פוליסת ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא מושג שמתייחס למכלול ארגונים ציבוריים ופרטיים שמספקים ביטוח בתחום הבריאותי, סוג ביטוח זה נעשה על ידי הסכם בין מבטח למבוטח ובו מקבל המבוטח בתמורה לתשלום חודשי מהמבטח שירותים רפואיים על פי אותו הסכם.

שוק הביטוח בישראל מורכב משלושה סוגים של ביטוחים: ביטוח בריאות ממלכתי, שירותי בריאות נוספים וביטוח בריאות פרטי ועל כל אחד מהם נדון בהרחבה בהמשך. ניתן לרכוש פוליסת ביטוח בריאות מכל אחד משלושת הסוגים.

ישראל היא מדינת רווחה וניתן לראות זאת בתחום הבריאות, כל תושב ישראלי זכאי לקבל סל שירותי בריאות בסיסיים וזאת כדי לתת לו מענה רפואי סביר.

ביטוח בריאות ממלכתי:

חוק ביטוח בריאות ממלכתי קובע כי כל תושב מדינת ישראל זכאי לקבל שירותי בריאות ממלכתיים באמצעות אחת מקופות החולים, קופות החולים מפוקחות על ידי משרד הבריאות ועד חוק זה החברות בקופת החולים הייתה מותנית בתשלום וכך נוצר מצב בו לאנשים רבים לא היה כסף לשלם ביטוח בריאות והם נשארו ללא קורת גג רפואית שתגן עליהם.

החוק נכנס לתוקף בשנת 1995 ומאז כל אדם חייב להיות רשום באחת מקופות החולים והתשלום מתבצע על ידי המוסד לביטוח לאומי וזאת על פי יכולותיו של המבוטח.

כל האדם חייב להיות רשום באחת מקופות החולים (כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית) כאשר הוא יכול לבחור באופן חופשי לחלוטין בניהן וההרשמה אליהן היא באמצעות מילוי טפסים בדואר.

ביטוח בריאות פרטי:

במסגרת קופת החולים ניתן ליהנות מאותם שירותי בריאות נוספים ולמעשה מדובר על סל שירותים רחב עליהם ניתן לשלם באופן פרטי וזאת בכדי להבטיח כיסוי נרחב יותר למצבים רפואיים רבים. שירותים נוספים אלו הם לא בגדר חובה אך הם מומלצים במיוחד וזאת לאור העובדה שסל שירותי הבריאות אותו מציעה המדינה הוא לא מספק.

ביטוח בריאות פרטי הוא חוזה עם חברת ביטוח והוא למעשה מחליף את אותם השירותים הנוספים, מדובר על כיסוי למקרים בריאותיים קשים כגון ניתוחים בחוץ לארץ, השתלות בחוץ לארץ וכדומה.

ביטוח בריאות פרטי מתאים לאנשים שרוצים לעשות הרחבה לסל השירותים שהמדינה מספקת אך לא במסגרת קופת החולים או לאנשים המעוניינים להרחיב את השירותים הנוספים הללו גם כן.

במסגרת ביטוח הפרטי תוכלו למצוא סוגים שונים של ביטוחים כגון ביטוח עובדים זרים (שאינו כלול במסגרת חוק הבריאות הממלכתי אך הוא בגדר חובה מבחינת החוק בישראל), ביטוח החזר הוצאות רפואיות שמספק כיסוי על שכר מנתח, שירותי אחיות, הוצאות אשפוז וכדומה, ביטוח מחלות קשות אותו עושים אנשים להם שכיחות או סיכון לחלות במחלה קשה וכמובן ביטוח סיעודי אותו כל ילד בן עשרים כבר מכיר מקרוב.

הביטוח הסיעודי

תוחלת החיים עולה מיום ליום ואין ספק שלטכנולוגיה ולקדמה יש חלק גדול בכך, אנשים חיים יותר אך באותה המידה שאוכלוסיית המבוגרים עלתה כך עלה הצורך לתת להם מענה רפואי הולם.

לצערנו הרבה קשישים מגיעים למצב סיעודי והם זקוקים לעזרה יום יומית כשהם אינם מסוגלים לבצע פעולות פשוטות כמו להתיישב, לשכב, להתלבש, להתקלח וכדומה. הביטוח הלאומי אכן מספק מענה כל שהוא אך האחריות הכללית מוטלת על משפחתו של החולה ופעמים רבות מדובר על אחריות רבת היקף בה לא יכולה המשפחה לעמוד מפאת חוסר זמן.

ביטוח סיעודי מספק מענה רחב היקף שאינו פוסל את הסיוע שמקבל החולה הסיעודי מטעם הביטוח הלאומי.

הביטוח הלאומי כיום מספק סיוע מצומצם של עד 18 שעות שבועיות וזאת בהתאם לחומרת מצבו של החולה, מבחינת אשפוז בבית חולים סיעודי המצב הוא שונה, שם יש צורך לפנות למשרד הבריאות לשם סיוע במימון האשפוז וגם זה נמדד על פי הכנסותיהם של בן או בת הזוג של החולה הסיעודי וילדיו.

חשוב להבין שככל שתקדימו לשלם את הפרמיה על הביטוח הסיעודי כך תוכלו ליהנות מכיסוי נרחב יותר לעת זקנה לכן לא יהיה זה מדויק לומר כי אין טעם לעשות ביטוח סיעודי גם בגיל 20.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר:
כאן לשירותכם
אנו זמינים עבורכם לכל שאלה

לשאלות, שירות לקוחות או כל עניין אחר אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר:

מאמרים נוספים:

לפרטים נוספים ויעוץ מקצועי

צרו איתנו קשר כבר היום