולות לבטל לו כיסויים שונים.

תוך מספר ימים קופת החולים מספקת למבוטח כרטיס מגנטי בו הוא יוכל להשתמש בקופות החולים, עד שהכרטיס המגנטי יונפק יוכל המבוטח החדש להזדהות באמצעות הדרכון שלו.

בטוח לתיירים בישראל אינו מחייב תקופת המתנה כל שהיא ולמעשה ממש אחרי שהטפסים ממולאים והמבוטח שילם את הכסף על הביטוח הוא יכול להתחיל ליהנות מהשירותים הרפואיים השונים.

כיצד יש לבחור פוליסת ביטוח לתיירים בישראל?

ביטוח לתיירים בישראל הוא לא ביטוח מיוחד במינו משום שהוא בסך הכול מספק לתיירים ולשוהים את האפשרות ליהנות משירותים רפואיים שכולנו נהנים מהם. בכל זאת, רצוי לבחון את פוליסות הביטוח השונות וזאת מאחר שחלקן מכילות יותר כיסויים וחלקן פחות. פעמים כיסויים אלו יכולים להיות קריטיים במיוחד ולכן יש לשים לכך לב.

רצוי לבחון גם את גובה תקרות הכיסויים בכל קופת חולים או חברת ביטוח, בחלק מהמקומות תוכלו ליהנות מתקרות גבוהות במיוחד של 100,000$ פיצויים במקרים מסוימים ובמקומות אחרים תוכלו לקבל על אותו המקרה רק 10,000$ וזאת בעוד שעל שתיהן תשלמו בדיוק את אותו הכסף.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום